۲۵ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۹:۲۰
کد خبرنگار: 890
کد خبر: 84366995
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ طرح حوزه آب با حضور وزیر نیرو در بافق یزد افتتاح شد

یزد- ایرنا- همزمان با یازدهمین پویش "هر هفته الف- ب- ایران" تصفیه خانه و سایت آب شیرین کن شهر بافق یزد روز سه شنبه در مراسمی با حضور وزیر نیرو به بهره برداری رسید .

به گزارش ایرنا این تصفیه خانه با هدف تصفیه فاضلاب شهر و استفاده از پساب خروجی در صنعت با سرمایه گذاری چهار هزار و ۳۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی ساخته شده است .

این تصفیه خانه  با ظرفیت ۷۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز و با استفاده از روش لجن فعال هوادهی گسترده، جمعیت ۵۰ هزار نفری بافق را تحت پوشش قرار می دهد .

همچنین برای سایت  آب شیرین کن شهر بافق  ۴.۵ کیلومتر خط انتقال اجرایی شده است؛ میزان سرمایه گذاری برای این طرح هم ۱۲۰ میلیارد ریال  اعلام شده که ظرفیت تولید آب  به میزان ۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز را با  استاندارد ۱۰۵۳ دارد.

پروژه آب شیرین کن بافق با بهره‌وری بیش از ۸۵ درصد و با صرف حداقل انرژی و تولید، کمترین میزان پساب خام را تصفیه، گندزدایی و سپس وارد شبکه توزیع آب این شهرستان می کند.

طرح یاد شده  نخستین پروژه آب شیرین کن شرکت آب و فاضلاب استان یزد است و شهروندان بافق با بهره برداری از این طرح از آب شرب با کیفیت و مطلوب بهره مند می شوند.

بافق با جمعیت  ۵۰ هزار نفر در ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار دارد.

رضا اردکانیان وزیر نیرو برای افتتاح ۱۵ طرح بخش صنعت آب و برق یزد با سرمایه‌گذاری ۶۷۶ میلیارد تومان و نیز آغاز عملیات اجرایی ۶ طرح آب و فاضلاب با پیش بینی پنج هزار و ۷۲۹ میلیارد تومان هزینه روز سه شنبه وارد یزد شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha