وزیر بهداشت: توزیع واکسن ایرانی کرونا از امروز آغاز شد

کاشان - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امروز با پیگیری‌های مجدانه یکسال اخیر توانستیم راه ۲۰ ساله را بپیماییم و شاهد توزیع واکسن کرونا تولید داخل باشیم.

به گزارش ایرنا، سعید نمکی روز سه شنبه در حاشیه افتتاح بیمارستان ثامن الحجج (ع) و مرحله نخست بیمارستان امام حسن (ع) آران و بیدگل در جمع خبرنگاران افزود: از هفته آینده هم دومین گروه واکسن ایرانی مجوز توزیع گرفته و همینطور گروه های بعدی واکسن ایرانی یکی یکی مجوز گرفته و توزیع خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: ایران تا پایان تابستان امسال، یکی از تولیدکنندگان بزرگ واکسن کرونا در جهان می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: در خصوص واکسن‌های خارجی که به خاطر بدعهدی‌های کشورهای خارجی طرف قرارداد با ایران با کمبود مواجه شدیم، مشکل رفع شده و از این هفته مشکلی برای توزیع نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد که برای نخستین بار پس از شیوع کرونا و با رعایت شیوه‌نامه‌ها به صورت حضوری برای افتتاح طرح‌های حوزه بهداشت و درمان ورود می‌کند و این هم بخاطر ارادتی است که به مردم عزیز و شهیدپرور آران و بیدگل دارد.

وی گفت: مردم آران و بیدگل نقش موثری در دفاع مقدس و پیروزی انقلاب داشتند و همچنان در امور خیر پیشتاز هستند.

بیمارستان ثامن الحجج (ع) و مرحله نخست بیمارستان امام حسن (ع) آران و بیدگل روز سه‌شنبه در آیینی با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی به بهره‌برداری رسید.

بیمارستان ثامن الحجج (ع) با زیربنای هفت هزار و ۸۰۰ مترمربع در چهار طبقه و با ۶۴ تخت در بخش های زنان و زایمان، رادیولوژی و تصویربرداری، اورژانس سرپایی، کلینیک تخصصی و آزمایشگاه ساخته شده و آماده خدمت رسانی به مردم است.

همچنین مرحله نخست بیمارستان امام حسن (ع) آران و بیدگل شامل ۲۰ تخت در زیربنای ۲ هزار و ۴۰۰ متر مربع است.

شهرستان آران‌ و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر و برخورداری از سه باب بیمارستان، ۹ خانه بهداشت، ۶ مرکز خدمات شهری و هفت پایگاه سلامت در فاصله نزدیک به ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha