زالی: مرگ و میر کرونایی در تهران ۱۷.۵ درصد کاهش یافت

تهران - ایرنا- فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران اعلام کرد: مرگ و میر ناشی از کرونا در تهران نسبت به چند هفته قبل حدود ۱۷.۵ درصد کاهش یافت.

دکتر علیرضا زالی روز دوشنبه در حاشیه مراسم آغاز طرح رزمایش کمک های مومنانه در دهه کرامت ویژه اقشار آسیب پذیر در دوران کرونا در جمع خبرنگاران افزود: این کاهش در سایر شاخص های از جمله تعداد بیماران در مراکز درمانی و مراجعان به بیمارستان ها هم مشاهده می شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر تعداد ترخیص شدگان بیماران کرونایی در مجموع بیمارستان های تخصیص یافته به کرونای استان تهران نسبت به ورودی جدید شتاب بیشتری گرفته و تراز مثبت شده است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران همچنین اظهار  داشت: در حال حاضر تعداد مراجعان سرپایی در تهران بین پنج هزار تا هفت هزار نفر در نوسان است.

تهران کماکان وضعیت شکننده و ناپایدار دارد

زالی افزود: به دلیل پیچیدگی رخدادهای اجتماعی در تهران و همچنین عواملی مانند رفت و آمدها، حمل و نقل عمومی و ازدحام و تغییر در الگوی حضور مردم در سطح شهر و با توجه به گرمای هوا، کماکان تهران وضعیتی شکننده و ناپایدار در روند بیماری کرونا دارد.

وی یادآور شد: با توجه به این که برخی استان ها به خصوص استان هایی مانند هرمزگان و سیستان و بلوچستان دارای وضعیت قرمز هستند، این نگرانی برای کلان شهرهایی مانند تهران وجود دارد که با گونه های جدید بیماری مواجه شوند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان تهران اشاره کرد و گفت: آمار بیماری کرونا در  هفته های اخیر در استان تهران روبه کاهش است. در حال حاضر مجموع بیماران بستری در این استان نسبت به هفته های قبل کاهش را نشان می دهد.

زالی با یادآوری این که حدود پنج هزار و ۹۰۰ بیمار کرونایی در حال حاضر در بیمارستان های تهران بستری هستند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۵۸۵ ییمار جدید به مراکز درمانی مراجعه کردند که ۱۰۱ نفر آنان در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند.

در طرح شهید سلیمانی همه ابعاد از جنس مردم بود

همچنین فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران در مراسم آغاز طرح رزمایش کمک های مومنانه در دهه کرامت ویژه اقشار آسیب پذیر در دوران کرونا که در منطقه آموزش و پرورش منطقه ۱۵ تهران برگزار شد، طرح شهید سلیمانی را طرحی موفق در حوزه کرونا اعلام کرد و گفت: در طرح شهید سلیمانی همه ابعاد مختلف از جمله برنامه ریزی و مدیریتی کاملا از جنس مردمی بود ، به عبارتی یک طرح کاملا محله محور بوده است.
زالی اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی در ایجاد مشارکت بین بخشی و بین دستگاهی نقش مهمی داشته و این موضوع توفقیات فراوانی را به همراه داشت.
وی ادامه داد: در قالب مرحله اول طرح شهید سلیمانی به درب منازل شهروندان رفتیم و کارهای مانند غربالگری، بیماریابی و گسترش انجام تست های آزمایشگاهی کرونا انجام شده است.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با  یادآوری این که برخی از این کارها قبل از اجرای طرح شهید سلیمانی انجام نمی شد، گفت: ابعاد این طرح مانند اجتماعی باید تحلیل شود.

سرنوشت کشور را با رای تعیین کنیم

مدیر منطقه ۱۵ آموزش و پرورش تهران هم در این مراسم بر لزوم حضور حداکثری تاکید کرد و گفت: سرنوشت کشور را با رای دادن، تعیین کنیم.
سعید شهریاری اظهار امیدواری کرد که شاهد حضور حداکثری هموطنان باشیم که این موضوع سبب سرافرازی و سربلتدی کشور خواهد شد.
وی به برگزاری انتخابات باشکوه ۲۸ خرداد تاکید و اظهار امیدواری کرد که انتخابات باشکوه برگزار شود و وظیفه ما است که همه هموطنان را برای حضور در این رخداد دعوت کنیم که از همه امکانات از جمله شبکه مجازی می توان بهره گرفت.
وی ادامه داد: تمام دشمنان تلاش می کنند که حضور حداکثری مردم در این انتخابات محقق نشود و در تلاش هستند تا مردم ناامید و مایوس شوند.
مدیر منطقه ۱۵ آموزش و پرورش تهران تاکید کرد: وظیفه همه ما این است که تمام تلاش خود را برای حضور حداکثری به عمل آوریم و به عبارتی وظیفه همه است که در انتخابات شرکت حداکثری کنیم.

شهریاری در مورد برگزاری امتحانات نهایی دانش آموزان اشاره کرد و گفت: امتحانات نهایی دانش آموزان این منطقه با رعایت پروتکل های  بهداشتی برگزار شد.
وی اظهار امیدواری کرد با انجام اقدامات لازم سال تحصیلی آینده به صورت حضوری برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha