آخرین تحولات انتخاباتی استان‌ها سه روز مانده به ۲۸ خردادماه

استان‌ها-ایرنا- نامزدهای چهار انتخابات ریاست‌جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری تنها ۲ روز دیگر فرصت قانونی برای تبلیغات دارند و ۲۴ ساعت قبل از برگزاری انتخابات ۲۸ خردادماه ممنوعیت تبلیغاتی اعمال می‌شود.

روز گذشته در مقایسه با روزهای دیگر روند تبلیغات نامزدهای چهار انتخابات نمود بیشتری داشت و هر کدام از نامزدها در تلاش هستند در فرصت کم باقی مانده برای تبلیغات، نظر مردم را به خود جلب کنند.

هرچند به واسطه روند شیوع ویروس کرونا، دانشگاه‌های علوم پزشکی در استان‌های مختلف تاکید داشته‌اند نامزدها از برگزاری تجمع‌ پرهیز کنند و بیشتر از ظرفیت فضای مجازی بهره‌ بگیرند اما برخی نامزدها به خصوص نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نسبت به این مساله بی‌توجه هستند و با عادی انگاری کرونا طبق روال انتخابات گذشته به تبلیغات می‌پردازند.

خبرنگاران ایرنا در سراسر کشور روز گذشته علاوه بر تولید محتوا در خصوص ضرورت حضور مردم در پای صندوق‌های رای، گزارش‌های خبری و تصویری از روند فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدها تولید کردند و همایش‌ها و نشست‌های انتخاباتی را نیز پوشش دادند.

از هفت نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری، ۲ نامزد دوشنبه به استان‌ها سفر کردند؛ علیرضا زاکانی روز گذشته در سفر به قم و کاشان در گردهمایی مدافعان انقلاب در مسجد میرعماد کاشان و در اجتماع مردم قم در حمایت از جبهه انقلاب در ورزشگاه شهید حیدریان سخنرانی کرد.

پس از سخنرانی او برخی شایعه‌ها مبنی بر اعلام انصراف وی از نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد در حالی که او در سخنرانی‌های خود به چنین موضوعی اشاره نکرده بود.

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نیز در سفر به استان‌ کرمانشاه در نشست‌های انتخاباتی حضور یافت و در جمع هواداران و مردم به تشریح برنامه‌های دولت سلام پرداخت.

تجمع حامیان محسن رضایی در گناوه، سخنرانی سعید محمد فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) در ارتباط مجازی با حامیان سید ابراهیم رییسی در کرمانشاه، همایش حماسه حضور با شرکت کنش‌گران سیاسی و اجتماعی در سینما بهمن سنندج، نشست بصیرتی " ما رای می دهیم " در بروجرد، دیدار رییس ستاد مرکزی جوانان رییسی با جوانان شمال کشور در گیلان و نشست دولت جوان حزب‌اللهی در دانشگاه محقق اردبیلی با حضور رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از دیگر رویدادهای انتخاباتی ۲۴ خردادماه بود که توسط خبرنگاران ایرنا پوشش داده شد.

همچنین خبرنگاران ایرنا نسبت به پوشش خبری و تصویری افتتاح ستاد عبدالناصر همتی در خرم آباد، همایش انتخاباتی هواداران‌ سید ابراهیم رئیسی در ارومیه با حضور جمیله علم الهدی همسر این نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری، همایش "یاران سلیمانی، حامیان رئیسی" در شهرکرد با سخنرانی سعید محمد فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیاء(ص)، سخنرانی محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در یک نشست انتخاباتی، همایش وحدت اقوام شرق گلستان در حمایت از سید ابراهیم رییسی با سخنرانی رییس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی، همایش حامیان رییسی در همدان با حضور مرضیه وحید دستجردی وزیر پیشین بهداشت، همایش عشایر و فعالان بخش کشاورزی حامیان سید ابراهیم رییسی با سخنرانی رییس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی در مجلس و تجمع انتخاباتی با موضوع مشارکت حداکثری در تبریز اقدام کردند.

آخرین تحولات انتخاباتی استان‌ها سه روز مانده به ۲۸ خردادماه

نشست اعضای ستاد مردم یاری سید ابراهیم رییسی در آذربایجان شرقی، گردهمایی دانشگاهیان حامی سید ابراهیم رییسی با حضور سید محمد حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی، سفر سعید محمد فرمانده پیشین قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) به اصفهان و سخنرانی در حمایت از سید ابراهیم رییسی و سخنرانی الیاس نادران نماینده تهران در مجلس در همایش عشایر و ایلات ستاد مرکزی انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی در فارس از دیگر رویدادهایی بود که توسط خبرنگاران ایرنا پوشش داده شد.

همچنین مراکز و دفاتر ایرنا نسبت به برگزاری میزگردهای انتخاباتی با حضور مسوولان ستادهای انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری اقدام کردند که روز گذشته محتوای مطرح شده در میزگردی با حضور اعضای ستاد رئیسی در استان مرکزی و میزگردی با حضور نمایندگان ستادهای سعید جلیلی، سید ابراهیم رییسی و عبدالناصر همتی در سیستان و بلوچستان روز خروجی ایرنا قرار گرفت.

همچنین گفت و گوهایی با قائم مقام رئیس ستاد عبدالناصر همتی در سمنان، رییس شورای هماهنگی ستادهای مردمی سید ابراهیم رئیسی در استان زنجان و گفت و گو با مسوول شورای هماهنگی ستادهای مردمی سید ابراهیم رییسی در گلستان در صفحه استان‌های ایرنا منتشر شد.

گفت و گو با نامزدهای دومین میاندوره‌ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز در دستور کار خبرنگاران ایرنا قرار دارد که به عنوان مثال روز گذشته گفت و گویی از یکی از نامزدهای نمایندگی مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری روز خروجی ایرنا قرار گرفت.

گفت و گو با احزاب با محوریت نامزد اصلح و مشارکت و پوشش نشست‌های آنان برای اعلام وضعیت لیست‌های انتخاباتی و حمایت از نامزدها از دیگر رویدادهایی بود که ایرنا آن را پوشش داد که از جمله آن می‌توان به نشست خبری رئیس شورای وحدت اصولگرایان استان زنجان و گفت و گو با رییس حزب ندای ایرانیان شعبه اصفهان اشاره کرد.

آخرین تحولات انتخاباتی استان‌ها سه روز مانده به ۲۸ خردادماه

روند بداخلاقی انتخاباتی در برخی نقاط کشور همچنان ادامه دارد که از جمله آن پاره کردن بنرهای نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر در ایلام و پاره شدن بنرهای نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری در ورامین است که این اقدام توسط افراد ناشناخته صورت گرفته است.

مهر و موم شدن ستاد انتخاباتی یک نامزد انتخابات شورای اسلامی شهر سبزوار، تعرض به منظر شهری دزفول از سوی نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر، سایه عادی انگاری کرونا بر فضای رونق گرفته انتخاباتی، کرونا نوازی در ستاد انتخاباتی برخی نامزدهای شورا در قائمشهر، تکذیب حمایت برخی سازمان‌ها و نهادها از لیست‌های انتخاباتی از دیگر موضوعاتی بود که روز دوشنبه به آن پرداخته شد.
همایش‌ها و جشن تکلیف بلوغ سیاسی رای اولی‌ها نیز همچنان در نقاط مختلف کشور برگزار می‌شود که روز گذشته همایش دختران رای اولی تکاب با عنوان جشن تکلیف سیاسی با حضور جمعی از مسوولان در مصلی این شهرستان برگزار شد.

همچنین همایش راهکارهای رسانه ای برای جذب حداکثری مردم در گام دوم انقلاب در تبریز با حضور معاون دفتر تنظیم و نشر آثار رهبر معظم انقلاب برگزار و این همایش پوشش رسانه‌ای داده شد.
جمعی از شخصیت‌ها و مسوولان از جمله نمایندگان ولی فقیه در شمال غرب کشور و امامان جمعه تبریز ، اردبیل ، ارومیه و زنجان نیز در بیانیه‌ها و اطلاعیه‌های مختلف، مردم را به حضور گسترده در انتخابات ۲۸ خرداد فرا خواندند.

آخرین تحولات انتخاباتی استان‌ها سه روز مانده به ۲۸ خردادماه

گفت و گوی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری با شبکه‌های استانی نیز از دیگر برنامه‌های پوشش داده شده بود که ۳۰ گفت و گو در این زمینه منتشر شد.

گزارش جمع بندی گروه استانهای ایرنا از انتخابات هم روز گذشته با عنوان "انتخابات ۱۴۰۰؛ تبلیغات نامزدها و دعوا سرِ جا" روی خروجی این خبرگزاری قرار گرفت که در این گزارش جمع‌بندی به اشاره‌ای به گزارش‌های تولید خبرنگاران ایرنا شده است؛ این گزارش سی و ششمین گزارش جمع‌بندی گروه استان‌های ایرناست.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رییسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری هستند.

چهار انتخابات ریاست‌جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا، میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری جمعه هفته جاری(۲۸ خردادماه) برگزار می‌شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha