امام جمعه لواسان: یکدیگر را به حضور آگاهانه در انتخابات دعوت کنیم

تهران- ایرنا- امام جمعه لواسانات تاکید کرد: نظام و کشور متعلق به همه ما است، از همین رو باید مراقب باشیم فریب دشمنان را نخوریم و نه تنها خود در انتخابات فعالانه و آگاهانه شرکت کنیم بلکه یکدیگر را به این حضور دعوت کنیم.

حجت الاسلام "سید سعید لواسانی" طی سخنانی درباره اینکه چرا باید در انتخابات شرکت کرد؟ با اشاره به روایتی از امام صادق علیه‌السلام بیان داشت: ما در همه کارهای خود باید فکر کنیم، یکی از اندیشه‌های بنیادین آن است که ما کیستیم و برای چه به دنیا آمده‌ایم؟ و چه وظایفی داریم؟

وی افزود: امام عزیز ما برای ما دو نوع وظیفه را شناسایی کرد؛ یکی وظایف فردی چون نماز خواندن و دیگری وظایف جمعی که آن اقامه دین در روی زمین است‌.

امام جمعه لواسان تصریح کرد: دین نقشه جامع الهی است که باید به دست ما روی زمین پیاده شود و برای تحقق دین خدا باید اندیشه سکولار را از خود دور کنیم.

لواسانی با اشاره به هدف تشریع دین، خاطرنشان کرد: تربیت انسان طراز اسلام است. انسان اسلامی با تحقق جامعه اسلامی ممکن است. در جامعه‌ای که در و دیوار آن کفر و فساد را فریاد می‌زند، انسان اسلامی تربیت نمی‌شود.

وی افزود: برای تحقق جامعه اسلامی باید دولت اسلامی تحقق یابد و لازمه آن ایجاد نظام اسلامی است و این هنر امام است؛ امام نظام جمهوری اسلامی را ایجاد کرد اما تشکیل نظام بدون حضور و مشارکت مردم امکان ندارد.

امام جمعه لواسان ادامه داد: اگر حاکم امیرالمومنین سلام الله علیه باشد و مردم‌ با او مشارکت و همراهی نکنند، ناموفق خواهد بود. بنابراین وظیفه من و شما خیلی سنگین است و نباید از آن استنکاف کنیم و از جمله حضور آگاهانه در انتخابات است.

لواسانی در این سخنان که عصر دوشنبه در جمع کارکنان بانک دی بیان کرد، تاکید نمود: نظام و کشور متعلق به همه ماست و همه ما نسبت به آن تکلیف داریم. لذا باید مراقب باشیم فریب دشمنان را نخوریم و از مشکلات که هست و اذیت هم می‌کند، منفعل نشویم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha