آغاز توزیع ۱۴ هزار جهیزیه برای نوعروسان نیازمند

تهران - ایرنا - توزیع ۷۹ هزار وسیله سرمایشی میان خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره)  همراه با ۱۴ هزار سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند در سراسر کشور آغاز شد.

به گزارش ایرنا از کمیته امداد، مجید باجلان، معاون اداری و مالی کمیته امداد در مراسم توزیع ۷۹ هزار دستگاه وسیله سرمایشی به خانواده‌های تحت حمایت،  گفت: از این تعداد ۵۵ هزار دستگاه کولر آبی در حال توزیع و ۲۴ هزار دستگاه کولر گازی در حال تهیه است.

وی ادامه داد: با توجه به گرمای زودرس هوا در بیشتر مناطق کشور و نیازسنجی انجام شده، توزیع این اقلام سرمایشی میان خانواده‌های تحت حمایت در سطح کشور با سرعت در حال انجام است.

معاون اداری و مالی کمیته امداد تامین وسایل ضروری زندگی مددجویان را از وظایف این نهاد دانست و اضافه کرد: برای تامین ۵۵ هزار دستگاه کولر آبی ۲۳۸ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

 آغاز توزیع ۱۴ هزار جهیزیه برای نوعروسان نیازمند

باجلان خاطرنشان کرد: در مناطق گرمسیر کشور توزیع کولر گازی پیش‌بینی شده است و به همین منظور ۲۴ هزار دستگاه کولر گازی برای مددجویان در این مناطق در نظر گرفته شده است.

وی با تقدیر از همراهی شرکت‌ها و کارخانجات تولیدی محصولات سرمایشی برای عمل به مسئولیت‌های اجتماعی در قبال اقشار محروم جامعه گفت: در تهیه این وسایل سرمایشی تاکید بر استفاده از کالاهای ایرانی و تولید داخل بوده و در مجموع ۵۲۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

معاون اداری و مالی‌ کمیته امداد همچنین از توزیع ۱۴ هزار سری جهیزیه بین نوعروسان نیازمند و خانواده‌های تحت حمایت خبر داد و افزود: برای تهیه این تعداد جهیزیه‌ ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

باجلان از همراهی بنیاد مستضعفان و خیران و نیکوکاران در اجرای این طرح تشکر کرد و ادامه داد: این جهیزیه‌ها شامل پنج قلم کالای اساسی یخچال، گاز فردار، تلویزیون، ماشین لباسشویی اتوماتیک و جاروبرقی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha