پژمانفر: کمیسیون اصل ۹۰ از فعال شدن واحدهای راکد حمایت می کند

بجنورد-ایرنا- رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یازدهم گفت : این کمیسیون در حد توان از راه اندازی مجدد واحدهای راکد و غیر فعال و حوزه کسب و کار حمایت خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در نشست بررسی مشکلات دانشگاه کوثر در بجنورد افزود : ما آمادگی داریم در حوزه اختیارات خود به این استان برای حل مسایل استانی به ویژه مشکلات بخش های تولید و اشتغال کمک کنیم.

وی اضافه کرد : کمیسیون اصل ۹۰ مجلس یازدهم در راستای تقویت حوزه نظارت تلاش کرد تا با توجه به جایگاه ویژه قانونی اش که در آن اختیارات فراقوه ای پیش بینی شد به عنوان پناهگاهی برای پیگیری حل مسایل مردم باشد و برای تحقق این کار از ظرفیت های دانشگاهی و علمی نیز استفاده شد.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس یازدهم از تلاش ها و اهتمام اجزای حاکمیت در استان برای حل مشکلات مردم قدردانی کرد و اظهارداشت : مدیریت ارشد این استان نیز با توجه به سوابق مدیریتی می تواند عدالت آموزشی را به عنوان یکی از وظایف حاکمیتی در این خطه شمال شرق کشور برقرار کند.

 پژمانفر با تاکید بر این که در فضای استان غیر از همدلی و همراهی موضوع دیگری مطرح نیست و تمامی بخش ها در راستای حل مشکلات از ظرفیت های سازمانی خود بهره مند می شوند، گفت: نفرستادن دختران به دانشگاه یعنی ایجاد محدودیت برای بخشی از جامعه که با قانون اساسی مغایرت دارد.
رییس کمیسیون اصل ۹۰  مجلس شورای اسلامی اظهارداشت : در خصوص جابجایی دانشگاه اشراق به مرکز شهر و تکمیل احداث ساختمان دانشگاه کوثر پیگیری ها و رایزنی های لازم را انجام خواهد داد.  
استاندار خراسان شمالی در نشست  گفت: در سالجاری باید فرآیند ساخت ساختمان دانشگاه کوثر به اتمام برسد و  موضوع تخصیص زمین از سوی اداره کل راه و شهرسازی برای احداث ساختمان دانشگاه فرهنگیان تا ۴۸ ساعت آینده باید تعیین تکلیف شود.
محمدعلی  شجاعی کمبود خوابگاه دانشجویی را از مشکلات مهم حوزه آموزش عالی استان دانست و افزود: باید با یک تصمیم کلی کشوری مشکل کمبود خوابگاه دانشجویی تعیین تکلیف شود تا با جهش در ساخت خوابگاه های دانشجویی دغدغه خانواده ها برطرف شود.
نماینده عالی دولت در استان خراسان شمالی  تصریح کرد: برای ورود بخش خصوصی جهت ساخت خوابگاه های دانشجویی باید مشوق ها و مزایای قانونی پیش بینی شود.
شجاعی با اشاره به موضوع  جابجایی دانشگاه اشراق به مرکز شهر، گفت: این ساختمان ها با بودجه کشور ساخته شده است و باید در راستای خدمت رسانی به مردم باشد و چگونگی اجرای این درخواست با هدف حل مشکلات دانشگاه های اشراق، فرهنگیان و اداره کل آموزش و پرورش از سطح ملی پیگیری خواهیم کرد.
وی  سفر رییس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی به خراسان شمالی را فرصتی مغتنم برای حل مشکلات سیستم آموزش عالی استان می دانیم و ضعف زیرساختی در این استان را ناشی از بی توجهی به این حوزه در ابتدای تشکیل استان دانست.
استاندار خراسان شمالی با اشاره به اقدامات فراوانی انجام شده در حوزه آموزش و پرورش استان، افزود: افزایش نرخ باسوادی را لازمه اجرایی شدن طرح های توسعه ای دانستیم و بنابراین با برنامه‌ریزی تلاش کردیم سطح سواد استان افزایش یابد.
محمدعلی شجاعی گفت: با اقدامات انجام شده اکنون نرخ باسوادی استان برابر با میانگین کشور است و در شاخص جذب تعداد بیسوادان رتبه دوم کشوری را کسب کردیم.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha