۲۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۱۶
کد خبرنگار: 940
کد خبر: 84366657
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

یک استاد حوزه: تخریب انتخاباتی مبنای عقلی و شرعی ندارد

مشهد- ایرنا- استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان گفت: تخریب جزو بداخلاقی‌های انتخاباتی است و هیچ دلیل عقلی و شرعی ندارد که من برای ورود به میدان، دیگری را تخریب کنم و حال آنکه تهمت زدن و تحقیر دیگران خلاف اخلاق و حرام است.

حجت الاسلام محسن ملکی روز دوشنبه در وبینار فقه انتخاباتی در مشهد افزود: نظام اجتماعی اسلام مبتنی بر این است که افرادی اصلح روی کار بیایند و آن نیز باید بر اساس رسالاتی باشد که خداوند تعیین کرده است.

وی ادامه داد: بحث تبلیغات، موضوع وسیعی است که همه ابعاد زندگی ما را دربرمی‌گیرد و نظام اجتماعی اسلام مبتنی بر این است که افرادی وارد میدان کار شوند و این کار جز با تبلیغ ممکن نیست.

استاد درس خارج حوزه علمیه خراسان گفت: تبلیغ و انتخابات به عنوان یکی از موضوعات فقهی است چون فعل مکلف است و هر دو مقدمه برای اقامه نظام حکومت اسلامی و استمرار و بقای آن است.

حجت الاسلام ملکی با بیان اینکه رابطه بین وظیفه و واجب شرعی، رابطه عموم مطلق است افزود: هر واجبی وظیفه است اما هر وظیفه‌ای واجب نیست.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی،  دومین میاندوره‌ مجلس پنجم خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی ۲۸ خردادماه برگزار می شود.

حدود ۶۰ میلیون نفر در این انتخابات واجد شرایط رای دادن هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha