افتتاح مرکز واکسیناسیون کرونا در لویزان

تهران-ایرنا- مرکز پایش سلامت و واکسیناسیون کرونا با حضور دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی در لویزان تهران افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، مرکز پایش سلامت و واکسیناسیون کرونا با ظرفیت صد تختخواب و مجهز به تجهیزات درمانی در حوزه کرونا به همت هوانیروز ارتش در منطقه لویزان افتتاح شد.

به گفته فرمانده نیروی زمینی ارتش این نیرو ساخت ۵ بیمارستان صحرایی را جهت واکسیناسیون در نظر گرفته و در صورت لزوم قادر به ساخت ۱۵ بیمارستان صحرایی در این حوزه است.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم افتتاح مرکز واکسیناسیون کرونا و دومین بیمارستان پایش سلامت نزاجا با اشاره به نقش نیروی زمینی در مقابله با ویروس کرونا گفت: نیروی زمینی از آغازین روزهای شیوع کرونا با قدرت وارد عرصه شد و با غربالگری، ضدعفونی معابر، ایجاد نقاهتگاه‌ها و پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تحت پوشش بار دیگر شعار ارتش فدای ملت را به ظهور رساند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: ارتش پس از ابلاغ ستاد کل نیروهای مسلح به سرعت قرارگاه پدافند زیستی را تشکیل داد و ۲۸ بیمارستان را در خدمت بهداشت و درمان کشور گذاشت ضمن اینکه ارتش بیمارستان هاجر را به این موضوع اختصاص داده و ۱۲ هزار کادر پزشکی را در این رابطه به خدمت گرفت.

به گفته امیر حیدری،‌نیروی زمینی در ۱۲ استان نقاهتگاه ایجاد کرده و ۸ شهید مدافع سلامت را نیز در طول خدمت رسانی تقدیم نظام سلامت کشور کرد.

وی تصریح کرد: الحمدالله با تلاش‌های صورت گرفته امروز مرکز واکسیناسیون با دست با کفایت دریادار سیاری افتتاح شد و امیدواریم این مرکز  اولین مرکزی باشد که واکسن ایرانی در آن تزریق می شود.

 تمام ظرفیت‌های خود را برای برگزاری انتخابات پای کار خواهیم آورد

فرمانده نیروی زمینی ارتش همچنین از آمادگی نیروی زمینی برای برگزاری باشکوه انتخابات خبر داد و گفت: نیروی زمینی جهت برگزاری انتخاباتی گسترده و پرشور تمامی ظرفیت‌های لازم را پای کار خواهد آورد.

وی با بیان اینکه در این انتخابات نیز همچون گذشته لبیک گوی رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهیم بود گفت: یگان‌های بالگردی ما آمادگی کامل برای حمایت و پشتیبانی از برگزاری انتخابات را دارند. همچنین دیگر نیروهای ما در مرزها و پادگان‌ها امنیت را در کشور برقرار می کنند.

در این مراسم امیر سرتیپ حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی و دکتر حریرچی معاون وزیر بهداشت حضور داشتند.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha