تمهیدات لازم برای پایداری برق در روز انتخابات اتخاذ شده است

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: در روز انتخابات پایداری برق و اتصال اینترنت حائز اهمیت است و هماهنگی‌های لازم به عمل آمده تا در این روز مشکلی به لحاظ برق نداشته باشیم.

گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به ضرورت صرفه جویی در مصرف برق اظهار داشت: در مورد مدیریت انرژی به تمامی دستگاه های اجرایی ابلاغ کردیم که مصرف برق خود را تا میزان ۵۰ درصد مدت مشابه سال قبل کاهش دهند و این مورد را به صورت روزانه پایش می کنیم.

وی افزود: شرکت توزیع برق تهران بزرگ به صورت هوشمند و روزانه مشغول رصد میزان مصرف برق دستگاه های اجرایی است و بلافاصله اخطار و در صورت عدم رعایت برق ادارات پرمصرف را قطع می کند.  

تاکنون ۸۵۰ هزار نفر در استان تهران واکسن کرونا دریافت کرده اند

استاندار تهران از تزریق حدود ۸۵۰ هزار واکسن در استان تهران خبر داد.

محسنی بندپی اظهار داشت: در استان تهران حدود ۸۵۰ هزار نفر واکسن دریافت کرده اند.

وی ادامه داد: با تایید ستاد ملی کرونا تزریق واکسن کووبرکت صورت می گیرد و مردم نباید به هیچ وجه نگران باشند و دز اول هر واکسن ۶۵ درصد ایمنی ایجاد می کند و دز دوم برای ایمنی بالای ۹۵ درصد است.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی همچنان باید مورد توجه باشد و امید است که واکسیناسیون از طریق واکسن نهای داخلی و وارداتی به سرعت انجام شود.

مسکن مهر استان تهران تا پایان شهریور تحویل داده می شود

استاندار تهران گفت: تا پایان شهریورماه مابقی مسکن مهر پرند تحویل می شود، و تکمیل و تحویل مسکن مهر پردیس نیز تسریع می شود.

محسنی بندپی اظهار داشت: در پردیس ۷۵ هزار و در پرند ۸۵ هزار مسکن مهر داریم که ۷۰ درصد آنها تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: در شورای مسکن مصوبه ای تصویب شده و با توجه به اینکه قیمت اقلام بالا رفته است و پیشنهاد داشتند که قدری تعدیل قیمت انجام شود که مقرر شد در صورت عدم اخذ وجه اضافه از متقاضیان قدیمی اقدامات پیگیری شود.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: تا پایان شهریورماه مابقی مسکن مهر پرند تحویل می شود، و تکمیل و تحویل مسکن مهر پردیس نیز تسریع می شود.

 حل مشکل آلودگی هوای تهران نیازمند نگاه‌ ملی است

استاندار تهران با اشاره به اینکه نوسازی خطوط اتوبوسرانی و توسعه مترو یکی از راهکارهای کاهش آلودگی هوای تهران است گفت: حل مشکل آلودگی هوای تهران نیازمند نگاه‌ ملی است.

محسنی بندپی افزود: متهم درجه یک آلودگی هوای تهران خودروها و آلاینده های متحرک هستند و قطعا اگر وسایل حمل و نقل عمومی به نحو استاندارد باشد تمایل مردم به استفاده از خودرو شخصی کم می شود.

وی ادامه داد: باید برنامه ریزی کنیم تا ترافیک از روی زمین به زیر زمین منتقل شود؛ البته منابع شهرداری در دوران کرونا و تحریم بسیار کاهش پیدا کرده است.

استاندار تهران بیان کرد: نوسازی خطوط اتوبوسرانی و توسعه مترو یکی از راهکارهای کاهش آلودگی هوای تهران است و با توجه به اینکه آلودگی هوا رابطه مستقیمی با سقط جنین های زودرس دارد و حل مشکل آلودگی هوای تهران نیازمند نگاه‌ ملی است.

۵۰ درصد برنامه های شبکه ۵ به مسائل تهران تخصیص یابد 

استاندار تهران گفت: در شورای اجتماعی کشور و شورای امنیت کشور مصوب شد تا ۵۰ درصد برنامه های شبکه ۵ به مسائل تهران تخصیص یابد که علی رغم اقدامات خوب هنوز این مورد به طور کامل عملیاتی نشده است.

محسنی بندپی افزود: فعالیت شبکه مستقل برای استان تهران مطالبه دیرینه و مغفول مانده شهروندان استان تهران است.

وی ادامه داد: در ۳۰ استان شبکه مستقل تلویزیونی فعالیت دارد اما استان تهران فاقد چنین شبکه ای است و این ظلم به مردم شریف استان تهران است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha