وعده هایی که امروز نامزدهای ریاست جمهوری به مردم استانها دادند

استانها- ایرنا- نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، عصر امروز دوشنبه در ششمین گفت و گو با شبکه های استانی و سفرهای خود به برخی نقاط کشور، برنامه های خویش را برای دوره چهار ساله آینده در استان ها و کل کشور در صورت پیروزی در انتخابات روز جمعه آینده تشریح کردند.

به گزارش ایرنا، نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در نطق های تلویزیونی استانی خود، برنامه های راهبردی دولت خود را با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل های خاص هر منطقه و استان تشریح و تاکید کردند برای اجرای برنامه های دولت خود از کمک کارشناسان و متخصصان ذیربط بهره می برند تا شرایط تحقق برنامه های خاص هر استان فراهم شود.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان دوره ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ۲۸ خردادماه به صورت همزمان برگزار می شود.

تشریح برنامه های۴ساله نامزدهای ریاست جمهوری درششمین گفت و گوی استانی

محسن رضایی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گو با مردم استان مرکزی اظهار کرد: حفظ کرامت انسانی همراه با ایجاد شور و نشاط در جامعه مهمترین هدف دولت (اقدام و تحول) است.

وی ، افزود: در دولت اقدام و تحول هیچ اثری از زباله‌گردی و کولبری وجود ندارد و حفظ آبرو و کرامت انسان‌ها در اولویت کارها قرار خواهد داشت.

رضایی در گفت و گو با مردم استان بوشهر هم گفت: دولت اقدام و تحول در تلاش است با حرکت و فکری جدید، برای داشتن ایرانی آزاد و آباد دولتی نو ایجاد کند.

وی شرط رسیدن به قله های بلند سعادت و حل مشکل مردم را حرکت همگانی و یکپارچگی دوباره ملی دانست و ادامه داد: دولت ما می خواهد، قدرت، زندگی، دولت، ثروت و پیشرفت را برای همه با تکیه به حمایت های مردم رقم بزند و در دولت اقدام و عمل دوباره استان ها و اقوام ایرانی را به میدان می آوریم.

 این نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گو با مردم کرمان نیز با بیان اینکه دولت اقدام و تحول نوشتن نسخه واحد از تهران برای سایر استانها را برنمی‌تابد، گفت : زیرا استمرار این رویه بمعنای نادیده گرفتن ظرفیت ها و قابلیت‌های مناطق مختلف کشورمان است .

رضایی گفت : زمان شعار تمام شده و اکنون وقت اقدام است،برای توسعه هر استان برنامه خاصی با کمک مردم  هر خطه تنظیم شده که آن را در اختیار داریم.

 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گو با مردم زنجان هم با بیان اینکه نهضت بزرگ خانه سازی ایرانیان را راه می اندازیم، گفت: در این طرح مردم با ۱۰ درصد آورده صاحب خانه می شوند و علاوه بر این با طرح خانه سازی، ۳۰۰ صنعت پشت سر آن راه می افتد که موجب اشتغال زایی نیز خواهد شد.

تشریح برنامه های۴ساله نامزدهای ریاست جمهوری درششمین گفت و گوی استانی

امیر حسین قاضی زاده هاشمی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گو با مردم سیستان و بلوچستان اظهار کرد:متاسفانه کشو از یک عدم توازن و تبعیض گسترده رنج می برد و ما باید این وضعیت را به نفع مردم تغییر دهیم و این کار شدنی است.

وی گفت : نکته کلیدی این است که به علت ساختارها و روش‌هایی که عدم توازن ایجاد می‌کرده طی این ۱۰۰ سال اخیر ما کشورمان دچار یک تبعیض گسترده شده است.

قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با مردم آذربایجان غربی نیز با اشاره به اینکه دریاچه ارومیه یک مظهر ملی بوده و حفظ آن برای ما اهمیت حیاتی دارد، گفت: دولتها موظف به حفظ و احیای دریاچه ارومیه هستند و باید در این خصوص برنامه ریزی داشته باشند.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به دستاویز قراردادن تفاوت ها در کشور توسط دشمنان برای ایجاد اختلاف و تفرقه تاکید کرد: ما باید این را کنار بگذاریم و دست به دست هم بدهیم.

قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با مردم کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت : مزیت ها و ظرفیتهای هر شهرستان را شناسایی کرده ایم و می گذاریم شهرستان طبق آن ظرفیتها پایتخت آن حوزه شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد:  دانشگاه، نمایشگاههای ویژه، اجازه تجارت بین المللی، گمرک و اجازه دیپلماسی به شهرستان ها داده می شود.

قاضی زاده هاشمی در گفت و گو با مردم یزد هم گفت : برنامه ما در دولت سلام، تقسیم بودجه به صورت شهرستانی است.

وی افزود: از بین بردن فساد، رانت، تأکید بر شایسته سالاری، بودن با مردم و حق حاکمیت به مردم در دولت سلام دنبال می شود.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گو با مردم خراسان جنوبی نیز گفت: در طرح کلان دولت سلام اختیارات پایتخت به شهرستان‌ها می‌رود تا کار مردم درگیر سلسله مراتب‌ها نشود.

وی افزود: در این طرح اختیاراتی که در پایتخت و در اختیار وزرا است در اختیار فرمانداران قرار می‌گیرد.

قاضی زاده هاشمی در جمع مردم کرمانشاه هم آزاد گذاشتن مرزها در حوزه اقتصادی را فرصتی برای کشور دانست و گفت: به هیچ عنوان اقتصادهای منطقه برای ما تهدید محسوب نمی‌شود، بلکه آن چیزی که ما را تهدید می‌کند ۹۵ درصدی قاچاق کالا است که از مبادی رسمی صورت می گیرد.

تشریح برنامه های۴ساله نامزدهای ریاست جمهوری درششمین گفت و گوی استانی

عبدالناصر همتی نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری  در گفت وگو با مردم خراسان شمالی اظهار کرد: در شرایط فعلی کشور ما بیشتر سیاست زده است و برای برون رفت از مشکلات فعلی باید نگاه اقتصادی در جامعه حاکم شود.

وی افزود: شرایط اقتصادی کشور ما مطلوب نیست و من فکر می کنم ، اگر بخواهیم این روش ادامه  داشته باشد ممکن است نتایج بدتری داشته باشد و افراد زیادی را گرفتار بیکاری خواهد کرد و رفاه و آسایش نیز از میان خواهد رفت.

همتی در گفت و گو با مردم استان قزوین نیز اظهار کرد: به منظور دستیابی به توسعه باید نگاه سیاسی بر استانها را به نگاه اقتصادی تبدیل کنیم.

وی افزود: متاسفانه نگرش اقتصادی در بین مسوولان کم است چون در دنیا سیاست را در خدمت اقتصاد قرار می دهند و بر مبنای طراحی های اقتصادی که دارند برای بهبود زندگی مردم تلاش می کنند بنابراین من می گویم هر اقدام دولت در کشور باید در نهایت منفعت برای جیب مردم داشته باشد و اگر اقدامات و تلاش های دولت نهایتا به فقر مردم منجر شود مطلوب مردم نیست.

همتی در گفت و گو با مردم استان گیلان هم با تاکید بر اینکه مشکل کشور ما این است که سیاست بیش از حد بر اقتصاد حاکم شده و گفت: مسایل اقتصادی ما به خصوص در استان‌ها تحت تاثیر نگاه سیاست قرار دارد و این نگاه باعث شده که ما نتوانستیم از ظرفیت‌های اقتصادی استان ها استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه تغییر ریل اقتصاد و بازنگری در نحوه اداره جامعه جز اولویت های بنده در دولت سیزدهم است، اظهار داشت: به این امید وارد صحنه شدم تا ورود من بتواند کمک کند که ما این ریل گذاری اقتصادی را اصلاح کنیم و این آخرین فرصت باقمیانده برای اصلاح اقتصاد را از دست ندهیم.

همتی در گفت و گو با مردم اصفهان هم گفت: توسعه نیافتگی استان‌ها و نبود توازُن بین آنها بدلیل وجود نگاه سیاسی و امنیتی به عرصه اقتصاد است.

وی ، به ظرفیت‌های ارزشمند استان‌های کشور اشاره و خاطرنشان کرد: هرچه از مرکز کشور دورتر می‌شویم توسعه یافتگی کمتر و مشکلات مردم استان‌ها بیشتر می‌شود بنابراین باید طوری سیاستگذاری کرد که زمینه توسعه مُتوازن و عادلانه در همه استان‌ها فراهم شود و دولت ما، این مشکل را با آمایش سرزمین و توجه به ویژگی‌های بومی هر استان حل می‌کند.

تشریح برنامه های۴ساله نامزدهای ریاست جمهوری درششمین گفت و گوی استانی

علیرضا زاکانی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز در گفت و گو با مردم آذربایجان شرقی اظهار کرد: چشم ندوختن به دست خارجی‌ها و استفاده از ظرفیت‌های داخلی، علاج مشکلات کشورمان است.

وی افزود: متاسفانه دولت فعلی اشتباه بزرگی مرتکب شد و فکر کرد که مشکلات و کمبودهای کشور از طریق خارجی‌ها رفع می‌شود. ما نباید از دشمنانمان انتظار خوبی داشته باشیم. دشمن، مسلما دشمنی خواهد کرد این ما هستیم که باید عقل داشته باشیم و به کمک آن‌ها چشم ندوزیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گو با مردم چهارمحال و بختیاری نیز  گفت: به دنبال این هستیم که توانمندی‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و مشکلات در هر نقطه احصا شود تا همه ۴۵۱ شهرستان را محور حرکت کشور قرار دهیم و اختیارات ویژه برای اداره شهرستان و بهره‌مندی نخبگان و به میدان آوردن آن‌ها قرار دهیم.

وی تصریح کرد: واقعیت این است که با یک انتخاباتی روبه‌رو هستم که یک نقش سرنوشت سازی در آینده خودمان دارد و شاید انتخابات ریاست جمهوری، بیشترین تاثیر را در کشور داشته باشد و این به این دلیل است که بیش از ۸۰ درصد از منابع کشور در دست رییس‌جمهوری است.

زاکانی در گفت و گو با مردم سمنان نیز گفت: یکی از رویکردهای تحولی ما برای کشور، اقتصاد و مدیریت با اولویت و فوریت جهش تولید است.

وی  با بیان اینکه کشور را نباید تک بعدی اداره کرد، افزود: در کنار جهش تولید به دنبال آن هستیم کشور را بر مدار شایستگی اداره کنیم و به صورت شفاف به حکمرانی فضای مجازی و دولت الکترونیک توجه داریم.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گو با مردم همدان نیز با بیان اینکه مردم در استان‌ها سهم اندکی از درآمدهای مالیاتی و بودجه کشور دارند، گفت: در دولت «اصلاح و اقدام» با اجرای طرح «بازآمایش» اختیارات بیشتری به استانداران و فرمانداران برای تقسیم اعتبارات ملی و تخصیص منابع پروژه ها، می‌دهیم.

زاکانی در گفت وگو با مردم کرمانشاه هم با بیان اینکه دولت بنده دولت اقدام و عمل است، گفت: در داخل کشور به دنبال این هستیم با عقلانیت و معنویت و با عدالت و خلاقیت زمینه تحقق افتخارات و کسب حداکثر میزان بالایی از استقلال را برای کشورمان و ملتمان به ارمغان بیاوریم.

تشریح برنامه های۴ساله نامزدهای ریاست جمهوری درششمین گفت و گوی استانی

حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نیز در گفت و گو با شبکه استانی سیمای خوزستان با اشاره به اینکه خوزستان دارای منابع سرشار است گفت: بخشی از درآمد حاصل از نفت باید در جهت توسعه یافتگی این استان هزینه شود.

 وی بیان کرد: تخصیص بخشی از درآمد حاصل از نفت به خوزستان در قانون نیز تعریف شده اما به درستی عمل نشده است؛ طبق قانون باید ۳۰ هزار میلیارد ریال برای توسعه یافتگی خوزستان از محل حق آلایندگی صنایع به این استان پرداخت می شد اما این مهم انجام نگرفت و همین عوامل باعث عقب ماندگی در این استان می‌شود.

وی با بیان اینکه آب در خوزستان وجود دارد اما باید مدیریت شود افزود: در خوزستان معمولا کمبود آب وجود ندارد  اما باید با مدیریت صحیح آب، مانع از ایجاد مشکل در بخش آب این استان شد.

رییسی در گفت و گو با مردم ایلام نیز گفت : ایلام سرشار از منابع غنی همچون نفت و گاز و محصولات کشاورزی متنوع است که لازمه بهره برداری مناسب از این ظرفیت ها، ایجاد زنجیره ارزش این تولیدات است.

وی افزود: درصد بالایی از ذخائر نفتی و گازی کشور در این استان قرار دارد و این عدالت نیست که مردمی که بر روی ذخائر نفت و گاز زندگی می کند، وضع معیشتشان خوب نباشد، این جزو بدیهیات است که درصدی از درآمدها باید به رفع محرومیت و مشکلات و اشتغال در استان اختصاص یابد. 

رییسی در گفت و گو با مردم کردستان هم تقویت شبکه ضعیف حمل و نقل استان را مورد توجه قرار داد و تاکید کرد: باید شبکه اتصالی در استان کردستان تقویت شود چرا که  بعضی از جاده ها به دغدغه مردم تبدیل شده است.

وی به ظرفیت مهم صنعت گردشگری در کردستان اشاره و اظهار داشت:  کردستان ظرفیت قابل توجهی در بخش گردشگری دارد ولی در این زمینه کم کار شده است که باید با کمک مردم، جوانان و مدیران باید اقتصاد گردشگری را فعال و زمینه بهره مندی مردم از آن را فراهم و زمینه اشتغال به کار جوانان را به وجود آورد.

تشریح برنامه های۴ساله نامزدهای ریاست جمهوری درششمین گفت و گوی استانی

سعید جلیلی دیگر نامزد انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گو با مردم استان قم  گفت: استان قم فرصت‌های بسیار خوب مادی و معنوی را با هم دارد، امروز باید این فرصت‌ها به‌خوبی شناخته و جهش داده شود.

این نامزد ریاست جمهوری  افزود: با تمام بررسی‌هایی که در این هشت سال گذشته انجام دادیم، ۳۱ استان را شهر به شهر رفته‌ایم و روستاهای زیادی را از نزدیک بازدید کرده‌ایم، شهرک‌های صنعتی را دیده‌ایم، در دانشگاه‌ها حضور پیدا کرده‌ایم، به استان قم بارها آمده‌ایم، در دانشگاه‌ها حضور پیدا کرده‌ایم، با دانشجویان مباحثه کرده‌ایم، با اساتید گفت‌وگو کرده‌ایم و ظرفیت‌های مختلف را دیده‌ایم، همه این‌ها ما را به این جمع‌بندی رسانده که امروز به برکت انقلاب اسلامی و به برکت اندیشه زلال دینی، کشور ما می‌تواند یک فرصت بی‌نظیر داشته باشد.

جلیلی در گفت و گو با مردم استان البرز نیز گفت که اگر در هشت سال گذشته صحبت از دولت سایه کرده ایم دولت سایه یعنی سایه مردم بر سر دولت.

وی افزود: دولت سایه یعنی اینکه قبل از دولت بایستی مردم خود در شناسایی ظرفیت ها و توانمندی های استان و مطالبه از دولت برای اینکه این ظرفیت ها به بهترین شکل مورد استفاده قرار بگیرد، پیشگام بشوند.

جلیلی در گفت و گو با مردم هرمزگان نیز اظهار کرد: فرصت دریا و بنادر یک فرصت بزرگ برای صادرات کشور است، در حوزه صادرات بندرعباس و بندرجاسک باید مبادی صادراتی باشد نه اینکه به یک کشور دیگر برود و سپس از کشور دیگری کالا وارد کشور شود.

وی افزود: این استان ظرفیت‌ها و امکانات بسیار ارزشمندی دارد، اما بحث این است که اگر در استان هرمزگان، صنایع راهبردی مثل  آلومینیوم و فولاد و پالایشگاه خلیج فارس داریم یا در این منطقه امکان کشاورزی گرمسیری یا فرصت ارزشمند گردشگری داریم، جزایری مثل قشم و کیش داریم، سوال این است که چرا این میزان از بیکاری و محرومیت‌های جدی در این استان وجود دارد.

جلیلی در گفت و گو با مردم لرستان نیز گفت : نرخ بالای بیکاری در لرستان علیرغم همه ظرفیت‌های و پتانسیل‌های موجود زیبنده این استان نیست.

وی گفت: فرصت ها و توانمندی هایی که کشور ما دارد چه به لحاظ مادی و چه به لحاظ معنوی می‌تواند کشور را ارتقا بدهد و باعث پیشرفت جهش کشور شود. 

تشریح برنامه های۴ساله نامزدهای ریاست جمهوری درششمین گفت و گوی استانی

محسن مهرعلیزاده دیگر نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری درگفت و گو با مردم اردبیل گفت: دولت من دولت زندگی است ، ادامه دولت اصلاحات که در دنیا داشتن پاسپورت ایرانی و ایرانی بودن افتخار داشت.

وی  اظهار کرد: دولت من ادامه دولت اصلاحات است و آمده‌ام که امروز همان راه و مسیر دولت خاتمی را برای جوانان دوباره احیا کنم.

مهر علیزاده در گفت و گو با مردم استان فارس هم با تشریح و تبیین برخی اقدام ها و کارهای بزرگ در همه دولت های پیشین و ۱۲ دوره ریاست جمهوری ایران، از برجام به عنوان قوی ترین معاهده بین المللی در تاریخ ایران و یکی از برجسته ترین، با ارج ترین و بزرگترین دستاورد این دولت و حتی نظام یاد کرد.

وی  اظهار داشت: برجام یک دستاورد ملی و کار بزرگ و ارزشمندی است که با تلاش تمامی ارکان و مجموعه نظام و حتی بارها با یاداوری ها ، ارشادات داهیانه و  نظارت های رهبری فرزانه به عنوان عالی ترین سطح اجرایی نظام این دستاورد مهم به ثمر نشست.

 این نامزد سیزدهمین دوره انتخایات ریاست جمهوری در گفت و گو با مردم گلستان هم گفت که مشکل کنونی کشور در حوزه اقتصادی است که با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در حوزه تولید، از بین بردن رانت و قطع ارز ۴۲۰۰ می‌توان بر این نارسایی‌ها غلبه کرد.

 وی افزود: دولت من به معیشت، زندگی آبرومند و شاد توجه دارد تا امید ، عزت و اعتماد به وجود آید و سایه جنگ احتمالی از کشور دور شود.

 این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفت و گو با مردم خراسان رضوی  با تاکید بر اینکه اجازه نمی‌دهم کسی خارج از حدود خود حرفی بزند، اظهار کرد: باید شفاف باشیم، با مردم باشیم، در اختیار مردم باشیم، اطلاعات در اختیار مردم قرار دهیم، فساد باید ریشه‌کن شود، باید در کشور قانون حاکم شود، باید مردم حاکم باشند، تعصبات ذهنی افراد معدود و مشخص نباید بر زندگی عموم مردم سایه شوم بیندازد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha