انتخاب رییس جمهور با رای بالا موجب تداوم پیشرفت کشور می‌شود

گرگان - ایرنا - رییس ستاد انتخاباتی علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در گلستان گفت که ایران با وجود موانع فراوان و سنگ‌اندازی متعدد دشمنان، گام‌های بلندی برای پیشرفت برداشته که مشارکت گسترده در انتخابات ۱۴۰۰ و انتخاب رییس جمهور با رای بالا، امکان رسیدن به موفقیت بیشتر را دوچندان خواهد کرد.

احسان اخوان‌راد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی همچنین خواستار مشارکت بیش از گذشته رسانه ها در ایجاد افزایش آگاهی و شور نزد مردم برای حضور گسترده در پای صندوق های اخذ رای در شرایط کنونی و حساس جامعه شد.

وی در خصوص برنامه های زاکانی برای استان گلستان گفت: استفاده از ظرفیت راه آهن شرق خزر و اتصال کشورهای آسیای میانه به جنوب کشور از طریق مزر اینچه برون، تعیین تکلیف مجتمع پتروشیمی گلستان با ۹۴ هزار سهامدار و پیگیری در تسریع راه اندازی منطقه آزاد تجاری اینچه برون از جمله برنامه های این نامزد برای توسعه استان است.

وی همچنین رفع گره زیست محیطی و اداری منطقه گردشگری آشوراده، تجهیز اداره کل منابع طبیعی گلستان برای حفاظت بهتر از عرصه های جنگلی گلستان، تسریع در تکمیل و بهره برداری از سد نرماب مینودشت و تامین آب شرب ۵۵۰ هزار ساکن شرق گلستان، حمایت در ایجاد صنایع تبدیلی کشاورزی با تعیین اولویت ها و استقرار دفاتر معادن در مرکز استان را از دیگر جمله برنامه های زاکانی برای رفع محرومیت، بیکاری و تولید ثروت در گلستان عنوان کرد.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رئیسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری هستند.

انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

از مجموع جمعیت یک میلیون و ۸۶۸ هزار نفری گلستان افزون بر یک میلیون و ۳۵۴ هزار نفر واجد شرایط رای دادن در انتخابات ۲۸ خرداد هستند.

مشارکت مردم گلستان در آخرین انتخابات برگزار شده در سال ۹۸ برای تعیین نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزون بر ۵۸ درصد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha