امدادگران دارای درجه ایثار تا پایان خرداد تبدیل وضعیت شوند

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: ظرف یک هفته و تا پایان خرداد ماه همه امدادگران دارای درجه ایثار در سراسر کشور باید تعیین تکلیف شوند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از جمعیت هلال‌احمر، کریم همتی در جلسه شورای مدیران که با حضور مدیران ستادی و استانی برگزار شد، افزود: از همه دوستان ستادی و سازمانی برای انجام عملکرد خوب در سه ماه ابتدایی ۱۴۰۰، علی‌رغم تنگناهای مالی سپاسگزار هستیم که این اقدامات همواره منشأ خدمات خیر و ارزشمند بوده است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ضمن گرامیداشت سالروز درگذشت وحید دستجردی گفت: دکتر وحید دستجری فردی بود که فعالیت‌های خوبی در جمعیت هلال‌احمر انجام داد و پایه‌گذار فعالیت‌های برجسته‌ای بود که اکنون بهره‌بردار آنها و همواره قدردان او هستیم.

همتی با انتقاد از کندی روند تبدیل وضعیت امدادگران با درجه ایثار افزود: تبدیل وضعیت امدادگران با درجه ایثار موضوعی است که باید تا پایان اسفند سال گذشته انجام می‌شد، انتظار داشتیم که همه امدادگران دارای درجه ایثارکه شرایط و تعداد آنها بررسی و اعلام‌شده بود تاکنون جذب‌شده باشند اما در برخی استان‌ها هنوز تعدادی از امدادگران تبدیل وضعیت نشده‌اند، بنابراین ظرف یک هفته و تا پایان خرداد ماه همه امدادگران دارای شرایط باید تعیین تکلیف شوند.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با تاکید بر اهمیت اعتبارات مرتبط با موضوع محرومیت‌زدایی گفت: محرومان بسیاری در کشور، دچار مشکلات دارو و درمان هستند و این اعتبارات بهتر است به مراکز درمانی جمعیت هلال‌احمر سوق داده شود. این مهم با دستور دبیرکل و پیشنهادها و نظارت رئیس سازمان داوطلبان انجام شود تا با افزایش اعتبارات، موجب کاهش رنج محرومان شویم.

لزوم ارتقاء کیفی فعالیت داروخانه‌های هلال

وی در خصوص لزوم ارتقای کیفی خدمات و فعالیت داروخانه‌های هلال‌احمر در کشور تصریح کرد: بهترین داروخانه‌ها و کلینیک‌ها در اختیار جمعیت هلال‌احمر است و ضروریست، ساماندهی مجدد و جانمایی مناسب شهری  به منظور ارتقاء خدمات داروخانه‌ها در اولویت قرار گیرد.

انجام پروژه‌های شرکت سرمایه‌گذاری هلال نیازمند واکاوی است

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به برخی پروژه‌های ناتمام در شرکت سرمایه‌گذاری هلال گفت: بیش از یک دهه از واگذاری برخی پروژه‌ها به این شرکت می گذرد اما هنوز ناتمام مانده که لازم است واکاوی و بررسی بیشتری در این زمینه انجام شود؛ اولین اولویت، رفع موانع است و پس ‌از آن، بررسی و واکاوی سپردن امورات پروژه‌ها به استان‌هایی است که می‌توانند در مدت کمی به آن رونق دهند.

همتی در خصوص فروش املاک جمعیت هلال‌احمر ادامه داد: اجرای مولدسازی به منظور تبدیل املاک هلال احمر به احسن، موضوعی است که موانعی بر سر راه دارد اما بر اساس قانون، جمعیت هلال‌احمر مجوز فروش املاک در اختیار خود را دارد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه انتخابات، موضوع بسیار مهمی برای سرنوشت و پیشرفت کشور است و حضور جمعیت هلال‌احمر پای صندوق‌های رأی موجب رونق انتخابات خواهد شد، خاطرنشان کرد: از همه مردم خصوصاً کارکنان، امدادگران، نجاتگران، داوطلبان و جوانان عزیز هلال‌احمر دعوت می‌کنم حضور پرشوری در انتخابات داشته باشند، البته مجدداً تأکید می‌کنم هیچ‌کدام از اعضا و مدیران هلال‌احمر نباید از امکانات جمعیت برای فعالیت سیاسی در انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان رهبری، شورای شهر و یا انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس استفاده کنند و به‌هیچ‌وجه نباید حاشیه‌ای ایجاد شود.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha