نمایشگاه بین المللی پهپادها در ژاپن گشایش یافت

تهران- ایرنا- نمایشگاه بین المللی پهپادها با مشارکت بیش از ۱۰۰ شرکت از ژاپن و کشورهای دیگر دوشنبه شب در حومه توکیو گشایش یافت.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری کیودو روز سه شنبه گزارش کرد: این رویداد بین المللی سه روزه که در آن آخرین تکنولوژی های روز به ویژه در عرصه پهپادهای تجاری به نمایش در امده است تا چهارشنبه ادامه دارد.

در این نمایشگاه آخرین پهپادهای تجاری ساخته شده توسط شرکت های داخلی و خارجی به نمایش در آمده است یکی از پهپادهای به نمایش در آمده که در زمینه شیلات و کنترل کار ماهیگیری کاربرد دارد با یک وسیله زیردریایی همراه است که می تواند تصاویر زیر آب را ارسال کند.

از دیگر پهپادهای به نمایش در آمده، پهپاد ساخته شده توسط گروه سونی است که با هوش مصنوعی کار می کند این پهپاد می تواند در حالی که بطور خودکار از برخورد با موانع اجتناب کند با سرعت ۹۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند و تصاویر پنج دوربین سوار بر آن را تجزیه و تحلیل نماید.

کاوانیشی ایزومی معاون ارشد مدیر گروه سونی می گوید اجازه پرواز دادن به پهپادها بر فراز مناطق شهری نیاز به فناوری بالا و طراحی عالی دارد؛ او می گوید این شرکت می خواهد چنین وسایلی را بدون چشم پوشی از چیزی بسازد.

دولت ژاپن در تلاش است تا از دیدگاه امنیت ملی از سازندگان داخلی پهپادها حمایت کند این نمایشگاه نیز در راستای بازاریابی جهانی برای پهپادهای ساخت این کشور طراحی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha