استاندار تهران:نمایندگان نامزدهای ریاست جمهوری در شعب حضور می یابند

تهران- ایرنا- استاندار تهران با تاکید بر اهمیت انتخابات پیش رو گفت: فقط ناظرین کاندیداهای ریاست جمهوری می توانند در شعب اخذ رای حضور داشته باشند.

انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با بیماری کرونا در استان تهران اظهار داشت: در آستانه چهار انتخابات در استان تهران هستیم و با توجه به اینکه  انتخابات ریاست جمهوری یک انتخابات ملی است، در این جلسه مصوب شد فقط ناظرین کاندیداهای ریاست جمهوری در شعب حضور پیدا کنند.

وی ادامه داد: در مورد سه انتخاب دیگر که جنبه محلی دارد و از آنجا که در هر شعبه ۲۵ عوامل اجرای، نظارتی و انتظامی حضور دارند و به اندازه کافی شاهد تراکم جمعیت هستیم، این اختیار را به عوامل اجرایی و نظارتی شهرستان ها دادیم که در جلسه ای توجیهی با کاندیدای شورای شهر، خبرگان رهبری و مجلس مذاکره کنند تا با اعتماد به عوامل اجرایی و نظارتی از معرفی نماینده برای حضور در شعب اخذ رأی خودداری کنند که این اقدام باعث می شود تا از ازدحام در شعب جلوگیری شده و سلامت رای دهندگان و عوامل شعبه و ناظرین به خطر نیفتد.

استاندار تهران در خصوص واکسن کرونا نیز گفت: حدود ۹۴۶ هزار واکسن در مراکز ۷۵ گانه استان تزریق شده است و منتظریم واکسن های وارداتی که خریداری شده در اولین فرصت تحویل بگیریم تا واکسیناسیون تداوم پیدا کند.

محسنی بندپی با اشاره به اخذ مجوز تزریق اضطراری واکسن برکت اذعان داشت: با این مجوز نسبت به واکسیناسیون تولید داخل در اولین فرصت اقدام خواهیم کرد تا روند واکسیناسیون بر اساس گروه سنی که هم ستاد ملی کرونا مصوب کرده و هم توصیه سازمان جهانی بهداشت است تداوم پیدا کند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در ۶ حوزه، میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در سه حوزه انتخاباتی و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در یک هزار و ۳۷۲ شهر و چهل هزار و ۶۲۰ روستا و تیره عشایری ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha