اخبار کوتاه از نیروی انتظامی لرستان

بروجرد - ایرنا - جانشین فرمانده انتظامی لرستان گفت: باند سارقان موبایل قاپ با ۲۰ فقره سرقت در شهرستان بروجرد شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری پلیس لرستان سرهنگ سید علی میر احمدی افزود: در پی شکایت چند شهروند مبنی بر موبایل قاپی در سطح شهر بروجرد  بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران این شهرستان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با انجام کارهای اطلاعاتی سه سارق سابقه دار را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و از آنان ۲۰ دستگاه انواع گوشی سرقتی کشف شد.

جانشین فرمانده انتظامی لرستان تصریح کرد: متهمان در تحقیقات اولیه به جرم خود اعتراف و تحویل مرجع قضایی شهرستان شدند. 

سرهنگ میر احمدی ضمن هشدار به هنجارشکنان بیان کرد: شهروندان جهت پیشگیری از سرقت اموال خود هر گونه موارد مشکوک را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

یک فقره سرقت به عنف در سلسله رخ داد

فرمانده نیروی انتظامی سلسله گفت: یک فقره سرقت به عنف با استفاده از سلاح گرم در این شهرستان اتفاق افتاد.

سرهنگ عسگر عیسایی در تشریح این خبر افزود: حدود ساعت ۴ بامداد پس از اعلام مرکز ‌پیام مبنی بر وقوع یک فقره سرقت واقع در یکی از خیابان‌های شهرستان سلسله، بلافاصله عوامل پلیس در محل حاضر  شخصی با هویت معلوم اعلام داشت، در منزل در حال استراحت بوده که چهار نفر قوی هیکل با سر و صورت پوشیده که ۲ نفرشان مسلح به سلاح گرم بوده اند وارد منزل شده و با تهدید سلاح مقدار تقریبی ۱۵۰ گرم طلاجات را از وی سرقت کرده اند و با یکدستگاه پژو ۴۰۵ نقره ای که موفق به فرار شدند.

وی افزود: بلافاصله طرح مهار با همکاری کلیه پاسگاه‌های تابعه این شهرستان اعلام و کلیه مسیرهای خروجی حوزه استحفاظی شهرستان مسدود شد.

فرمانده انتظامی سلسله تصریح کرد: با وجود سرعت عمل پلیس و شناسایی نامبردگان به همراه خودروی مربوطه، سارقان عرصه را بر خود تنگ دیده و در حوالی روستای چشمه سرده خودرو را رها کرده و به کوه های اطراف متواری شدند که تلاش جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

وی افزود: امنیت مردم خط قرمز پلیس است و به هیچ فرد اراذل و سودجویی اجازه هتک حرمت افراد و بر هم زدن نظم و امنیت شهر و آسایش شهروندان را نخواهد داد.

عاملان تیراندازی در خرم‌آباد دستگیر شدند

فرمانده انتظامی خرم‌آباد گفت: درپی اعلام مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ مبنی بر وقوع یک فقره درگیری با سلاح گرم، بلافاصله چندین اکیپ گشت های انتظامی در محل حاضر و قبل از حضور ماموران، منازعین متواری شده و با انجام اقدامات پلیسی صورت گرفته عاملان شناسایی شدند.

سرهنگ عباس دولتشاهی افزود: با هماهنگی قضائی طی یک عملیات منسجم محل اختفاء عاملان درگیری محاصره شده و در حین عملیات یکی از عاملان درگیری مبادرت به شلیک گلوله به سمت ماموران انتظامی می کند که با قاطعیت و پاسخ آتش به افراد مخل نظم و امنیت هر ۲ نفر زمین گیر و دستگیر شدند.

وی گفت: متاسفانه در این درگیری یکی از کارکنان انتظامی خرم‌آباد بر اثر اصابت گلوله افراد مسلح مجروح که با تلاش تیم پزشکی تحت درمان است.

وی ادامه داد: افرادی که مخل نظم و امنیت و آسایش مردم شوند پلیس با جان فشانی و قاطعانه در مقابل آنان خواهد ایستاد و هرگز اجازه عرض اندام به مخلان نظم و امنیت را نخواهد داد.

۱۰ میلیارد تومان کلاهبرداری در خرم‌آباد کشف شد

 فرمانده انتظامی لرستان گفت: در پی مراجعه شهروندی به پلیس آگاهی استان مبنی بر اینکه یک قطعه زمین مسکونی به متراژ ۱۰۰ متر به مبلغ ۱۰ میلیارد از یک نفر خریداری کرده و پس از مدتی متوجه می شود فروشنده با تنظیم قولنامه ای جعلی زمین مذکور را تصاحب کرده و به فرد دیگری فروخته است. 

وی افزود: در تحقیقات و بررسی های انجام شده توسط ماموران مبارزه با جعل و کلاهبرداری اتهام وارده محرز شد و قولنامه مذکور جعلی و فاقد ارزش قانونی اعلام شد. 

وی گفت: متهم در شهر "خرم آباد" شناسایی، دستگیر و درتحقیقات صورت گرفته به جرم خود اعتراف کرد و تحویل مراجع قضائی شد.

محموله ۱.۵ میلیارد تومانی کالای قاچاق در پلدختر کشف شد

فرمانده انتظامی پلدختر گفت: سه محموله کالای قاچاق به ارزش یک و نیم میلیارد تومانی در این شهرستان کشف و ضبط شد.

سرهنگ علی امانی عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پلدختر اظهار داشت: ماموران پاسگاه انتظامی پل تنگ و یگان امداد شهرستان پلدختر هنگام کنترل جاده‌های ارتباطی به سه دستگاه خودرو سواری، مشکوک و آنها را متوقف کردند.

وی افزود: در بازرسی های صورت گرفته از این خودروها، چهارعدد پوسته کولر گازی و تعداد چهار دستگاه کولر گازی ۱۲هزار با مارک ایوولی، یک دستگاه تلویزیون ال ای دی سونی ۵۵ اینچ، ۱۵تخته پتو مسافرتی، ۲ دستگاه پلوپز، مقادیری چای خارجی و ۱۲طاقه پارچه خارجی قاچاق فاقد مدارک گمرکی کشف شد.

سرهنگ امانی یادآورشد: سه نفر در این رابطه دستگیر و پس از تکمیل پرونده به همراه کالای قاچاق تحویل مراجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی پلدختر گفت: ماموران پلیس با رصد جاده‌های ارتباطی از قاچاق کالا جلوگیری می کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha