۲۵ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۱۹
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84366956
۱ نفر

برچسب‌ها

بیش از ۱۹۸ میلیارد تومان در سروآباد هزینه شد

سنندج- ایرنا- فرماندار سروآباد گفت: سال گذشته بیش از ۱۹۸ میلیارد تومان اعتبار توسط دستگاه های مختلف اعم از دستگاه های اجرایی و خدمات رسان، بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت در سطح شهرستان هزینه شد.

یوسف باشی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دولت تدبیر و امید طی سال های گذشته به ویژه سال ۹۹ توجه ویژه ای به شهرستان سروآباد داشت و چندین پروژه و طرح مهم اقتصادی و عمرانی را در این شهرستان به سرانجام رسانید.

وی افزود: بیش از ۵۵ میلیارد تومان اعتبار به صورت تسهیلات اشتغالزایی به یک هزار و ۵۰۰ نفر پرداخت شد که بیشتر در بخش های عمرانی، کشاورزی، دامداری، مشاغل خانگی و گردشگری بود.

فرماندار سروآباد یادآور شد: در زمان شیوع ویروس کرونا در این شهرستان بیش از ۳۵ میلیارد تومان در قالب بسته های معیشتی و کارت های نقدی به نیازمندان و افراد آسیب دیده از ویروس کرونا توزیع شد.

وی اضافه کرد: بیش از ۱۲۷ پروژه و طرح شامل حوزه های زیرساخت، آسفالت، بهداشتی، تامین آب، برق، گاز و پروژه های شهری و روستایی با اعتباری بیش از ۸۲ میلیارد تومان در این شهرستان هزینه شد.

باشی افزود: در حوزه شاخص جاده روستایی عملکرد بهتری در شهرستان سروآباد ایجاد شد که هم اکنون به ۵۲ درصد رسیده است در حالی که پیش از این ۳۰ درصد بود.

وی به گاز رسانی اشاره کرد و گفت:‌ بهره‌مندی مردم از نعمت گاز طبیعی که یکی از خدمات ارزشمند نظام و انقلاب است در شهرستان سروآباد وضعیت بسیار خوبی دارد به طوریکه ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۸ درصد جمعیت روستایی از این نعمت خدادادی بهره مند هستند.

فرماندار سروآباد یادآور شد: در زمینه تامین آب شرب ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۸۴ درصد جمعیت روستایی از نعمت آب شرب بهره مند هستند و در حال حاضر هفت پروژه فعال در این حوزه وجود دارد که با تکمیل این پروژه ها ۹۵ درصد جمعیت روستایی از آب آشامیدنی بهره مند خواهند شد.

باشی به بازگشایی بازارچه مرزی مله خورد اشاره کرد و گفت: با پیگیری های مستمر و دلسوزانه مسوولان استان و شهرستان بازارچه مرزی مله خورد در سروآباد فعالیت خود را آغاز کرده است و تاکنون ۴۳ روستای تابعه که در شعاع ۲۰ کیلومتری از مرز واقع شده اند از مزایای این مرز بهره مند هستند.

فرماندار سروآباد افزود: در حال حاضر بیش از ۱۵۰ نفر در بازارچه مله خورد به صورت مستمر و مستقیم مشغول فعالیت شده اند و برای ۱۶۰ خودروی نیسان باری ایجاد اشتغال شده و از محل درآمدهای این مرز سه درصد مالیات برارزش افزوده به حساب شهرداری این شهرستان واریز می شود.

 وی با بیان اینکه تاکنون سه میلیارد تومان سهم مرزنشینان به مردم این شهرستان پرداخت شده است گفت: از محل فروش سوخت به مرزنشینان نیز تاکنون ۱۳ میلیارد تومان سود به به حساب خانواده های مرزنشین این شهرستان واریز شده است.

باشی ادامه داد: در مجموع سال گذشته بیش از ۱۹۸ میلیارد تومان اعتبار در شهرستان سروآباد هزینه شده است که این مهم به برکت خون پاک شهدا و خدمات صادقانه دولت به مردم بوده است.

وی در پایان گفت: طرح های بسیار خوبی در بخش توسعه باغات، شیلات، گردشگری و کشاورزی در این شهرستان در برنامه کاری است که با تکمیل این پروژه ها شاهد رشد و توسعه پایدار سروآباد خواهیم بود.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و اورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha