هنرستان دخترانه هنرهای زیبا در خراسان شمالی مهرماه فعال می شود

بجنورد- ایرنا- مدیرکل برنامه ریزی و توسعه آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: براساس تفاهم نامه‌ای که بین وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی و آموزش و پرورش اولین هنرستان دخترانه هنرهای زیبا در خراسان شمالی دایر می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا ،علی اکبر صفرپور روز سه شنبه در نشست هماهنگی و برنامه ریزی راه اندازی هنرستان هنرهای زیبا در خراسان شمالی اظهار داشت: هنرستان  دخترانه هنرهای زیبا در خراسان شمالی با همکاری آموزش و پرورش در ۲ رشته کارگردانی سینما و تئاتر از اول مهر ماه سال جاری شروع به کار خواهد کرد.
وی افزود : باتوجه به این که خراسان شمالی از نظر جایگاه هنر جای پیشرفت دارد و پیش بینی می‌شود که تحصیل در این هنرستان‌ها از استقبال مطلوبی برخوردار شود و در این هنرستان  مدرک دیپلم در رشته فرهنگ و هنر  به فارغ التحصیلان داده می شود.
مدیرکل برنامه ریزی و توسعه آموزشی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه هنرستان هنرهای زیبای وابسته به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و  وزارت اموزش وپرورش است، گفت: این هنرستان ها در راستای پرورش استعدادهای هنری در رشته های مختلف هنری فعالیت می کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در این ارتباط گفت: راه اندازی هنرستان دخترانه هنرهای زیبا براساس تفاهمنامه وزارتخانه های آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال ۹۹ در دستور کار قرار گرفت و در این ۲ رشته پیش بینی در این هنرستان ۵۰ دانش آموز پذیرفته می شود.
مهدی مودی افزود : با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز برای این هنرستان تامین می شود و علاقه مندان می توانند تا پایان مردادماه در هنرستان آزاد ثبت نام کنند.
وی  حمل و نقل را از دیگر رشته های جدید برای سال تحصیلی آینده در استان خراسان شمالی اعلام کرد که با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ایجاد می شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون رشته حمل و نقل با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ ای نیز در سال جدید ایجاد کرده ایم.

استان خراسان شمالی ۱۸۰ هزار دانش آموز دارد که در بیش از دو هزار آموزشگاه تحصیل می کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha