۱۳هزار بازنشسته خراسان شمالی از مزایای طرح امید رفاه بهره‌مند می‌شوند

بجنورد- ایرنا- مسوول صندوق بازنشستگی خراسان شمالی گفت: اجرای طرح «امید رفاه» به صورت پایلوت برای بازنشستگان استان آغاز شده است که در این راستا و با همکاری بانک رفاه تسهیلات یک میلیارد ریالی به ۱۳ هزار بازنشسته این صندوق پرداخت می‌شود.

رضا فیضی نژاد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در راستای عمل به مسوولیت اجتماعی و  ارتقای  امور رفاهی و معیشت بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری، طرح امید رفاه برای اعضای صندوق در این استان اجرایی شد تا در قالب این طرح هریک از بازنشستگان صندوق در بازه زمانی ۱۰ ماهه و در اقساط توافقی هر مبلغی را که در بانک رفاه سپرده گذاری کنند معادل ۳۰ برابر مبلغ مذکور را به عنوان تسهیلات با سود ۶ درصد تا سقف یک میلیارد ریال دریافت می کنند.

وی افزود: ارائه تسهیلات به بازنشستگان نیاز به ضامن ندارد و صندوق از محل کسر حقوق، ضمانت وام را بر عهده می گیرد.

فیضی نژاد اظهار داشت: علاوه بر این، هر ماه به ۳۰ نفر از بازنشستگان که تراکنش های بانکی آنان از طریق بانک رفاه صورت پذیرد هدایای نقدی و غیر نقدی  پرداخت می شود.

مسوول صندوق بازنشستگی خراسان شمالی با بیان اینکه علت بیشتر مراجعه کنندگان به این صندوق در ماه های اخیر درخواست وام بود افزود: تلاش خواهیم کرد تا با ارائه وام های قرض الحسنه و کم بهره بخشی از نیاز بازنشستگان را تامین کنیم.

فیضی نژاد با بیان اینکه هم اینک ماهانه ۹۰۰ میلیارد ریال حقوق به بازنشستگان استان پرداخت می شود اظهار داشت: اعضای این صندوق با دریافت تسهیلات هم اکنون ماهانه ۲۵ میلیارد ریال نیز قسط پرداخت می کنند.

وی گفت: بازنشستگان این استان از وام ۵۰۰ میلیون  ریالی برای خرید کالا نیز خوب استقبال کردند و ۳۲۵ نفر در چهار ماه اخیر از این تسهیلات بهره مند شده اند که  در اجرای این طرح بیش از ۶۶ میلیارد ریال وام به آنان پرداخت شد.

وی اظهار داشت: هزار و ۴۰ نفر نیز از وام به مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال بهره مند شدند بطوریکه در هر ماه به ۲۵۰ تا ۳۰۰ نفر از اعضای این صندوق وام قرض الحسنه پرداخت می شود.

وی افزود: از مجموع بازنشتسگان استان ۶ هزار و ۶۹۷ نفر مرد و بقیه زن هستند و همچنین۲ هزار و ۱۹۶ نفر نیز افراد تحت حمایت بازنشستگان که فوت شده اند زیر پوشش صندوق هستند.

فیضی نژاد با بیان اینکه اعضای صندوق شامل فرهنگیان و ۵۴ دستگاه، نهاد و سازمان است اظهار داشت: از مجموع کل اعضای صندوق بازنشستگان استان ۹ هزار و ۳۷۸ نفر بازنشتسه فرهنگی و مابقی مربوط به سایر دستگاه ها است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha