انتخابات فرصتی برای بهبود شرایط است

تهران- ایرنا- هیات رزمندگان اسلام با انتشار بیانیه‌ای از انتخابات به عنوان فرصتی بی بدیل برای ملت ایران یاد کرد که می‌تواند به بهبود شرایط منجر شود.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا هزار و ١٠٠ هیأت رزمندگان اسلام در سراسر کشور فعال هستند. در بیانیه‌ای که به نمایندگی از آنها منتشر شده آمده است: انتخابات در ایران، یکی از دستاوردهای بزرگ و ارزشمند انقلاب اسلامی است. تا پیش از انقلاب اسلامی در ایران، خبری از حاکمیت ملی و نقش آفرینی ملت در اداره کشور نبود؛ زیرا اساساً رژیم منحوس پهلوی را انگلیسی ها پدید آوردند و در ادامه آمریکایی ها بر امور کشور و مردم ایران حکمرانی می کردند. حضرت امام خمینی (ره) با قیام در راه خدا و مبارزه با طاغوت و به کمک مردم، انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و کشور ایران را از حلقوم آمریکا بیرون کشید و اداره آن را به خود مردم سپرد.

در این بیانیه آمده است: در منظومه فکری امام و رهبری، انتخابات مظهر مردم سالاری دینی و از عوامل اصلی حفظ کشور، تامین امنیت، استقلال، عزت ملی، پیشرفت و اصلاح امور برای تحقق آرمان های انقلاب اسلامی و ساخت تمدن اسلامی به شمار می آید، در مکتب امامین انقلاب اسلامی، شرکت در انتخابات از سوی آحاد مردم با هر گرایش و سلیقه ای، فراتر از یک امر ملی و میهنی بوده و از آن به عنوان یک فریضه، تکلیف و وظیفه الهی، شرعی و اسلامی یاد می شود.

مقام معظم رهبری شرکت در انتخابات را، واجب عینی دانسته و حضرت امام خمینی مسئولیت مردم در قبال انتخابات را بسیار سنگین دانسته و می فرمایند اگر خدای نخواسته از عدم مشارکت شما یک لطمه ای بر جمهوری اسلامی وارد بشود، بدانید آحاد ما که این خلاف را کرده باشیم خدای نخواسته، مسئول هستیم. مسئول پیش خدا هستیم، مسئله، مسئله ریاست جمهور نیست، مسئله، مسئله اسلام است. حضرت امام (ره) شرکت در انتخابات را واجب دانسته و آن را از الزامات حفظ جمهوری اسلامی می دانند.

در این بیانیه همچنین آمده است: اینک ملت ایران، در حالی به استقبال انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد سال جاری می رود که دشمنان شکست خورده در صحنه های مختلف، از مدت ها پیش به تکاپو افتاده تا صحنه انتخابات را به میدانی برای ضربه زدن به ملت ایران و جمهوری اسلامی تبدیل کنند. جبهه استکبار با محوریت آمریکا در سال های اخیر، بسیار تلاش کرد اولاً مانع قدرت یابی ایران شود و ثانیاً، با اعمال فشارها و تحریم های ظالمانه، در صدد بود تا از طریق مذاکره و تحمیل برجام های موشکی، منطقه ای و حقوق بشر، به گمان باطل خود ایران قدرتمند را به یک کشور ضعیف تبدیل نموده و از این رهگذر، سلطه خود را مجددا بر کشور عزیزمان احیا نماید.

اکنون این دشمنان شکست خورده و ناکام در اجرای برنامه های خود علیه ایران، تصور می کنند با بسیج تمام امکانات و همراه ساختن جریان ضد انقلاب خارج نشین و بدخواهان و منحرفین داخلی، می توانند با کوبیدن بر طبل تحریم انتخابات و کاهش مشارکت، جمهوری اسلامی را با چالش مشروعیت و مقبولیت مواجه کرده و ایران را به یک کشور ضعیف تبدیل کنند.

در ادامه بیانیه آمده است: این در حالی است که انتخابات، فرصتی بی بدلیل برای ملت جهت تغییر وضعیت و بهبود شرایط و اوضاع نامساعد کنونی از طریق انتخاب درست است. در چنین شرایطی ملت ایران، بیش از هرزمان دیگری باید هوشیار باشد و در پرتو ایمان، بصیرت و آگاهی، نقشه دشمنان خارجی و بدخواهان داخلی و به ویژه آنانکه با ادعاهای دروغین دلسوزی برای مردم، بر طبل تحریم انتخابات می کوبند را خنثی نماید، اینک رهبر حکیم انقلاب اسلامی، بیش از هر زمان دیگر، بر اصل مشارکت حداکثری تاکید دارند و مردم را برای حضور پرشور در انتخابات و بعد  انتخاب درست برای تشکیل یک دولت تحول گرا فرا می خوانند.

هیات رزمندگان اسلام اضافه کرد: بدون تردید آینده درخشان، در گرو لبیک به این فرمان و فراخوان برا مشارکت حداکثری از سوی آحاد مردم است. برای تحقق این مهم، از یک سو صاحبان سخن نافذ و اصحاب رسانه باید با جهاد امیدآفرینی و اعتمادسازی از طریق نهضت روشنگری، به کمک مردم شتافته و آنان را برای شرکت در انتخابات به عنوان یک عمل واجب یاری و از سوی دیگر، آحاد مردم باید ضمن شرکت در انتخابات، از باب تواصی به حق، دیگران را به حضور در انتخابات  و انتخاب درست تشویق کنند. هیات های رزمندگان اسلام در سراسر کشور برای حضوری حداکثری مردم در انتخابات و انتخاب یک دولت انقلابی و مردمی، تمام ظرفیت های خود را به کار گرفته و اطمینان دارد ملت ایران، با تاسی به حاج قاسم سلیمانی که مرد تمام میدان ها بود؛ وارد میدان انتخابات شده و خالق حماسه ای بزرگ در ۲۸ خرداد خواهد شد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، اولین میان‌دوره‌ای یازدهمین مجلس شورای اسلامی (برای ۱۱ حوزه انتخابیه؛ آستانه اشرفیه، تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس، تفرش، بهار و کبودرآهنگ، گچساران و میانه و برای شش کرسی مجلس شورای اسلامی) و دومین میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری (برای ۴ حوزه انتخابیه؛ تهران، خراسان رضوی، قم و مازندران) برگزار خواهد شد.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رییسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلی‌زاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha