۲۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۵۵
کد خبرنگار: 915
کد خبر: 84366671
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رییسی موافق مذاکرات برجام است

گنبدکاووس - ایرنا - رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: حجت‌الاسلام رییسی موافق مذاکرات برجام است اما بر اساس اعتقاد ایشان این گفت‌وگوها باید موجب تامین منافع ملی و مردم شود که تحقق این امر با مشارکت بالای مردم در انتخابات پیش رو محقق خواهد شد.

حسینعلی شهریاری عصر دوشنبه در همایش وحدت اقوام شرق گلستان در حمایت از حجت الاسلام رییسی که در مصلی امام جعفر صادق (ع) گنبدکاووس برگزار شد، اظهار داشت: اگر رییسی رییس جمهور شود، حساب کار دست آمریکا و اروپا خواهد آمد و همان هفته اول بخش زیادی از تحریم ها را لغو خواهند کرد.

وی همچنین گفت که در صورت پیروزی حجت الاسلام رییسی در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، وی بدون تبعیض از ظرفیت شایستگان همه اقوام و مذاهب ساکن ایران برای اداره کشور استفاده خواهد کرد.

وی ادامه داد: اقوام و مذاهب ساکن ایران بالاخص گلستان به برکت انقلاب، رهبری و خون شهیدان در کمال اتحاد و برادری با صمیمت در کنار هم زندگی می‌کنند و یک امت واحده را تشکیل داده‌اند.

وی بامهم دانستن انتخابات ۲۸ خرداد و تاکید بر ضرورت حضور حداکثری مردم در این رخداد مهم سیاسی و انتخاب فرد اصلح، گفت: حجت الاسلام رییسی پس از نامه ۲۲۰ نفر از نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی و پس از اجماع و درخواست عمومی طیف‌های مختلف سیاسی از وی برای حضور در عرصه انتخابات ریاست جمهوری با شعار مبارزه با فساد و تشکیل دولت مردمی و ایران قوی به میدان آمده است.

شهریاری با انتقاد از برخی تدابیر دولت مستقر که آن‌را عاملی در ایجاد برخی مسائل و مشکلات از جمله تورم و گرانی اقلام عمومی، کاهش ارزش پول ملی و ارزش سهام بازار بورس برای مردم دانست اضافه کرد: انتخابات پیش رو فرصت خوبی برای تغییر دولت و روی کارآوردن دولتی مردمی، قوی، کاردان و مدیر برای اصلاح امور و رفع مشکلات فعلی کشور است.

وی تصریح کرد: در چند روز باقی مانده تا برگزاری انتخابات سرنوشت ساز ۲۸ خرداد، همه واجدین شرایط باید خود را برای شرکت در این رخداد سیاسی و رای به نامزد اصلح (رییسی) آماده کنند زیرا هرچه میزان حضور مردم در انتخابات بیشتر باشد، رییس جمهور منتخب قدرت چانه زنی بالاتری در عرصه بین الملل و دنیای غرب خواهد داشت.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با انتقاد از کسانی که می‌گویند رییس جمهوری قدرت و اختیاری ندارد، افزود: رییس جمهوری پس از مقام معظم رهبری بالاترین مقام کشور است و قدرت و اختیارات زیادی نیز دارد، توزیع بودجه و انتخاب همه وزیران، استانداران و فرمانداران قدرت و اختیارات کمی نیست.

انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

نیمی از جمعیت یک میلیون و ۸۶۸ هزار نفری گلستان در هفت شهرستان واقع درشرق این استان سکونت دارند که گنبدکاووس به تنهایی افزون بر ۳۷۳ هزار نفر جمعیت دارد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha