۲۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۲۵
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 84366500
۰ نفر

برچسب‌ها

حریق مراتع فریدونشهر مهار شد

اصفهان - ایرنا- مدیرکل بحران استانداری اصفهان از کنترل و مهار آتش‌سوزی حدود ۲ هکتار از مراتع روستای "میلاگرد" شهرستان فریدونشهر خبر داد.

منصور شیشه‌فروش روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این حادثه ساعت ۱۰ صبح امروز روی داد که با تلاش سه و نیم ساعته عوامل امدادی و تیم‌های محلی مهار شد.

میلاگرد، روستایی از توابع بخش مرکزی شهرستان فریدونشهر است.

وی اضافه کرد: در مجموع از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۴ حریق در سطح ۲۸ هکتار از باغ‌ها، مراتع و جنگل‌های استان روی داده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: این آتش‌سوزی‌ها، بیشتر در مناطق غرب و جنوب استان و در شهرستان‌های فریدونشهر، چادگان، گلپایگان، بویین و میاندشت، سمیرم، خوانسار، لنجان و نظنز گزارش شده است.

وی با اشاره به روند افزایش ۲ تا ۴ درجه‌ای دمای هوا تا یک ماه آینده در استان اضافه کرد: شرایط برای افزایش وقوع حریق ناشی از گرمای هوا بدلیل نداشتن نم، رطوبت و بارش در مراتع و تبخیر زیاد ایجاد شده است.

شیشه‌فروش خاطرنشان کرد: بیشترین افزایش دما نسبت به بلندمدت در مناطق غربی و شمالی استان از جمله فریدونشهر، خوانسار و نطنز اتفاق افتاده است.  

به گزارش ایرنا، حدود ۲ میلیون هکتار از اراضی مرتعی استان مُستعد آتش‌سوزی است که بیشتر آن در شهرستان‌های غربی و جنوبی قرار دارد به همین دلیل مدیریت بحران استانداری اصفهان از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور درخواست کرد تا ۲ پایگاه دائمی اطفای حریق در این مناطق ایجاد کند.

۹۵ درصد از عوامل آتش‌سوزی‌ها در مراتع، انسانی و ناشی از غفلت گردشگران، ساکنان و دامداران است.

استان اصفهان ۱۰.۷ میلیون هکتار  مساحت دارد که بیش از ۹۰ درصد آن معادل ۹.۸ میلیون هکتار را عرصه‌های طبیعی و ملی تشکیل می‌دهد و از این میزان حدود یکصد هزار هکتار جنگل، ۶ میلیون هکتار مرتع و سه میلیون هکتار بیابان است.

شهرستان فریدونشهر با ۳۷ هزار نفر جمعیت در ۲۰۰ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد و جزو مناطق محروم و کم برخودار استان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha