زاکانی: انتخابات ریاست جمهوری تقابل جریان اشرافی‌گری و انقلابی است

کاشان - ایرنا - نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه کشور در آستانه تغییر و تحول انقلابی است، گفت: مردم با مشارکت حداکثری و تکیه به جریان انقلابی در مقابل اشرافی‌گری هوشیار باشند تا غده‌های سرطانی فساد و اشرافی‌گری جراحی و تحول ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا زاکانی دوشنبه شب در گردهمایی مدافعان انقلاب در مسجد میرعماد کاشان با تاکید بر اینکه کشور در آستانه تغییر و تحولی بزرگ و آینده‌ای درخشان با جریان انقلابی است گفت: کشور در آستانه بستن پرونده تزویر و دروغ، تنبلی و کم‌کاری، خودباختگی و لرزیدن پای مسوولان در مقابل بیگانگان، تحقیر ملت، اشرافی‌گری، تبعیض، فساد و فقر در جامعه اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه تجربه ۴۲ سال راه طی شده انقلاب وجود ۲ تفکر را مقابل هم در انتخابات نشان می‌دهد، اظهار داشت: یکی، جریان اشرافی‌گری با تحمیل حجم مشکلات و اینکه که فقط گره آن به‌دست خارج از کشور باز می‌شود و دیگری، جریان انقلابی و معتقد با تکیه بر آرمان شهیدان، امام راحل و رهبر معظم انقلاب برای خدمت به ملت است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه جریان و تفکر اشرافی‌گری در مقابل مطالبه دشمن غدار و گردن‌کش کرنش می‌کند، اضافه کرد: باور قلبی این جریان بر این است که توان داخلی نمی‌تواند مشکلات را بدون بیگانگان رفع کند و آنان جز با تمسک به ریسمان پوسیده نظام سلطه نمی‌توانند چند صباحی برای خود حیاتی داشته باشند.

زاکانی با یادآوری اینکه تمام رفتارهای آنان در ۴۲ سال گذشته حکایت از این دارد که انقلاب فرصتی برای رسیدن آنان به مطامع و منافع خود است، ادامه داد: اما انقلاب برای آنان باوری برای رسیدن به قله‌های کمال و از نظرشان انقلاب چیزی جز تمرد از وضع موجود نیست و راهی جز پیوستن به نظم جهانی وجود ندارد.

وی تاکید کرد: از جریان اشرافی‌گری چیزی جز خودبرتربینی، تبختر، خودبزرگ‌بینی در مقابل ملت وجود ندارد و کشور را با سه ویژگی «نه می‌دانند، نه نمی‌توانند، نه می‌خواهند» بر مدار حرکت در مسیر سقوط قرار دادند.

نامزد ریاست جمهوری با بیان اینکه جریان اشرافی‌گری نسخه‌ و راهی جز تسلیم در مقابل بیگانگان برای کشور نمی‌شناسند، گفت: آنان در مقابل این سوال که در مواجهه با سرمایه‌های بی‌نظیر مادی و معنوی کشور چه کردید که این حاصل تلخ را برای ملت داشت ادعا می‌کنند اگر ما نبودیم جنگ می‌شد، دلار به ۶۰ هزار تومان می‌رسید و در پیاده‌رو دیوار می‌کشیدند.

وی با بیان اینکه به‌جای ارایه برنامه‌های خود سکوت یا فرافکنی می‌کنند و برای تطبیق و قضاوت مردم از کارنامه ۴۲ ساله خود چیزی ندارند، گفت: آنان از کارنامه خود فرار می‌کنند و یا وقتی از آنان می‌پرسی در زمان جنگ و سختی‌های انقلاب کنار ملت یا مقابل آنها بودید با کنایه و پوزخند جوابی می‌دهند.

زاکانی تصریح کرد: یکی از وزیران این کابینه در پاسخ به میزان و توان مالی یک هزار میلیارد تومانی خود می‌گوید من نفر پنجم هستم، چرا که توان مالی وزیر دیگر کابینه هفت هزار میلیارد تومان است.

به گفته وی، افرادی که سرمایه‌های آنان در خارج از کشور است و بیشترین سال‌ها با اغواگری و حمایت خارج از کشور در مسند قدرت بودند شایسته حکومت‌داری نیستند.

وی ادامه داد: این افراد اگر رای بیاورند بر ضد اسلامیت نظام شورش و قیام می‌کنند و اگر رای نیاوردند کف خیابان علیه جمهوریت شورش خواهند کرد.

نامزد ریاست جمهوری با اشاره به دیگر تفکر موجود در انتخابات اظهار داشت: این تفکر یا جریان انقلابی اصل خود را از شهیدان، امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌داند؛ امامی که در تاریخ معاصر تحول جهانی با تکیه بر فرهنگ شیعه در دنیا ایجاد کرد.

زاکانی گفت: جریان انقلابی نسخه نجات‌بخشی با تکیه بر ملت، اعتقاد به خلاقیت‌ها و توانمندی‌های داخلی و بدون وابستگی به خارج و در مقابل بیگانگان برای استیفای حقوق ملت ایران دارد و نمونه بارز این تفکر شهید حاج قاسم سلیمانی است؛ سرداری که با وجود هزینه هشت هزار میلیارد دلاری آمریکا برای داعش به واسطه تکرار اراده ملت‌ها بر قدرت‌های بیگانه پیروز شد.

وی، ایران را با وجود جریان انقلابی در آستانه تحولی بزرگ و بی‌سابقه و پس از جنگ جهانی دوم دانست و افزود: حتی چشم ملت‌های منطقه نیز به انتظار ایران و پیروزی این جریان است تفکر امام راحلی که خود را خادم و رهبر عزیزی که خود را نوکر مردم معرفی و در تکیه به شما مردم و این نوکری افتخار کردند و می‌کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با کنایه از اینکه هنوز فردی از مسوولان کشور در غم آقا و جناب آقا و گرفتار عناوین است، گفت: همه ما خاک پای ملت ایران هستیم.

زاکانی افزود: ایران تمامی ظرفیت‌های تحول را از درون با تکیه بر بزرگترین عنصر انسانی با ایمان و اعتقاد به اهداف عالی انقلاب و عامل به شعارهای انقلاب دارد.

وی با تاکید بر اینکه ایران شایسته فقر، فساد و تبعیضی نیست که برخی مسوولان بر جامعه تحمیل کردند، گفت: جریان اشرافی‌گری چند دهه است که امکانات کشور را به یغما برده و با در اختیار گرفتن شبکه‌های فساد بین خود تقسیم کرده و پس از سه تا چهار دهه مسوولیت، چندین هزار میلیارد در خارج از کشور اندوخته که چندین نسل او را می‌تواند پوشش دهد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه برخی افراد در این جریان هنوز به دنبال استمرار دولت سوم روحانی و خاتمی هستند، گفت: دولتی که کشور را با تورم ۱۹ درصدی تحویل گرفت و اکنون با تورم نقطه‌ای ۵۲ درصد می‌خواهد تحویل دهد، دولتی که کشور را با نقدینگی ۶۰۰ هزار میلیارد تحویل گرفت واکنون با سه هزار و ۵۰۰ میلیارد می‌خواهد تحویل دهد چه گلی می‌خواهد به سر ملت بزند؟ باید تندیس آنان را مانند فرعون مصر مومیایی و در موزه‌های تاریخ نگهداری کرد تا آیندگان بدانند چه پرروهایی وجود داشتند.

زاکانی با تاکید بر اینکه دوره مفت‌خوری و فرارکردن مثل دوره بزن دروی آمریکا و اسراییل تمام شده است، گفت: مملکت برای جوانان و مردم است و این مهم با مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب اصلح از جریان انقلابی محقق می‌شود.

وی، انتخابات را مایه قوام‌ نظام و زدن تو دهنی به دشمنان عنوان کرد و مدعی شد: باید مردم و جامعه را آگاه کرد که چه خطر بزرگی پشت جریان اشرافی‌گری است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه شرط بستن پرونده جریان ‌اشرافی‌گری حضور آگاهانه و انتخاب مناسب مردم است گفت: این کاخ‌نشینان حال کوخ‌نشینانی که امام فرمود آنان را با کاخ‌نشینان عوض نمی‌کنم نمی‌فهمند.

وی، همگرایی جریان انقلابی، پرهیز از اختلافات و درگیری و پرهیز از تجربه سال ۹۲ را خواستار شد و افزود: جریان اشرافی‌گری با سوءاستفاده از اختلاف‌ها و درگیری جریان مقابل به مقاصد خود می‌رسد.

زاکانی با بیان اینکه مخاطب نخست ما آن پنج نفر نامزد جبهه انقلاب هستند گفت: دولت جریان انقلابی، مردم و سیلی‌خوردگان انقلاب را در صدر می‌نشاند.

وی با تاکید بر اینکه نباید با خون شهید سلیمانی بازی شود، اظهار داشت: برخی‌ها ۴۲ سال است که مانند اختاپوس خون مردم را می‌مکند.

به گفته وی، کشور با انتخاب درست نیازمند تحول، طراوت، تلاش و قدرت جریان انقلابی است تا کوه مشکلات و خروار خرابکاری آنها را جبران کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه نخستین گام دولت انقلابی برخورد با مفسدان و برگشت امکانات ملت در دولت آینده است، گفت: با تصویب اصل ۴۲، همه از جمله وزیر و مدیر ارشد کشور باید حساب پس بدهند.

وی افزود: دولت انقلابی، دولت بازپس گیری امکانات به یغما رفته مردم، بازکردن فضای جهش تولید و امکان خلق ثروت در کنار توزیع عادلانه ثروت است.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم‌زمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بیست و هشتم خردادماه برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha