پنج پروند تخلف انتخاباتی برای نامزدهای شورای شهر چالوس تشکیل شد

نوشهر - ایرنا - رئیس دادگستری چالوس از تشکیل پرونده تخلفات تبلیغاتی برای پنج نامزد شورای اسلامی این شهر در دستگاه قضایی خبر داد.

علی ادبی فیروزجایی روز یکشنبه  به خبرنگار ایرنا گفت : پرونده تخلفات تبلیغاتی این نامزدها بر اساس گزارش های رسیده و نیز سرکشی پیوسته ستاد پیشگیری از جرائم تخلفات تبلیغاتی  شهرستان تشکیل شده است و قرار است توسط قاضی ویژه رسیدگی به تخلفات تبلیغات انتخاباتی خارج از نوبت رسیدگی شود.

وی افزود : عمده تخلفات این نامزدها به راه انداختن کارناوال های تبلیغاتی ، تجمع زیاد در یک مکان بدون رعایت پروتکل های بهداشتی ، نصب پوستر و پلاکارد در اندازه و محل های نامناسب بوده است.

طبق ماده ۱۳ قانون انتخابات شوراهای اسلامی اصلاحی سال ۸۵ هرگونه فعالیت تبلیغات انتخاباتی نظیر دیوار نویسی ، راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی ، استفاده از بلندگوهای سیار در خارج از محل سخنرانی و یا ستادهای انتخاباتی ممنوع و مرتکبین تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا هم هرگونه بی توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی در ستادهای نامزدهای انتخاباتی تخلف محسوب می شود و پیگرد قانونی دارد.

رئیس دادگستری چالوس گفت : برخی از این نامزدهای شورای شهر که از پوسترهای خارج از قالب تعریف شده و بزرگ تر از ابعادی که قانون مشخص کرده  ، استفاده نمودند که با دستور ویژه قاضی تمامی آنها از سطح شهر جمع آوری شده است.

وی افزود : برگزاری کارناوال های تبلیغاتی به صورت عمدی و یا سهوی تحت هر شرائط جرم است و متاسفانه این افراد با تجمع تعداد زیادی از هواداران ، پروتکل های بهداشتی کرونایی را هم مورد بی توجهی قرار دادند که جرم محسوب می شود.

ادبی فیروزجایی گفت : گذشته از مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا ، پیش از زمان اعلام نهایی تایید صلاحیت های نامزدها  در نشست های مختلف با موضوع انتخابات در فرمانداری نسبت به رعایت تمامی قوانین انتخابات به آنان هشدار داد شده بود ، ولی متاسفانه باز هم دیده شد عده ای از آنان اعتنایی به این مسائل نکردند.

وی افزود : امروز هم  نشست توجیهی با حضور تمامی نامزدهای شورای شهر های هچیرود ، مرزن آباد و چالوس برگزار و از نامزدها خواسته شد که ملاک و معیار تبلیغات انتخا باتی را رعایت کنند و هرگونه تخطی و تخلف در این زمینه قطعا با برخورد دستگاه قضایی مواجه خواهد شد.

رییس دادگستری چالوس هشدار داد : بازرسان ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات تبلیغات انتخاباتی در تمامی ساعات روز به صورت محسوس و نامحسوس از سطح شهرستان سرکشی خواهند کرد و درصورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی نامزدهای انتخاباتی شورای شهر و روستا و حتی ریاست جمهوری برابر قانون با داوطلبان متخلف برخورد می شود.       

دست کم ۶۶ داوطلب شورای شهر در شهرهای چالوس ، هچیرود و مرزن آباد در این دوره از انتخابات برای کسب آرای بیشتر با همدیگر رقابت می کنند. 

شهرستان ۱۱۶ هزار نفری چالوس از ۱۷۰ نقطه روستایی و سه نقطه شهری برخوردار است.   

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم‌زمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بیست و هشتم خردادماه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha