۲۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۲۳
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 84366683
۰ نفر

برچسب‌ها

موافقت کابینه جدید صهیونیست‌ها با برگزاری راهپیمایی پرچم

تهران - ایرنا- دولت جدید نفتالی بنت نخست وزیر جدید صهیونیست‌ها نیز رویه نتانیاهو در موافقت با راهپیمایی تحریک‌آمیز موسوم به "راهپیمایی پرچم" را در پیش گرفته است.

به گزارش ایرنا از رسانه‌های فلسطینی، "عومر بارلیو" وزیر امنیت داخلی دولت جدید رژیم صهیونیستی در این باره گفت:پس از جلسه برآورد اوضاع امنیتی در رابطه با راهپیمایی پرچم، تصمیم بر این شد که این راهپیمایی همانگونه که بین پلیس و برگزار کنندگان توافق صورت گرفته، برگزار شود.

فهرست یکپارچه عربی نیز که بخشی از کابینه جدید بنت را تشکیل می‌دهد در نامه‌ای به وی خواستار لغو راهپیمایی پرچم در قدس اشغالی شد و تاکید کرد که فعالان راست‌گرا تصمیم دارند در جریان این راهپیمایی دست به خشونت و اقدامات تحریک‌آمیز و نژادپرستانه بزنند.

این حزب کنست رژیم صهیونیستی کابینه جدید صهیونیست‌ها را مسؤول هرگونه خشونت و درگیری احتمالی و ریخته شدن هر قطره خون به خاطر این راهپیمایی دانست.

در همین حال سازمان ملل متحد نیز در آستانه برگزاری راهپیمایی پرچم صهیونیست‌ها در قدس، در بیانیه‌ای اعلام کرد که توافق آتش‌بس بین طرفین فلسطینی و اسرائیلی بسیار شکننده است و ما خواستار اجتناب از هرگونه اقدام تحریک‌آمیز هستیم.

گروه های افراطی و شهرک‌نشین‌های صهیونیست، در حال آماده‌سازی خود برای شرکت در راهپیمایی موسوم به راهپیمایی «پرچم» در روز سه‌شنبه ۱۵ژوئن هستند.

این راهپیمایی ماه گذشته به دنبال حملات موشکی گروه‌های مقاومت فلسطین علیه مناطق مختلف اشغالی در پاسخ به تجاوزات جنایتکارانه «اسرائیل» علیه مردم فلسطین در قدس اشغالی، کرانه باختری و نوار غزه لغو شده بود.

تاکنون جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و شاخه نظامی آن گردان‌های القسام نسبت به ارائه مجوز برگزاری راهپیمایی روز پرچم در بیت‌المقدس هشدار داده‌اند.

آنها استدلال می‌کنند که این راهپیمایی تنها منجر به ایجاد تنش‌های تازه می‌شود و هدف آن جلوگیری یا تأخیر ائتلاف با تحریک خشونت و شکاف بیشتر جامعه سرزمین‌های اشغالی شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha