۲۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۱۲
کد خبرنگار: 2087
کد خبر: 84366558
۰ نفر

برچسب‌ها

زاکانی: جهش تولید رویکردی تحولی برای کشور است

سمنان- ایرنا- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از رویکردهای تحولی ما برای کشور، اقتصاد و مدیریت با اولویت و فوریت جهش تولید است.

به گزارش ایرنا، علیرضا زاکانی عصر دوشنبه در گفت و گو با مردم استان سمنان در شبکه استانی سیما، با بیان اینکه کشور را نباید تک بعدی اداره کرد، افزود: در کنار جهش تولید به دنبال آن هستیم کشور را بر مدار شایستگی اداره کنیم و به صورت شفاف به حکمرانی فضای مجازی و دولت الکترونیک توجه داریم.

وی بر توجه نسبت به تمرکززدایی تاکید کرد و گفت: یک عده در داخل تهران می نشینند و فکر می کنند می توانند برای همه تصمیم گیری کنند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: سهم استان ها در اعتبارات مستقیمی که دریافت می کنند ۱۰ درصد است و ۹۰ درصد آن در خارج از استان تصمیم گرفته می شود.

زاکانی اضافه کرد: در استان ها به دنبال بازآمایش دوباره هستیم تا بتوانیم توانمندی های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هر نقطه را معلوم کنیم و مبتنی بر آن ۴۵۱ شهرستان را محور حرکت کشور قرار دهیم.

وی با بیان اینکه اختیارات ویژه به شهرستان ها داده می شود، ابراز کرد: اگر این تمرکززدایی صورت گیرد در عمل امکانی فراهم می شود که بیش از ۴۵۰ نقطه کشور با هم مسابقه بدهند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری یادآور شد: البته اگر در هر نقطه ای امکانی وجود دارد مهم تر از همه این است که آن امکان با اولویت در همان نقطه مدنظر قرار گیرد، حق و حقوق مردم داده شود و بعد به سایر نقاط تعلق گیرد.

زاکانی ادامه داد: چه بسیار مناطقی هستند که در کنار معادن خاک آن ها را می خورند اما از مواهب آن بی بهره اند و یا کسانی که بر نفت نشسته اند و ما نفت را می کشیم و صادر می کنیم اما آن نقطه از حداقل ها محروم است.

وی با بیان اینکه این ظلم ها باید پایان داده شود، تصریح کرد: ماده ۱۱۰ قانون مالیات های مستقیم امکانی را ایجاد می کند که مالیات در همان محل گرفته شود و یک بخشی از آن سهم مردم منطقه باشد نه اینکه در کوچه پس کوچه های دولت برای این مالیات معامله شود و شرکت ها مفسده انگیزی کنند.

زاکانی به برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی و اداری نیز اشاره کرد و گفت: دولت الکترونیک جنبه های مبارزه با مفاسد اداری را مهیا می کند و با مفاسد اقتصادی هم می توان از طریق دولت الکترونیک و شفافیت پیشگیری کرد.
وی اضافه کرد: بنده ۲ دهه تجربه برخورد با مفسدان را دارم با معاون رئیس جمهوری، دادستان تهران، وزیر نفت، وزیر اطلاعات، برادر رئیس جمهوری و افراد مختلفی برخورد کردم برای اینکه می فهمیدم ضعیف کش بودن حاصلی نخواهد داشت و باید به تنه های فساد پرداخت و ریشه آن را از جا کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: همه این اسامی بارها از من شکایت کردند و من باافتخار در مقابل خدا و مردم از این مسیر بیرون آمدم.

زاکانی در بخش دیگر صحبت های خود با بیان اینکه ما راهی را طی کردیم که اشتباه است، ابراز کرد: دولت موجود فکر می کند که از طریق خارج می تواند مشکل ما را حل کند در حالی که تحریم یک راهبرد دقیق و انتخاب شده توسط آمریکا برای برخورد با ملت ایران است و آدم نباید از دشمنش انتظار خوبی داشته باشد.

وی افزود: ما در داخل کشور ظرفیت های بی شماری داریم و باید به آن ها فکر کرد و پلی قرار داد برای رشد و پیروزی و پیشرفت کشور و رفع مشکلات مردم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: دولت بنده دولت اقدام و اصلاح و نه دولت حرف و شعار است چرا که با اقدام فکورانه و دقیق و اصلاح امور مسیری را انتخاب می کنیم که ظرفیت های داخلی به ظهور و بروز برسد.

زاکانی به ظرفیت های استان سمنان نیز اشاره کرد و گفت: ظرفیت ها و اقلیم های متفاوت این استان شرایط قابل توجه و دقتی را برای آن فراهم کرده است و من هم بارها به شهرستان های سمنان سفر کردم و از نزدیک با شرایط آن ها آشنا هستم.

وی با بیان اینکه زیرساخت های گردشگری استان سمنان بسیار معیوب است، ابراز کرد: در حوزه کم آبی از یک سو و دفع فاضلاب از سوی دیگر نیز استان سمنان دارای مشکلات متعددی است علاوه بر اینکه قطع درختان و جنگل ها و بی توجهی به ایجاد زمینه کار و تلاش و کمبود امکانات ورزشی و تفریحی نیازمند یک تغییر و تحول جدی است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: باید بکوشیم جنبه صنعتی بودن استان را رونق دهیم و از مواهب آن برای شهرستان ها استفاده کنیم چون این موضوع را دنبال می کنیم که با تمرکز زدایی شهرستان ها را محور تحول و تغییر کشور قرار دهیم.

زاکانی در ادامه بیان کرد: صنعتی بودن در کنار کشاورزی و دامداری امکان گسترده ای را برای استان فراهم کرده است که از هر جهت باید مورد بازبینی قرار گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha