۷۲ شعبه اخذ رای در سروآباد آرای مردم را جمع آوری می کنند

سنندج - ایرنا- فرماندار سروآباد گفت: ۷۲ شعبه اخذ رای در این شهرستان برای جمع آوری آرای مردم در انتخابات روز ۲۸ خرداد در نظر گرفته شده است.

یوسف باشی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در شهرستان سروآباد ۷۲ شعبه اخذ رای پیش بینی شده است که ۶۵ شعبه آن روستایی و هفت شعبه نیز شهری است و کار جمع آوری آرای مردم همیشه در صحنه این شهرستان را بر عهده دارند.

وی افزود: از مجموع ۷۲ شعبه در نظر گرفته شده ۱۶ شعبه سیار است که در شهر سروآباد به عنوان مرکز شهرستان چهار شعبه ثابت و یک شعبه سیار و در شهر هورامان نیز سه شعبه ثابت در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: بیش از  یک هزار و ۵۰۰ نفر به عنوان هیئت اجرایی، هیئت نظارت، بازرسی و امنیتی وظیفه برگزاری انتخابات را بر عهده دارند و تمام امکانات لازم برای برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات در سطح شهرستان بسیج شده است.

به گفته باشی، تعداد شعب جمع آوری اخذ رای در شهرستان سروآباد نسبت به دوره قبل انتخابات ( انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی) که ۶۲ شعبه بودند،  ۱۰ شعبه بیشتر شده است.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰۰ نفر کاندیدای شورای اسلامی شهر و روستا برای تصاحب ۲۱۱ کرسی باهم به رقابت می پردازند که ۱۰ کرسی آن شورای اسلامی ۲ شهر سروآباد و هورامان و ۲۰۱ کرسی نیز شورای اسلامی روستاهای تابعه شهرستان است.

فرماندار سروآباد تاکید کرد: همدلی و همراهی بسیار خوبی بین مردم این شهرستان با مسوولان و مدیران وجود دارد و همه با حضور حداکثری خود در پای صندوق های رای یکبار دیگر عزت و عظمت انقلاب اسلامی را به جهانیان نشان می دهند.

وی افزود: مردم سروآباد همواره در طول چهار دهه از عمر بابرکت انقلاب اسلامی به عنوان مرزدارانی غیور و دلاور پای آرمان های انقلاب ایستاده اند و جمعه هفته جاری نیز همچون سال های گذشته مشارکت حداکثری خواهند داشت.

به گزارش ایرنا،‌ سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه هفته جاری ۲۸ خرداد در سراسر کشور برگزار می شود.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و اورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده و ۲۴ کیلومتر مرز با کشور عراق دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha