فرماندار سمنان:جانب‍داری دولتی‌ها از نامزدهای انتخابات منع قانونی دارد

سمنان- ایرنا- فرماندار شهرستان سمنان گفت: هیچ دستگاه دولتی حق تبلیغ و جانبداری از هیچ نامزد انتخاباتی را ندارد و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

نادر فخری روز سه شنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی باید با تمام ظرفیت برای اقناع افکار عمومی و مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای تلاش کنند، اما اجازه جانب‌داری از هیچ یک از نامزدهای انتخاباتی را ندارند.

وی، برگزاری انتخابات سالم، قانونمند و با حضور و مشارکت حداکثری مردم را عاملی برای نمایش اقتدار نظام، دولت و ملت بیان کرد و افزود: برگزاری انتخابات باشکوه و حضور حداکثری مردم موجب استحکام بیشتر نظام و ناامیدی دشمنان خواهد شد.
وی با تاکید بر رعایت اصل بی‌طرفی و امانت‌داری مجریان انتخابات در شهرستان سمنان خاطر نشان کرد: مجریان انتخابات با آشنایی کامل به قانون انتخابات، تمامی تلاش خود را برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند به کار می‌گیرند.
فخری اضافه کرد: ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان سمنان به صورت کامل الکترونیکی برگزار می‌شود.
وی یادآور شد: ۱۵۲ شعبه اخذ رای برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برای شهرستان سمنان پیش‌بینی شده که از این تعداد ۱۴۰ شعبه شهری و ۱۲ شعبه روستایی است‌.
وی خاطرنشان کرد: ۳۵۰ صندوق الکترونیکی و ۱۵۲ صندوق نیمه الکترونیکی برای ۱۵۲ شعبه اخذ رای پیش‌بینی شده است.
فرماندار سمنان گفت: سه‌هزار نفر در رده‌های مختلف اجرایی شامل هیات‌های اجرایی و بازرسی، ستاد انتخابات، نمایندگان فرماندار، نیروی انتظامی، اعضا شعبه‌ها، کاربران، رانندگان و نیروهای خدماتی برای برگزاری انتخابات سالم در شهرستان سمنان مشارکت می‌کنند.

از مجموع ۷۷۹ شعبه اخذ رای پیش‌بینی شده برای استان سمنان در انتخابات بیست و هشتم خرداد ۴۸۳ شعبه اخذ رای شهری و ۲۹۶ شعبه اخذ رای روستایی و ۶۴۶ شعبه ثابت و ۱۳۳ شعبه سیار است.

میزان مشارکت مردم استان سمنان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۸۰.۴ درصد و در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ۷۵.۴ درصد بود.

میزان مشارکت مردم استان در ۳۶ دوره برگزاری انتخابات، به جز انتخابات میان‌دوره‌ای، ۷۲.۵ درصد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha