۲۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۰۲
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84366762
۰ نفر

برچسب‌ها

کنفرانس بین المللی دانشجویی ایران شناسی در تفلیس برگزار شد

باکو – ایرنا -  بخش" ایران شناسی و روابط ایران وگرجستان " نهمین کنفرانس علمی بین المللی دانشجویی دانشگاه بین‌المللی قفقاز گرجستان با هدف تقویت پیوندهای فرهنگی و تاریخی ایران و گرجستان و ارتقای روابط دوجانبه با مشارکت این دانشگاه و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به صورت آنلاین در تفلیس برگزار شد.

 به  گزارش دوشنبه شب ایرنا از رایزن فرهنگی سفارت ایران در گرجستان، در این بخش ۲۴ مقاله از سوی دانشجویان دانشگاه های گرجستان، ایران، روسیه و بنگلادش ارائه و از سوی دانشگاه و رایزنی فرهنگی به مقاله دهندگان گواهی شرکت در کنفرانس صادر شد.

کاخابر کردزایا رییس دانشگاه بین المللی قفقاز گرجستان در آئین افتتاحیه این کنفرانس خطاب به دانشجویان گفت: ارائه مقاله درکنفرانس های بین المللی موجب افزایش تعامل و روابط با صاحبنظران و نخبگان فعال در رشته‌های علمی مختلف و دانش وآگاهی دانشجویان می‌شود.

وی از همکاری های مستمر رایزنی فرهنگی ایران تقدیر و تشکر کرد.

اکبر قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در گرجستان نیز ضمن تشکر از برگزارکنندگان کنفرانس با اشاره به روابط تاریخی و پیوندهای اجتماعی و فرهنگی دو کشور  و مردم منطقه قفقاز، به تشریح جایگاه ژئوسیاسی ایران و گرجستان و سابقه طولانی روابط سیاسی - فرهنگی ایران در منطقه قفقاز پرداخت و بر لزوم استفاده از نخبگان، دانشجویان و اساتید در گفت‌وگوی‌های روابط دوجانبه و منطقه‌ای تاکید کرد.

  سفیر ایران افزود : با توجه به ظرفیت‌های فراوان همکاری، سطح فعلی روابط ایران و گرجستان راضی‌کننده نیست و باید با همکاری مراکز علمی و تحقیقاتی دو کشور ارتقا یابد.

وی گفت، فعال سازی حمل‌ و نقل یکی از پایه‌های اصلی  توسعه اقتصاد کشورهای منطقه محسوب می‌شود .

حمید مصطفوی رایزن فرهنگی کشورمان هم با اشاره به روابط تاریخی و فرهنگی ایران و گرجستان گفت: در سال های اخیر همکاری های علمی و فرهنگی میان دانشگاه های دو کشور گسترش یافته و دانشگاه‌ها نقش بسیار موثری در تحکیم روابط دو جانبه و  منطقه ای دارند.

مصطفوی با اشاره به برگزاری ۹ کنفرانس بین المللی دانشجویی از سوی دانشگاه بین‌المللی قفقاز و رایزنی فرهنگی گفت: برگزاری این کنفرانس ها، زمینه شناخت و نزدیکی هرچه بیشتر ایران وگرجستان را بیش از پیش فراهم  کرده و به شناخت ظرفیت های بالفعل و بالقوه کشورهای منطقه کمک کرده است.

وی اظهار کرد، گسترش زمینه همکاری‌های بین‌المللی و منطقه‌ای را به دنبال خواهد داشت.

این کنفرانس در دو بخش داخلی با موضوعات کسب و کار ( تجارت )،دارو سازی و روزنامه نگاری و در بخش بین‌المللی با موضوع روابط منطقه‌ای برگزار و دانشجویان شرکت کننده مقاله‌هایی ارائه کردند.

برچسب‌ها

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha