خشم نتانیاهو مانع مراسم انتقال قدرت به نخست وزیر جدید صهیونیست شد

تهران – ایرنا- پس از روی کارآمدن دولت انتقالی "نفتالی بنت" رهبر حزب یمینا و پایان یافتن دوران ۱۲ ساله قدرت نتانیاهو، وی با برگزاری مراسم انتقال قدرت به بنت مخالفت کرد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری "فلسطین الیوم" رادیو رژیم صهیونیستی (مکان) به نقل از منابع اسرائیلی گزارش داد که برخلاف عادت سالهای گذشته، در مراسم انتقال قدرت در سرزمین‌های اشغالی که معمولا با مراسم رسمی برگزار می‌شد، امروز تنها بنت با نتانیاهو دیدار کرد و هیچ مراسم رسمی برگزار نشد.

یکشنبه شب کنست رژیم صهیونیستی سرانجام با موافقت ۶۰ تن از نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی بنت را به عنوان نخست وزیر انتخاب کردند تا به زمامداری ۱۲ ساله نتانیاهو پایان داده شود.

بنت در حالی عصر دیروز (یکشنبه) نخست وزیر رژیم صهیونیستی شد که توانست آرای ۶۰ نماینده «کنست» (پارلمان رژیم صهیونیستی) از ۱۱۹ نماینده حاضر در جلسه را کسب کند و نتانیاهو نیز ۵۹ رای را به خود اختصاص داد، یعنی بنت فقط با یک رای اضافه سیزدهمین نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس سی و ششمین کابینه این رژیم شد، رژیمی که ۷۳ سال از عمر نامشروع آن می‌گذرد.

 در رای‌گیری عصر دیروز (یکشنبه) کنست، همچنین «میکی لوی» از حزب «یش عتید» نیز به عنوان ریاست کنست انتخاب شد؛ تا پیش از این، «یاریو لوین» از حزب لیکود به ریاست بنیامین نتانیاهو ریاست پارلمان رژیم صهیونیستی را در دست داشت.

شرایط پارلمان رژیم صهیونیستی همانند اوضاع سرزمین‌های اشغالی بود و در زمان برگزاری نشست کنست، هرج و مرج و درگیری در جلسه رای گیری حاکم بود و در فیلم‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌ها منتشر شده، میان شماری از نمایندگان موافق و مخالف در هنگام سخنرانی نفتالی بنت درگیری به وجود آمد و دو طرف فریاد می‌زنند و یکدیگر را متهم به تقلب و دروغ گویی می‌کردند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha