رضایی:دولت اقدام و تحول در تلاش برای ایجاد حرکتی نو در ایران است

بوشهر- ایرنا- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت اقدام و تحول در تلاش است با حرکت و فکری جدید، برای داشتن ایرانی آزاد و آباد دولتی نو ایجاد کند.

به گزارش ایرنا، محسن رضایی روز دوشنبه در گفت وگوی تلویزیونی خود با مردم استان بوشهر افزود: سرزمین ایران بهترین قطعه عالم است، از چشم اندازهای بدیع و اقلیم های متنوع، پوشش گیاهی و چهار فصل همیشه پر بازده آن طبیعتی را بوجود آورده که گویی جهان کوچکی در ایران شکل گرفته که از همه قاره های عالم قطعه ای در ایران وجود دارد.

وی اظهار کرد: ایران سرزمین اقوام، قبیله های سرشار از غرور، رویاهای مالامال از شور و مردمی پاک نهاد به زلالی چشمه های جوشان عالم است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: هر صدفی را از گوهرش باید شناخت و ایران را از ایران باید شناخت، طبیعت، هنر، ادبیات، نوابغ، مردم مهمان نواز و بناهای باشکوه و سابقه تاریخی و تمدنی چندهزار ساله ایران اسلامی حکایت از این گوهر پاک و کم یاب در عالم می کند.

رضایی ادامه داد: هنر امام(ره) این بود که با کمک عشق به وطن و اسلام همه ایرانیان را دور هم جمع و انسجام بزرگی بوجود آورد دوباره یکی شدیم و با این انسجام بر قامت خود ایستادیم، اما متاسفانه سیاست های نادرست دولت ها در این دو سه دهه اخیر، باعث شد این توانایی عظیم و این قامت بلند ایران خم شود و در مقابل مشکلات احساس ناتوانی و ناامیدی به آن دست دهد.

وی افزود: امام بزرگ ما در انقلاب اسلامی اقوام و همه استان ها را دور هم جمع کرد و انقلاب را به پیروزی رساند و شرق و غرب هم نتوانست جلوی آنرا بگیرد، امام برای بار دوم همه اقوام و استان ها را جمع و متحد کرد و در جنگ تحمیلی که پنج استان ایران اشغال و بیش از۴۰ تا ۵۰ کشور پشت سر صدام بود، ایستاد و همه آنها را به زباله دان تاریخ فرستاد.

رضایی با بیان اینکه همه استان ها و اقوام می توانند دور هم‌جمع شوند و حرکت سوم را آغاز کنند، گفت: با وجود رهبری فرزانه و جوانان غیرتمندی که در کشور وجود دارد، می توانیم برای بار سوم قیام فرهنگی، اقتصادی، قیام برای شکستن محاصره اقتصادی، قیام پیشرفت های بزرگ، قیام برای زندگی بهتر و قیام برای تشکیل دولت وحدت ملی و قیامی برای اینکه همه ایرانیان ایرانی هستند و شهروند درجه اول و دوم در قاموس نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد، ایجاد شود.

وی گفت: اینگونه نیست که انتخابات از قبل مهندسی شده و فردی از قبل پیروز شده باشد، بلکه این شما هموطنان هستید که با حضور خود سرنوشت صندوق ها را تعیین و خواهید گفت انتخاب اصلی در دست شماست.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما دوباره می خواهیم آغاز کنیم، قیام سوم برای زندگی بهتر، بهزیستی، برای سربلندی کشاورزان، کارگران، معلمان و بازنشستگان و زدودن غم و غصه از چهره ایرانیان به عنوان بهترین مردمان عالم، برای پیشرفت ایران و دستیابی به قله های بلند، همانگونه که در انقلاب و دفاع مقدس رقم زدیم.

وی شرط رسیدن به قله های بلند سعادت و حل مشکل مردم را حرکت همگانی و یکپارچگی دوباره ملی دانست و ادامه داد: دولت ما می خواهد، قدرت، زندگی، دولت، ثروت و پیشرفت را برای همه با تکیه به حمایت های مردم رقم بزند و در دولت اقدام و عمل دوباره استان ها و اقوام ایرانی را به میدان می آوریم.

رضایی ایجاد مناطق اقتصادی و دادن مسئولیت و اختیارات به استان ها را از جمله برنامه های دولت خود دانست و گفت: دادن اختیار و مسئولیت به استان ها، به این معناست که به طور مثال، سپرده های مردم در همان استان باید سرمایه گذاری شود نه اینکه ۴۰ درصد سپرده های هر استان به تهران منتقل و سپس این سپرده ها تبدیل به ارز شده و از کشور خارج شود.

وی ادامه داد: قرار نیست تهران استان ها را استثمار کند و خارج از ایران تهران را استثمار کند، ما به این استثمار نو پایان می دهیم و به استان ها اختیار و مسئولیت می دهیم و در استان ها قطب های اقتصادی ایجاد می کنیم.

وی گفت: در دولت اقدام و عمل اینگونه نیست که از تهران نسخه ای واحد برای استان ها صادر شود.

وی ادامه داد: دولت اقدام و تحول دولت پایان دادن به وعده های بی پشتوانه است، زمان شعار تمام شده و زمان برنامه و اقدام است، در دولت ما، برای هر استانی برنامه خاص آن استان با کمک نخبگان همان استان تنظیم شده و هیچ استانی نیست که نسخه مخصوص آن نوشته نشده باشد.

رضایی با تاکید بر اینکه هر استانی طبیعت، ظرفیت و اقلیم خاص خود را دارد، افزود: نباید صنایع فولاد را در استان های مرکزی کشور که ویژگی بارز آن صنایع دستی است، آورد چرا که این اقدام موجب خشک شدن آب و نابودی صنایع دستی آن می شود.

وی ادامه داد: نسخه واحد نوشتن از تهران برای همه استان ها به معنای نادیده گرفتن ظرفیت ها، مزیت ها، استعدادها و قابلیت های مردم هر استان است و دولت اقدام و تحول، متناسب با ظرفیت ها، استعدادها و قابلیت ها وتوانایی های هر استان نسخه پیشرفت و بهبود زندگی را تهیه و اجرا می کنیم.

وی ادامه داد: یارانه ۴۵۰ هزار تومانی برای همه استان هاست ولی برای برخی فعالیت های خاص متناسب با ظرفیت آن استان ایجاد می شود، هر استانی نسخه خود را می خواهد و دولت ما بر این اساس عمل می کند.

رضایی افزود: اختیارات تصمیم گیری و تصمیم سازی در زمینه اقتصادی را به استان ها می دهیم و قطب ها و مناطق اقتصادی را در استان ها ایجاد می کنیم.

وی اظهار کرد: استان های مختلف از جمله آذربایجان، سیستان، خوزستان، خراسان، کرمانشاه و ایلام و استان های مرزی ما می تواند به دلیل دارا بودن مرزهای زمینی مبادلات تجاری با همسایگان داشته باشد.

وی با ذکر اینکه وسعت بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر از استانهای ماست افزود: مجموع ۲۵ کشور اروپایی در سرزمین ایران جا می گیرد و به اندازه ایران است و این ظرفیت های بزرگ کشور را نشان می دهد.

وی گفت: در دولت اقدام و تحول، همه مردم را به صحنه می آوریم و تمام ایران را به کارگاه های بزرگ اقتصادی تبدیل می کنیم ولی این منوط به کارگیری جوانان، استفاده از ظرفیت بانوان، ایجاد شور و نشاط، دادن آزادی های اجتماعی در چارچوب قانون، گیر ندادن به جوانان و اجازه دادن و آموزش دادن به آنها و بالا بردن توانایی آنهاست.

رضایی با ذکر اینکه این روند موجب بهبود روند زندگی مردم و قرار گرفتن ایران بر قله پیروزی است، ادامه داد: این تجربه را در دوران دفاع مقدس دارم که با استفاده از جوانان و اقوام مختلف ایران و با تجمیع این ظرفیت ها، کارهای بزرگی از جمله آزادی خرمشهر را رقم زدیم و بار دیگر دولت ما می خواهد چنین وحدت ملی را در ایران ایجاد کند.

وی با تاکید بر اینکه چپ و راست کردن، قوم گرایی و بی عدالتی باید کنار برود و ما اینکار را می کنیم، گفت: بیرون کردن فقر، گرانی و تبعیض اهمیتی کمتر از بیرون کردن سربازان صدام از خرمشهر ندارد، این تجربه انجام شده و دولت ما به اذن خدا و حمایت های مردم و سیاست های مقام معظم رهبری این کار را خواهیم کرد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهارداشت: برای رسیدن به این ایده بزرگ، چند خط و مشی داریم از جمله اینکه استانداران دولت اقدام و تحول را از مردم همان استان انتخاب می کنیم.

وی اظهار کرد: کدام استان است که مردان و زنان بزرگی نداشته باشد؟ سرزمین ایران در هر استان و قومش مردان بزرگی هستند که متاسفانه این ظرفیت ها مورد غفلت قرار گرفته اند.

رضایی با تاکید بر اینکه پارتی بازی نخواهد داشت، ادامه داد: انتصاب استانداران به این صورت است که ۱۰ نفر کاندید شده و سپس جمعی از نخبگان ارزیابی و برنامه های آنها را مطرح و رتبه بندی و در نهایت دو یا سه نفر به دولت معرفی و پس از ارزیابی مجدد یک نفر به عنوان استاندار معرفی خواهد شد.

وی گفت: انتخاب استانداران بر اساس شایستگی و فارع از جناج بندی ها حق مردم است و ما در بُعد اقتصاد بر اساس قانون، اختیارات کافی را به استان ها می دهیم.

وی با تاکید براینکه استانداران مسلوب اختیار نبوده بلکه به آنها قدرت تصمیم گیری می‌دهد افزود: دولت اقدام و تحول با استفاده از امکان پژوهشی و اطلاعاتی که دارد به مدیران کمک می کند و با آنها همفکری کرده و اطلاعات لازم را در اختیار آنها قرار می دهد، ولی اجازه می دهد که خود تصمیم بگیرند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اولین توجه ما به قشرهای آسیب پذیر از جمله معلمان، کشاورزان، کارکنان دولت خواهد بود و علاوه بر یارانه ۴۵۰ هزار تومانی، مساله اشتغال و تولید را با حمایت دولت مرکزی در استان ها اشغل ایجاد می کنیم.

وی با بیان اینکه نهضت بزرگ خانه سازی ایرانیان را در کشور راه می اندازیم، گفت: امروز هزینه هر متر مربع ساختمان از ۳.۵ تا ۵ میلیون تومان است که قیمت یک خانه ۸۰ متری حداکثر ۳۰۰ میلیون تومان می شود.

رضایی گفت: در دولت ما این طرح اجرا می شود که هر کسی ۳۰ میلیون تومان بیاورد، از بانک ها می خواهیم که ۹۰ درصد مابقی را وام دهند و همان خانه به عنوان وثیقه بانک خواهد بود.

وی اظهار کرد: مالکیت خانه برای مردم است ولی همان سند در بانک می ماند تا تمام قسط ها پرداخت شود و سود آن را هم دولت یارانه می دهد به طوریکه مردم با دادن ۱۰ درصد آورده، صاحب خانه شود.

رضایی افزود: در اروپا و امریکا وام های رهنی داده می شود، تعجب می کنیم که کسانی که در غرب درس خوانده اند، افکار غربی را با خود به کشور آورده اند ولی تجارب غربی را نمی آورند که در ایران استفاده شود.

وی با بیان اینکه اگر مسکن را راه بیندازیم، ۳۰۰ صنعت از جمله در و پنجره، سیمان، موزاییک و غیره پشت سر آن راه می افتد، گفت: با ایجاد این نهضت لوکوموتیوی به نام خانه سازی دارید و ۳۰۰ واگن دارد که شغل بسیاری ایجاد می کند.

رضایی خطاب به گروه های سیاسی که سرگرم دعوا با خود هستند، نمایشنامه درست می کنند و شعبده بازی می کنند گفت: به جای این کارها به فکر مردم باشید چراکه صاحب این کشور و انقلاب مردم هستند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: من و دوستانم مانند دوران جنگ که زیر شیمیایی و بمباران رفتیم، بار دیگر آمده ایم که خود را سپر مردم ایران کنیم، مشکلات را حل و نمی گذاریم این غم و غصه که بر چهره مردم نشسته است، تداوم پیدا کند و اجازه نمی دهیم که نان قرضی، زباله گردی و کولبری بر قامت بلند ملت ایران بنشیند.

وی تاکید کرد: حفظ کرامت انسانی مهمترین هدف دولت من در قبال مردم ایران است، اینکه آبرو و حیثیت، نشاط و شادی در زندگی مردم موج بزند مهمترین آرزوی دولت من است و ما کمک می کنیم به کمک مردم و جوانان وحمایت های مداوم ما این اتفاق صورت بگیرد.

رضایی با بیان اینکه خانه داری را به عنوان حقوق در نظر می گیریم، گفت: تربیت فرزندان و خانه داری شغل است و اعلام می کنیم که در مرحله اول همه خانم های خانه دار دارای  ۲ فرزند بیشتر داشته باشند پس از ۶ ماه آموزش از جمله ۳ ماه آموزش پیرامون مسائل تربیتی و ۳ ماه مسائل بهداشت و سلامت به آنها حقوق می دهیم.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه مساله کرامت انسانی را از داخل خانه آغاز می کنیم، افزود: علاوه بر مساله ازدواج و خانه داری، کسب و کارهای خانگی را در داخل خانه ها رونق می دهیم، شهرها را اقتصادی می کنیم و سعی میکنیم رونق اقتصادی از پایین به بالا بجوشد.

وی با بیان اینکه همیشه در تلاش بوده برای استان‌های جنوبی ایران شامل هرمزگان، خوزستان و بوشهر کار موثری انجام دهد، گفت: استان بوشهر عزیز به واسطه پارس جنوبی و شمالی و با داشتن ۶۲۷ کیلومتر ساحل بعنوان کانون انرژی ایران شناخته می‌شود.

رضایی اضافه کرد: استان بوشهر با داشتن امکان ترانزیت، بنادر، مناطق ویژه و آزاد، کشاورزی، گردشگری و مهمتر از این جوانان با استعداد، نخبه و مردم پرتلاش و فداکار استان نباید حتی یک فقیر نیز داشته باشد این درحالی است که وقتی مطالعه می کنیم و به دهستان‌ها و مناطق مختلف استان سری می زنیم می بنیم که فقر و بیکاری وجود دارد.

وی ادامه داد: امروز در کنار ثروت بسیار زیاد موجود در استان بوشهر محرومیت دیده می شود این در حالی است که استانی با این همه ظرفیت و قابلیت نباید اینگونه باشد و دولت اقدام و عمل برای تمام این قابلیتها از جمله گردشگری، ورود فناوریهای جدید، تقویت زیرساختها، قطار بوشهر - شیراز- اصفهان و قطار اصفهان- پاتاوه و کهگیلویه و بویراحمد به سمت بوشهر برنامه ریزی کرده است.

رضایی اظهار کرد: با تشکیل دولت اقدام و تحول من به خدمت مردم استان بوشهر می آیم و سند پیشرفت و تحول استان را امضا می کنم و با شما عهد می بندم که برنامه ها را برای شما بخوانم و قول میدهم برنامه را عملیاتی کنم.

وی از مردم استان بوشهر خواست در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در صحنه باشند و با حضور خود رویداد بزرگی را به ثبت برسانند تا از این مشکلات رهایی و به سمت آینده ای درخشان حرکت کنیم.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: استان بوشهر به دلیل موقعیت تجاری و فاصله کمی که با کشورهای اطراف خلیج فارس از جمله قطر و بحرین دارد می تواند تجارت بزرگی را برعهده بگیرد و بعنوان بارگاه مهم لجستیکی برای تجارت ایران با این ۲ کشور باشد و میلیاردها دلار می تواند تجارت داشت.

رضایی ادامه داد: در زمان حاضر ۱۰ جزیره در استان بوشهر وجود دارد که کمترین استفاده از آنها می شود این در حالی است که اگر هر یک از این جزیره ها در کنار سنگاپور بود سالی ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیارد دلار از آنها بدست می آوردند این درحالی است که امروز کمترین استفاده از این ظرفیتها و قابلیتها در استان می شود.

وی گفت: در سند پیشرفت اقدام و تحول در استان بوشهر مساله درست تجارت و استفاده از جزایر بررسی شده و الزام می شود. 

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رییسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha