نشست مسئولان مرزی ایران و پاکستان با تاکید بر همکاری‌های امنیتی

اسلام‌آباد - ایرنا - نشست مسئولان مرزی جمهوری اسلامی ایران و پاکستان در منطقه مرزی 'تفتان' (در مجاورت گذرگاه مرزی میرجاوه ایران) برگزار شد و دو طرف بر تقویت همکاری‌های امنیتی و مقابله با هرنوع وضعیت نامطلوب در مرزهای مشترک تاکید کردند.

به گزارش ایرنا، وب سایت روزنامه پاکستانی «داون» روز سه‌شنبه اعلام کرد که این نشست روز گذشته برگزار شد و ریاست هیات پاکستانی را 'عصمت الله اچک زی' معاون کمیسر منطقه مرزی تفتان برعهده داشت و هیات ایرانی نیز متشکل از مسوولان مرزبانی میرجاوه در این نشست حضور داشت.

به گزارش این رسانه پاکستانی، طرفین در این دیدار بر افزایش همکاری‌های مشترک با هدف تقویت ایمنی مرزها تاکید کردند. طرف ایرانی نیز اطمینان از اقدامات موثر امنیتی در نوار مشترک مرزی با پاکستان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در ایران را که قرار است جمعه ۱۸ ژوئن برگزار شود، خواستار شد.

روزنامه انگلیسی زبان داون پاکستان به نقل از یک مقام امنیتی آگاه و مطلع از این نشست مرزی، نوشت: اعضای هیات‌های مرزی ایران و پاکستان همچنین توافق کردند ارتباط دوطرفه برای اطمینان از مدیریت مرزی و هماهنگی در راستای ایمنی مرزها را افزایش دهند.

وزیر کشور پاکستان چهاردهم خردادماه جاری اعلام کرد: عملیات حصارکشی مرزهای مشترک پاکستان با جمهوری اسلامی ایران تا پایان سال ۲۰۲۱ میلادی تکمیل می‌شود.

وی افزود: تاکنون انسداد ۴۴ درصد از مرزهای مشترک پاکستان با ایران تکمیل شده و تا پایان سال ۲۰۲۱ طرح حصارکشی کامل خواهد شد.

سخنگوی ارتش پاکستان اواخر دیماه سال گذشته در یک نشست خبری در مقر فرماندهی ارتش در شهر راولپندی به تداوم طرح حصارکشی مرزهای مشترک این کشور با ایران اشاره کرد و گفت: نتایج بسیار امیدوار کننده‌ای از مراقبت از مرزهای مشترک و پروژه حصار کشی دریافت کرده‌ایم.

«محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان نیز ۲۱ آبان ۹۹ در جریان یازدهمین سفر رسمی خود به پاکستان گفته بود: جمهوری اسلامی ایران اقدام‌های اسلام آباد و ارتش این کشور برای تامین امنیت و مراقبت از مرزهای مشترک را قابل اطمینان می‌داند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha