محسن رضایی: نهضت بزرگ خانه سازی ایرانیان را راه می اندازیم

زنجان - ایرنا - نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نهضت بزرگ خانه سازی ایرانیان را راه می اندازیم، گفت: در این طرح مردم با ۱۰ درصد آورده صاحب خانه می شوند و علاوه بر این با طرح خانه سازی، ۳۰۰ صنعت پشت سر آن راه می افتد که موجب اشتغال زایی نیز خواهد شد.

به گزارش ایرنا، محسن رضایی میرقائد روز دوشنبه در برنامه تبلیغاتی تلویزیونی که از سیمای مرکز زنجان پخش شد، افزود: ایران سرزمین اقوام و سرشار از پاکی و شور و مردمی پاک نهاد است. ایران را با ایران باید شناخت. طبیعتش، هنرش، ادبیاتش، نوابغش، مردم مهمانوازش و سابقه تاریخی و تمدنی چند هزار ساله ایران اسلامی حکایت از این گوهر پاک و کمیاب می کند.

وی ادامه داد: هنر امام(ره) این بود که با کمک عشق به وطن و اسلام همه ایرانی ها را جمع کرد، انسجام بزرگی به وجود آورد، همه واحد شدیم و بلند شدیم و روی پای خود ایستادیم.

رضایی افزود: متاسفانه سیاست‌های نادرست دولت‌ها در دو سه دهه اخیر باعث شد که این توانایی های عظیم نادیده گرفته شود.  ما دوباره می خواهیم قیام کنیم تا بر روی پای خود بایستیم و حرکتی از نو را با دولتی نو آغاز کنیم.

 وی ادامه داد: حضرت امام (ره) برای بار دوم در جنگ تحمیلی همه استان ها و همه اقوام را دور هم جمع کرد و در حالی که پنج استان ایران اشغال شده بود و بیش از چهل، پنجاه کشور پشت سر صدام بود همه آنها را به زباله دان تاریخ فرستاد.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: آیا نمی توانیم بار دیگر همه استان‌ها و همه اقوام دور هم جمع شویم و حرکت سومی را آغاز کنیم، این حتما امکانپذیر است با وجود رهبری فرزانه و جوانان غیرتمند چرا نتوانیم برای بار سوم قیام کنیم.

رضایی اضافه کرد: قیام فرهنگی، اقتصادی، قیام شکستن محاصره اقتصادی، قیام برای پیشرفت‌های بزرگ، قیام برای زندگی های بهتر و قیام برای تشکیل دولت وحدت ملی می تواند دوباره محقق شود.

وی اظهار داشت: این طور نیست که از قبل انتخابات مهندسی شده باشد و فردی بیرون بیاید، این شما هموطنان هستید که سرنوشت صندوق‌ها را تعیین می‌کنید.

رضایی گفت: ما دوباره استان‌ها و اقوام ایرانی را به میدان می آوریم. مناطق اقتصادی درست می کنیم، اختیارات و مسوولیت ها را به استان ها می دهیم. قطب های اقتصادی درست می کنیم و اینطور نیست که از تهران یک نسخه واحد برای همه استان ها صادر شود.

وی افزود: هر استانی، اقلیم، طبیعت و مردم خاص خودش را دارد بنابراین هر استانی نسخه خاص خودش را می خواهد، نسخه واحد نوشتن از تهران برای همه استان ها به معنای نادیده گرفتن ظرفیت‌ها، مزیت ها، قابلیت ها و استعداد مردم هر استان است، ما اختیارات تصمیم سازی و تصمیم گیری را هم به  استان ها می دهیم.

رضایی گفت: بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر از استان‌های ما هستند، ۲۵ کشور اروپایی سرزمینشان در سرزمین ما می تواند جای بگیرد، ایران خیلی بزرگ است. در دولت اقدام و تحول همه مردم را به صحنه می آوریم و تمام ایران تبدیل به کارگاه های اقتصادی خواهد شد.

وی افزود: مشروط به اینکه جوانان ما نشاط داشته باشند، از ظرفیت های همه زنان استفاده کنیم، شور و نشاط را در کشور ایجاد کنیم و آزادی های اجتماعی را در چارچوب قانون رعایت کنیم، مرتب به جوانان گیر ندهیم و آنها را آموزش بدهیم و مهارت ها و توانایی را بالا ببریم و اگر این کار را انجام بدهیم چرا نتوانیم ایران را به قله های بزرگ برسانیم.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: من این تجربه را دارم، دولت ما این تجربه را دارد که چگونه جوانان و همه اقوام را می‌توان دور هم جمع کرد و کارهای بزرگ همچون آزاداسازی خرمشهر را انجام داد.

رضایی ادامه داد: یک بار دیگر دولت ما می خواهد چنین وحدت ملی همچون دوران دفاع مقدس را به وجود بیاورد.

وی گفت: آیا بیرون کردن فقر و گرانی و بیکاری و تبعیض، اهمیت و ارزشش کمتر از بیرون کردن سربازان صدام  از خرمشهر است. به فضل خدا ما یک بار دیگر با کمک شما مردم و اذن پروردگار و حمایت های بیکران حضرت ولی عصر و سیاست‌های داهیانه رهبرانقلاب ما این کار را خواهیم کرد.

رضایی با بیان اینکه یکی اینکه استانداران دولت اقدام و تحول را از مردم همان استان انتخاب می کنیم، افزود: برای این منظور مثلا ۱۰ نفر کاندیدا می شوند و یک مجمعی از نخبگان تشکیل می‌شود و با نمره بندی ۲ یا سه نفر از میان آن نخبگان به دولت ما پیشنهاد می شود، دولت ما با همه توان دولت اقدام و تحول پشت سر استاندارها و مناطق می آید اطلاعات و همفکری می کنیم، اما اجازه می دهیم خودشان تصمیم بگیرند.

وی تاکید کرد: اولین توجه ما به اقشار آسیب پذیر همچون معلمان، کارگران، کشاورزان و حتی کارکنان دولت خواهد بود و علاوه بر یارانه ۴۵۰ هزار تومانی، مسئله اشتغال و تولید را در استان ها با حمایت دولت مرکزی انجام می دهیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: کار بزرگ دیگر این است که نهضت بزرگ خانه سازی ایرانیان را راه می‌اندازیم،  که مردم با ۱۰ درصد آورده صاحب خانه می شوند و ۹۰ درصد دیگر را بانک ها وام می دهند و سود بانکی را دولت پرداخت می کند.

وی ادامه داد: حالا شاید برخی ها بگویند این شدنی نیست اما من تعجب می کنم از کسانی که در اروپا و آمریکا درس خواندند افکار غربی را می آورند اما تجارب آنها را نمی آورند.

رضایی گفت: اگر مسکن را راه بیندازیم ۳۰۰ صنعت پشت سر آن راه می افتد، یعنی لوکوموتیوی به نام خانه سازی دارید و پشت سر آن چقدر شغل درست می شود و مردم به کار گرفته می شوند.

وی ادامه داد:تاسف از این گروه های سیاسی که سرگرم دعوا با خودشان هستند، شعبده بازی می‌کنند اما باید به فکر مردم باشید؛ مردم ولی نعمت ما هستند. صاحب این انقلاب و مملکت مردم هستند.

رضایی اظهار داشت: نمی گذاریم غم و غصه که بر چهره مردم نشسته تدوام پیدا کند، اجازه نمی دهیم که نان قرضی و زباله گردی و کولبری بر قامت بلند مردم ایران بنشیند.

رضایی گفت: حفظ کرامت انسانی مهمترین هدفی است که دولت من باید در قبال شما مردم عزیز انجام دهد. اینکه آبرو و حیثیت و نشاط و شادابی در زندگی شما موج بزند مهمترین آرزوی دولت من است و  تلاش می کنم که با همراهی شما و جوانان و حمایت های مداوم ما این اتفاق صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه مسئله ازدواج جوانان مسئله بسیار مهمی است، افزود: مسئله حقوق خانه داری را رعایت خواهیم کرد، آیا تربیت فرزندان آینده شغل نیست. ما همه خانم های خانه داری را که ۶ ماه آموزش ببینند، به آنان حقوق می پردازیم و مسئله ارتقا کرامت انسانی را از داخل خانه آغاز می کنیم تا به شهر و کل کشور برسد.

رضایی گفت: علاوه بر مسئله ازدواج و خانه داری، کسب و کارهای خانگی را توسعه می دهیم. شهرها را اقتصادی خواهیم کرد و سعی می کنیم که اقتصاد از پایین به بالا بجوشد. از این رو برنامه ریزی اقتصاد کشور را عوض خواهیم کرد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران جمعه ۲۸ خرداد همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، اولین میان‌دوره‌ای یازدهمین مجلس شورای اسلامی و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رییسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلی‌زاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha