نخستین شماره دو فصلنامه موزه ملی ایران منتشر شد

تهران- ایرنا- رئیس کل موزه ملی ایران، با اشاره به انتشار دو فصلنامه موزه ملی گفت: این نشریه به دو زبان فارسی و انگلیسی و با مقالاتی با موضوع باستان‌شناسی، موزه‌داری و مرمت منتشر شد.

به گزارش کروه فرهنگی ایرنا، جبرئیل نوکنده، گفت: رویکرد مجله طبق قوانین وزارت علوم برای نشریات پژوهشی است و تمامی فعالیت‌های آن تنها در سامانه نشریه انجام خواهد شد.
وی در خصوص پیشینه انتشار مجله در موزه ملی گفت: موزه ملی ایران پیش از این در سال ۱۳۸۴ «مجموعه مقالات موزه ملی ایران» را در یک مجلد و همچنین در سال های ۸۶-۱۳۸۴ چندین شماره از فصلنامه «باستان‌شناسی» را بطور مشترک با دانشگاه تهران منتشر کرد. همچنین کارشناسان موزه طی سال‌های ۹۲-۱۳۸۹ در انتشار مجله «باستان‌شناسی ایران» همکاری داشتند.

نوکنده تاکید کرد که با وجود این تلاش‌ها موزه بعد از گذشت بیش از هشتاد سال فاقد مجله تخصصی مستقلی بود که منعکس‌کننده نتایج پژوهش‌های انجام‌شده در موزه باشد. خوشبختانه این کمبود در نتیجه تلاش‌های پیگیر کارشناسان موزه رفع شد و با انتشار شماره یکم دو فصلنامه موزه ملی ایران گام مهمی برداشته شد.

وی اظهار امیدواری کرد که این مجله بتواند بطور تخصصی در ایران و در سطح بین‌المللی بازتاب پژوهش‌های متعدد انجام شده در موزه ملی کشور باشد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha