عالم اهل سنت: حضور حداکثری در انتخابات توطئه دشمن را خنثی می‌کند

قشم- ایرنا - عضو هیات فتوای اهل‌سنت جنوب کشور گفت: در شرایط کنونی که دشمن هجمه‌های زیادی علیه انتخابات و نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد می‌کند، لازم است مردم با حضور حداکثری خود در پای صندوق‌های رای، توطئه‌های آنان را بی اثر کنند.

شیخ محمدعلی امینی روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این شرایط حساس که کشور مورد تهاجم فرهنگی، اجتماعی و به ویژه اقتصادی قرار گرفته است، مردم باید با وجود همه کاستی‌ها ، با حضور در انتخابات همراهی خود با نظام را به دشمنان نشان دهند.

وی ادامه داد: انتخابات مظهر دموکراسی کشور ایران است که در طول ۴۳ سال گذشته بارها به صورت پرشور و تاثیر گذار برگزار شده و به یاوه‌گویان جواب دندان شکنی داده‌ایم.

مدیر مجتمع علوم دینی اهل‌سنت بندرلنگه تصریح کرد: نخبگان جامعه، بزرگان قوم‌ها و افراد تاثیرگذار بر مردم لازم است با دعوت همه‌جانبه و معرفی فرد اصلح، به انتخاب رییس جمهور آینده کمک کنند.

وی افزود:  انتخابات حقی است که قانون اساسی به همه واجدان شرایط داده و لازم است همه افراد از این حق خود بهره‌مند شوند.

امینی ادامه داد: استفاده نکردن از این حق که جمهوری اسلامی در اختیار تک تک مردم قرارداده است ضرر و پشیمانی به بار می‌آورد.

وی اظهار کرد: اگر افراد در انتخاب سرنوشت خود مشارکت نکنند، به نوعی انتخاب دیگران بر آن‌ها تحمیل می‌شود.

عضو هیات فتوای اهل‌سنت جنوب کشور افزود: نقش رسانه‌های داخلی در برابر تهدیدهای رسانه‌های ضد انقلاب بر کسی پوشیده نیست.

وی ادامه داد: همانگونه که مغرضان از رسانه خود علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و انتخابات پیش رو استفاده می‌کنند، رسانه های داخلی نیز باید ضمن خنثی کردن نقشه شوم دشمنان، مردم را برای حضور پرشور در انتخابات اقناع کنند.

امینی  گفت: افشای توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان نظام اسلامی بر عهده نخبگان و رسانه‌هاست.

وی افزود: با مراجعه به عملکرد افراد می‌توان میزان توانایی آنان را بررسی کرد و اگر توان بررسی عملکرد این افراد برای برخی وجود ندارد لازم است با تکیه بر توان و دانش نخبگان، فرد صالح را شناسایی کنند.

عضو هیات فتوای اهل‌سنت جنوب کشور ادامه داد: تخریب دولت و فعالیت‌های آن در شرایط فعلی کار صحیحی نیست و به نظام مقدس جمهوری اسلامی ضربه‌های جبران ناپذیر می‌زند.

وی تصریح کرد: دولت تدبیر و امید در شرایط تحریم‌های ظالمانه اقتصادی و همچنین شیوع ویروس کرونا، تلاش فراوانی داشت و کاستی‌های موجود را نمی‌توان به پای دولت نوشت.

امینی افزود: هر دولت جدیدی هم که بر سر کار آید نمی‌تواند مشکلات را یک‌شبه حل کند و ایجاد توقع بالا از فرد بعدی نیز به مانند دولت فعلی اشتباه است.

وی ادامه داد: قدرت‌های استکباری به همراه همسایگان در منطقه، برفعالیت‌های اقتصادی و روابط سیاسی کشور تاثیرات منفی بسیاری گذاشته‌اند که حمل این تاثیرات به دولت کنونی نوعی بی انصافی است.

مدیر مجتمع علوم دینی اهل‌سنت بندرلنگه اظهار کرد: هم اکنون محدودیت‌ها و موانعی در راه خدمت به کشور وجود دارد که باید با وحدت و همدلی و حضور و حمایت همه مردم از جمهوری اسلامی برای رفع آنان تلاش کرد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران جمعه ۲۸ خرداد همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، اولین میان‌دوره‌ای یازدهمین مجلس شورای اسلامی و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha