هوشیاری و آگاهی اقوام مهمترین مساله در کارآمدی انتخابات است

کیش - ایرنا - امام جمعه اهل سنت کیش گفت: هوشیاری و آگاهی از خصیصه‌های اقوام و پیروان مذاهب مختلف ایران اسلامی است که می‌توان با اتکا بر آن کارآمدی انتخابات در جمهوری اسلامی را افزایش دهد.

شیخ یعقوب شمس روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با استفاده از ۲ مقوله هوشیاری اقوام می توان نه تنها مانع از رسیدن دشمنان به اهدافشان شد بلکه قدم در راه انسجام یکپارچگی بیش از پیش ملت برداشت.
وی اضافه کرد:  مردم با فدای جان و مال خود انقلاب کردند و آن را به ثمر رساندند و در طول این مدت به واسطه همین ایثار و فداکاری ها با حضور در انتخابات سرنوشت کشور را برای سربلندی نظام و ملت پیروزمندانه رقم زده اند.
شیخ شمس با اشاره به اینکه حضور پرشور مردم در انتخابات همواره سدی برابر دشمنان بوده است، افزود: معاندان در این دوره نیز با همه ترفندها به دنبال کاهش حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای هستند و در این ارتباط بیشترین هجمه های خود را به سمت اقوام و مذاهب سوق داده اند.
وی یادآور شد: اما ایران که رنگین کمانی از اقوام و مذاهب مختلف بوده و زیبایی آن با همدلی و یکپارچگی مردم اجین شده و مشارکت در انتخابات یکی از نتایج این همدلی است.
شیخ شمس با اشاره به لزوم انتخاب آگاهانه یادآور شد: انتخاب درست و آگاهانه باعث برگزیده شدن افراد آگاه و توانمندی می‌شود که برای مشکلات، راه و ایده و برنامه منسجمی دارند و می‌توانند افق روشنی به روی کشور بگشایند.
وی در خصوص تاثیر مشارکت پرشور در روی کارآمدن دولتی قدرتمند نیز گفت: انتخابات فرصتی برای اقدار و امنیت است و اگر دولتی با آرای بالای مردمی بر روی کار بیاید  می تواند با اتکا به مردم در عرصه های ملی و بین المللی موفقیت های بیشتری کسب کند.
در کیش ۴۴ نفر به عنوان داوطلب برای رقابت در عرصه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تایید صلاحیت شده اند که شامل ۳۰ نفر در شهر کیش، ۹ نفر در جزیره لاوان و پنج نفر در جزیره هندورابی هستند.
در این جزیره ۲۴ شعبه اخذ رای برای جمع‌آوری آرای مردم ساکن در کیش و ۲ جزیره اقماری لاوان و هندورابی تدارک دیده تا نسبت به جمع‌آوری آرای مردمان این جزایر در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر اقدام شود.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت همزمان ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.
جزیره کیش با ۹۲ کیلومتر مربع مساحت و ۴۲ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۸ کیلومتری سرزمین اصلی و در آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha