هاشمی: مردم‌سالاری مویرگی در جامعه باید روییده شود

تهران- ایرنا-رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه اداره محلات، شهرها و روزمرگی جامعه بستگی به انتخابات شوراها دارد گفت: مردم‌سالاری به صورت مویرگی باید در دل جامعه روییده شود.

به گزارش ایرنا، محسن هاشمی رفسنجانی روز دوشنبه در یک نشست انتخاباتی که در منطقه ۱۰ تهران برگزار شد اظهار کرد: تاکید رهبر معظم انقلاب براین است که انتخابات شوراها تحت شعاع انتخابات ریاست جمهوری قرار نگیرد بلکه جا دارد که این نهاد اجتماعی به قدرت اصلی خود برسد.

وی بیان کرد: شوراها تمرین ابتدایی مدیریت بوده که تشکیل آن در ۲۰ سال گذشته صورت گرفته است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه با مشارکت بالای مردم در شوراها می توان سردی انتخابات ریاست جمهوری را پوشش داد گفت: در شورای پنجم شاهد شفافیت آرای نمایندگان شورا بوده ایم که در این خصوص اقدامات خوبی در بخش محیط زیست، لغو مجوز تخریب برج باغها و جلوگیری از ساخت و سازها، شهر نفروشی، توسعه حمل و نقل عمومی و رفع آسیب های اجتماعی بوده ایم.

وی با بیان اینکه منطقه ۱۰ یکی از مناطق کم برخوردار شهری در فضای سبز است گفت: از بین رفتن باغات در محلات تهران و ساخت و سازها باعث شده تا سرانه فصای سبز در محلات کاهش یابد.

وی همچنین به عبور خطوط هواپیمایی از برخی از مناطق شهری پرداخت و گفت: به علت وجود فرودگاه مهرآباد نیز شاهد صوت ناشی از عبور هواپیماها هستیم.  

هاشمی ضمن تقاضا از مردم برای مشارکت در انتخابات پیش رو گفت: ۲۸ خرداد ماه مردم به پای صندوق بیایند.

همچنین دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه با توجه به شرایط کرونایی، تحریم ظالمانه آمریکا و مشکلات متعدد این شهر به درستی اداره شد افزود: شورای پنجم با عملکرد قابل توجه، شفافیت و پادکستی خود توانست عملکرد خوبی از خود ارائه کند.  

محمود میر لوحی با بیان اینکه با توجه به تحریم ها نیز توانستیم شاهد بر ریل قرار گرفتن قطار ملی باشیم تاکید کرد: در این چند سال نیز بزرگراه‌های شهید بروجردی و رستگار پایتخت فعال شد.  

وی بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا، شاهد خدمات مطلوبی بدور از شیوع این بیماری در گرمخانه ها بودیم که توانستیم کارتن خواب ها را در این مراکز ساماندهی کنیم.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، میاندوره ای مجلس شورای اسلامی، دومین دوره مجلس خبرگان رهبری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد ماه برگزار می‌شود.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha