هفت محصول فناورانه سلامت تولیدی در مازندران ثبت بین‌المللی شد

ساری - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت که تاکنون هفت محصول فناورانه سلامت و پزشکی تولیدی این دانشگاه ثبت بین‌المللی شده است.

به گزارش ایرنا ، دکتر سیدعباس موسوی روز سه شنبه در جریان بازدید معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از محصولات فناورانه حوزه سلامت این دانشگاه افزود : دانشگاه علوم پزشکی مازندران در مجموع تاکنون ۷۲ محصول سلامت و پزشکی اختراع و ثبت کرده است که ۳۸ مورد آن کار شرکت های فناورانه حوزه سلامت  بوده است.

وی با اعلام این که ۴۰ مورد از ثبت محصولات تولیدی مربوط به سال گذشته است ، تعداد کل طرح های فناورانه دانشگاه علوم پزشکی مازندران را ۱۱۸ مورد اعلام کرد.

دکتر سورنا ستاری معاون رییس جمهوری که امروز به مازندران سفر کرد ، به همراه احمد حسین زادگان استاندار از نمایشگاه محصولات سلامت محور تولیدی دانشگاه علوم پزشکی استان بازدید کرد.

بعد از شیوع ویروس کرونا در ایران و ابتلای شماری از مردم به این بیماری، شرکت‌های دانش بنیان عضو پارک علم و فناوری مازندران شروع به تولید انواع محصول پیشگیری و مقابله با این ویروس کردند. یکی از این محصولات تولیدی محلول ضدعفوی کننده دست و سطوح بود که توانست حدود ۸۰ درصد از نیازهای مراکز درمانی استان را تامین کند. تولید دستگاه تنفس مصنوعی، ونتیلاتور ، ژنراتور مولد اکسیژن و دستگاه مولد گاز ازون هم از دیگر تولیدات سلامت محور شرکت های دانش بنیان مازندران بوده است.

محصولات ضد عفونی کننده دست و سطوح ، کیت های cod ، دستبند نوسان ساز کاهش استرس ، دمنده هوای گرم تخت اتاق عمل ، سل اشغال الکترونیکی ، کاست رادیو لوژی هوشمند و دستگاه هسته ای تمام اتوماتیک ردپای ذرات آلفا از محصولات حوزه سلامت شرکت های دانش بنیان ارائه شده در این نمایشگاه بوده است.

مازندران دارای یک پارک علم و فناوری و ۱۲ مرکز رشد است که چهار مرکز آن از جمله ساری ، آمل ، نوشهر و سیمرغ مستقیم زیر مجموعه پارک علم و فناوری فعالیت دارند.

۱۱۶ شرکت دانش بنیان در مازندران با تولید حدود ۴۰۰ محصول زیر نظر پاک علم و فناوری استان فعالیت دارند. در حال حاضر فضای زیر مجموعه پارک علم و فناوری استان پنج هزارمتر مربع است.

پارک علم و فناوری مازندران از سال ۸۹ فعالیت خود را با چهار شرکت دانش بنیان آغاز کرد و اکنون میزان صادرات این شرکت ها به حدود چهار میلیون یورو رسیده است.

در حال حاضر ۶ مرکز رشد در شهرستان های ساری، سیمرغ، آمل ، تنکابن و نوشهر فعال هستند که مقرر شد هفتمین مرکز رشد واحدهای فناورانه در بهشهر شنبه هفته آینده افتتاح شود.

معاون رییس جمهوری صبح امروز سفر یک روزه اش به مازندران را از آمل شروع کرد. دکتر ستاری قرار است مجتمع نوآوری دانشگاه  کشاورزی و منابع طبیعی ساری را افتتاح و سپس در نشستی با مسئولان حوزه فناوری استان با حضور استاندار شرکت کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha