گشودن در سینماهای تعطیل با پخش فوتبال تیم ملی در مقابل عراق

تهران- ایرنا- همزمان با صدور مجوز برای پخش فوتبال دو تیم ملی ایران و عراق در چارچوب مسابقات انتخابی جام جهانی،‌ سانس ساعت ۲۱ سینماها در روز سه شنبه (۲۵ خرداد ماه) به پخش این مسابقه اختصاص پیدا کرده است.

چندی پیش محمدرضا صابری دبیر و سخنگوی انجمن سینمادارن تاکید کرده بود:‌ در حال حاضر یکی از بهترین راه‌ها برای این‌که مخاطب متوجه شود سینماها باز هستند و شرایط مناسبی به لحاظ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی دارند، همین پخش فوتبال در سینماها است. این موضوع در شورای صنفی نمایش مطرح شده و دوستان تهیه‌کننده نیز علی‌رغم این‌که در سال‌های گذشته نقطه نظراتی داشتند و مثلا باید درصدی از مبلغ بلیت‌فروشی به صاحبان فیلم‌ها داده می‌شد، امسال موافق انجام این کار بودند.

پخش مسابقه‌های تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی از هفته‌های گذشته در حال پیگیری بود ولی در بازی اول فقط پردیس سینمایی ملت به علت چند منظوره بودن یکی از سالن‌هایش توانسته بود، میزبان علاقه‌مندان به تماشای فوتبال باشد، این در حالی است که سینمادارها در اوضاع رکود سینما و استقبال نکردن مخاطب از فیلم‌های در حال اکران به دنبال پخش این مسابقه‌ها بودند.

در ادامه برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی فوتبال استقبال از تماشای بازی‌های ایران در سالن‌های سینمایی بیشتر شده تا جایی که موزه سینما و نیز برخی سینماهایی که در چند وقت اخیر اصلا دایر نبودند، سانس ویژه پخش فوتبال را باز کرده‌اند.

و حالا پس از چند بازی‌ موفق تیم ملی ایران حتی سینماهایی که فیلم‌های روی پرده را اکران نمی‌کنند و مدت‌هاست بسته هستند، برای پخش مسابقه ایران و عراق در سانس ساعت ۲۱ سه‌شنبه، ۲۵ خرداد بلیت‌فروشی دارند.

علی سرتیپی مدیر چند پردیس سینمایی در تهران نیز در اینباره گفته است:‌ مجوز پخش فوتبال در سینماها صادر شده و فردا بازی ایران و عراق در سینماها پخش می‌شود. البته در بازی قبلی میان ایران و کامبوج میزان استقبال مخاطب متوسط بود اما برای بازی فردا شب تا به الان فروش خوبی داشته‌ایم.

در حال حاضر فیلم‌هایی که روی پرده سینماها اکران می‌شوند همان فیلم‌های نوروزی هستند و عدم رغبت صاحبان آثار به اکران، عامل بازدارنده‌ای برای جذب مخاطب و رونق گیشه سینماها قلمداد می‌شود. در همین راستا در جلسه روز گذشته شورای صنفی نمایش اعلام شد که باز هم هیچ فیلم جدیدی متقاضی اکران نبوده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha