مشارکت ۱۴۰ هزار حامی سلامت هلال‌احمر در انتخابات

تهران - ایرنا - رییس جمعیت هلال‌احمر گفت: انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ با مشارکت ۱۴۰ هزار جوان داوطلب حامی سلامت در شعب اخذ رای سراسر کشور برگزار می‌شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی در جلسه شورای مدیران ستادی و استانی جمعیت هلال‌احمر افزود: این فعالیت در قالب طرح «حامیان سلامت» به منظور تاکید بر دستورالعمل‌های بهداشتی و پیشگیری از شیوع کرونا در بین رای دهندگان اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: به درخواست وزارت کشور، وظیفه حفظ و نظارت بر اجرای دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی در شعب اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری به جمعیت هلال‌احمر واگذار شده است.

رییس جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ این سازمان، جوانان هلال‌احمر در تمام  مدت زمان رای‌گیری در شعب اخذ رای سراسر کشور حضور دارند.

همتی ادامه داد: در طرح «حامیان سلامت» در هر شعبه اخذ رای حداقل دو نفر از جوانان عضو جمعیت هلال‌احمر حضور دارند، با توجه به وجود حدود ۷۰ هزار شعبه اخذ رای در کشور، ۱۴۰ هزار جوان عضو جمعیت هلال‌احمر در این طرح حضور فعال خواهند داشت.

وی افزود: در این طرح، جوانان داوطلب هلال‌احمر با ارائه توصیه به رای‌دهندگان و نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی، از گسترش ویروس کرونا جلوگیری می‌کنند.

همتی در خصوص واکسینه شدن جوانان عضو هلال‌احمر گفت: بر اساس مذاکرات انجام‌شده، جوانان هلال‌احمر نیز مانند دیگر افرادی که پای صندوق‌های رای حضور دارند، واکسینه می‌شوند.

وی تاکید کرد: جوانان این جمعیت در مسایل داخلی شعبه مانند تعرفه نویسی، مهر کردن شناسنامه و سایر اقدامات دخالتی ندارند.

سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر ایران حدود ۶۰۰ هزار عضو جوان دارد که در کانون‌های مختلف این سازمان در فعالیت‌های بشردوستانه، عام‌المنفعه و امدادی شرکت می‌کنند.

 سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، روز جمعه ۲۸ خردادماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha