مقدمات برگزاری انتخابات ریاست جمهوری برای ایرانیان مقیم روسیه فراهم شد

مسکو - ایرنا - کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه از فراهم شدن مقدمات برگزاری انتخاباتی پرشور در بین ایرانیان مقیم این کشور خبر داد و گفت: شعب اخذ رای برای انتخابات همزمان در شهرهای مسکو، سنت پترزبورگ، کازان و آستراخان آماده شده است.

به گزارش ایرنا، جلالی روز سه شنبه در پیامی ویدئویی تصریح کرد: مدیریت برگزاری این انتخابات در کازان و آستاراخان به عهده کنسولگری ها ایران واقع در این شهرها گذاشته شده و برای شهر مسکو و سنت پتربورگ هم دو صندوق رای در نظر گرفته شده است.

وی گفت:وی گفت: در داخل روسیه شورای اجرایی انتخابات تشکیل و برای بهتر برگزار شدن رای گیری اقدامات لازم انجام شده است.

جلالی اظهار داشت: مجریان انتخابات توسط هیات اجرایی و نمایندگان شورای نگهبان مشخص شده اند و این انتخابات در روز جمعه ۲۸ خرداد همزمان در کشور در روسیه برگزار خواهد شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران از روسیه  از همه هموطنان مقیم این کشور خواست تا با حضور در پای صندوقهای رای همت و همبستگی خو درا برای سرافرازی و سربلندی کشور به نمایش بگذارند.

جلالی انتخابات این دوره از ریاست جمهوری را برای سرنوشت کشور مهم و حضور همه ایرانیان و هموطنان را تاثیر گذار دانست و از تمامی هموطنان برای مشارکت در این انتخابات سرنوشت ساز  دعوت به عمل آورد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه تصریح کرد: امیدوارم ملت سرفراز ایران در داخل و خارج از کشور با حضور و مشارکت گسترده در انتخابات بار دیگر گام بلندی همسو با تحکیم اقتدار و عزت ملی، پیشرفت و تعالی کشور و همچنین تحقق آرمان های بلند انقلاب اسلامی بردارند.

وی جزئیات برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری رای هموطنان مقیم روسیه را به شرح ذیل اعلام کرد:

 زمان انتخابات جمعه ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعداظهر

 افراد بالای ۱۸ سال تمام (متولدین ۲۸/۳/۱۳۸۲ ) و قبل از آن می توانند در انتخابات شرکت نمایند.  

همراه داشتن اصل شناسنامه به همراه کارت ملی و یا گذرنامه معتبر ایرانی جهت اخذ رای ضروری می باشد.  

 حوزه مسکو : مجتمع آموزشی پیام امام (ره) واقع در خیابان نواتروف ۴/۱۱ (Novatorov ۱۱/۴ )

 حوزه سنت پترزبورگ : انجمن دوستی ایران و روسیه واقع در خیابان لیتینی شماره ۶۰ سنت پترزبورگ ۱۹۱۰۲۵  ( Liteyniy Ave, ۶۰, Sankt-Peterburg, ۱۹۱۰۲۵ )

 حوزه آستاراخان: سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران واقع در خیابان آدمیرالتیسکایا. پلاک ۳ ( Адмиралтейская дом ۳ ) 

 حوزه کازان: سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران واقع در کازان خیابان اسپارتاکوفسکایا شماره ۶ طبقه سوم سووار پلازا  (SPARTAKOVSKAYA ST.,NO ۶, ۳TH FLOOR,SUVAR PLAZA)

 توصیه شده که جهت رعایت دقیق دستورات بهداشتی از قلم شخصی جهت درج اسامی نامزد مورد نظر همراه با پوشش ماسک استفاده شود.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha