۲۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۵۱
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84366336
۰ نفر

برچسب‌ها

ناوگان روسیه، دو ناو ناتو را در دریای سیاه تحت نظر گرفت

مسکو - ایرنا - مرکز ملی مدیریت دفاعی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که دو ناو انگلیسی و هلندی را که امروز وارد دریای سیاه شده اند را تحت نظر گرفته است.

به گزارش ایرنا،  مرکز ملی مدیریت دفاعی وزارت دفاع روسیه روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: واحدهای ناوگان روسیه در دریای سیاه ناو انگلیسی «دفندر» و ناو هلندی «اورتون»  را که امروز وارد دریای سیاه شد، زیر نظر دارند.   

هدف و برنامه حضور این ناوهای ناتو در دریای سیاه اعلام نشده است اما در ماههای اخیر به دنبال تشدید تنش ها میان اوکراین و روسیه، حضور نظامی و تحرکات ناوهای ناتو در دریای سیاه افزایش یافته است.

انگلیس در این رابطه اعلام کرده بود که چند ناو خود را به دریای سیاه اعزام می کند و پیمان ناتو نیز با مشارکت اوکراین در این پهنه آبی رزمایش دریایی برگزار کرد.  

قرار بود دو ناو آمریکایی راهی دریای سیاه شوند که واشنگتن از اعزام آنها به این پهنه آبی منصرف شد.

ینس استولتنبرگ دبیرکل پیمان ناتو امروز در آستانه اجلاس ناتو در بروکسل اعلام کرد که اعضای ناتو در برابر روسیه موضع واحدی دارند. وی همچنین خاطرنشان کرد که به رغم پرتنش شدن روابط روسیه و ناتو، این سازمان برای مذاکره با مسکو آمادگی دارد.  

سرگئی شایگو وزیر دفاع روسیه نیز در ماه می (اردیبهشت ماه گذشته)، درباره رزمایش سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با عنوان «دفاع از اروپا» گفت: این فعالیت های نظامی ناتو را به دقت زیرنظر داریم.

 به گزارش ایرنا، شایگو روز هشتم اردیبهشت در جلسه شورای وزیران دفاع کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان  تأکید کرد که روسیه همچنان تمرینات نظامی دفاع اروپا از جمله روند انتقال و استقرار نیروهای ناتو در اروپا را رصد می کند.

وی گفت: علاوه بر این، وزارت دفاع بر انتقال تیپ ۵۳ پیاده لشکر ۲۹ گارد ملی آمریکا نظارت دارد که از ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) وارد بندر «دورس» آلبانی شد.

روابط روسیه و غرب تیره شده است و ناوهای روسی و کشورهای عضو ناتو در دریای سیاه در مقابل یکدیگر صف آرایی کرده اند.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha