فرماندار بافق: رای مردم در انتخابات به عنوان حق الناس حفظ می شود

یزد - ایرنا - فرماندار بافق با تاکید بر برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و با نشاط و حضور حداکثری در روز ۲۸ خردادماه ، گفت: رای مردم حق‌الناس است و باید از تک تک آرای آنها حفاظت شود.

سید مهدی طلائی مقدم روز سه‌شنبه در حاشیه نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هیات‌های مربوطه باید تعامل و همکاری خوبی داشته باشند تا مثل گذشته آرای مردم صیانت شود و همه عوامل برگزار کننده انتخابات همواره جلب اعتماد جامعه را مد نظر قرار دهند.

وی امانتداری و قانونمداری را ۲ رکن اصلی برای ناظران انتخابات برشمرد و ضمن تاکید بر حفظ سلامت رای گیری اظهار کرد: نتیجه انتخابات هرچه باشد قابل احترام است و باید برای توجه و اعتماد مردم و حضورحداکثری آن‌ها پای صندوق رای، این ۲ رکن مهم مورد توجه عوامل قرار گیرد.

رییس هیات اجرایی انتخابات شهرستان بافق با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات می‌تواند آینده کشور را تضمین کند تصریح کرد: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی باشکوه فراهم شد و با توجه به اهمیت کار مسوولان همه دستگاه‌های دولتی موظف شدند امکانات مورد نیاز را در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند.

وی اضافه کرد: یکی از مواردی که مورد تاکید قرار دارد، رای مردم و اهمیت آن است چراکه در ایران اسلامی مردم خود برای آینده کشور تصمیم می‌گیرند، امیدواریم در انتخابات ریاست‌جمهوری و نیز انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا،  مردم قدرت خود را به نمایش بگذارند.

طلائی مقدم همچنین به فرهنگ سازی و افزایش آگاهی مردم برای استفاده از فضای مجازی و محتوای آن اشاره کرد و افزود: هم اینک افرادی خارج از کشور در شبکه ها و گروه های مجازی جوانان ایرانی فعال هستند و ماموریت دارند مطالب جعلی را تهیه و منتشر کنند و جوانان و نوجوانان هم بدون اطلاع از صحت و سقم آن ، این مطالب را بازنشر می‌دهند.

وی به پاره ای از مشکلات اقتصادی در جامعه اشاره کرد و گفت: نباید همه مشکلات موجود را به حساب دولت گذاشت زیرا بحث امنیت، سلامت ، معیشت و اقتدار نظام نباید نادیده گرفته شود، امروز حفظ جان مردم اهمیت زیادی دارد که نسبت به کشورهای همسایه، ایران اسلامی این وضعیت در وضعیت بسیار مطلوبی قرار دارد.

فرماندار بافق با بیان اینکه سردار شهید سلیمانی، مدافعان حرم و دانشمندان هسته ای جان خود را برای برقراری امنیت فدا کردند خاطرنشان کرد: مردم باید با حضور گسترده در پای صندوق های رای، امنیت کشور را تضمین کنند و نگذارند دشمن هیچکونه دسیسه ای را به فکر خود راه دهد.

وی در ادامه افزود: تمامی ضوابط بهداشتی در حوزه‌های برگزاری انتخابات رعایت می شود و ناظران مرکز بهداشت با همکاری نماینده فرمانداری در شعبه های رای، بر رعایت دستورالعمل‌های مربوط و فاصله گذاری فیزیکی نظارت می‌کنند.

فرماندار بافق: رای مردم در انتخابات به عنوان حق الناس حفظ می شود

در این نشست فرماندار به سوال های انتخاباتی خبرنگاران در مورد نحوه تبلیغ نامزدها، نصب بنر تبلیغاتی، تریبون آزاد، رعایت پاکیزیگی شهر و مواردی از این قبیل ، پاسخ داد.

یکهزار و ۳۵۰ نفر در برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ماه جاری در شهرستان بافق همکاری دارند، ۵۰ شعبه، رای های مردم را جمع آوری می‌کند که ۲۸ شعبه در شهر و بقیه در روستاها فعال  است.

در شهر ۲ شعبه  و در روستاها هم ۲۰ شعبه سیار پیش بینی شد و رای مردم ساکن در روستاهای کوچک دور دست و ساکنان مزرعه‌های اطراف بافق را جمع آوری می‌کند.

۳۰ نامزد در شهر و ۳۶۲  نامزد در روستاهای منطقه در کارزار انتخاباتی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

 بیش از ۳۴ هزار نفر در شهرستان واجد شرایط حق رای هستند و تعداد رای اولی منطقه افزون بر ۹۰۰ نفر است.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها سکونت دارند،  ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۴ شهر و ۳۹۷ روستای استان برگزار می‌شود. 

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین انتخابات شوراها، ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور در استان یزد برگزار می‌شود. 

شهرستان بافق یک بخش مرکزی، سه دهستان مبارکه، کوشک و سبزدشت، ۳۰ شورای اسلامی روستایی و ۲۲ دهیاری مصوب دارد، شورای شهر بافق و روستای مبارکه هر کدام پنج عضو و بقیه روستاها هرکدام سه عضو شورا دارد.

۲ روستا در دور ششم انتخابات شهرستان به جمع روستاهای دارای شورا اضافه می شود که تعداد آن از ۳۰ به ۳۲ شورا افزایش می یابد.

۵۰ شعبه در شهرستان بافق آرای مردم را جمع آوری می‌کند که نسبت به دوره قبل  ( انتخابات مجلس یازدهم) ۱۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین به گفته یک مسوول سیاسی استان یزد، مشارکت شهرستان در انتخابات مجلس یازدهم شورای اسلامی با توجه به بومی بودن یکی از داوطلبان حدود ۸۵ درصد بود.

مرکز شهرستان ۵۲ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha