ایران اسلامی دارای امنیت و صنعت قدرتمند دریایی است

بندرعباس - ایرنا - وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر استفاده از ظرفیت سواحل طولانی کشور گفت: لازمه آن داشتن قدرت دریایی همراه با داشتن صنعت دریایی و امنیت دریایی است که جمهوری اسلامی ایران امروز هر ۲ این مولفه‌ها را در اختیار دارد.

امیر سرتیپ امیر حاتمی روز دوشنبه در حاشیه آیین پیوستن ناوشکن دنا و ناو مین شکار شاهین در منطقه یکم نیروی دریایی ارتش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کشور امروز دارای صنعت قدرتمندی است که ناوشکن دنا را به عنوان فروند چهارم از کلاس موج آماده کرد و تحویل نیروی دریایی داد.

وی ادامه داد: دنا اولین ناوشکن نیست بلکه ارتقاء های متعددی داشته و همینطور امروزه دسترسی ما به فناوری‌ها بسیار بیشتر است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اضافه کرد: سونارهای بسیار خوبی می‌سازیم و می‌توانیم از زیر آب شلیک انجام بدهیم، موشک‌های کروز ما امروز به برد بالای یک هزار کیلومتر رسیده و رادارهای خوبی در کشور ساخته می‌شود.

به گفته امیر سرتیپ حاتمی، همه سلاح ها و تجهیزات، نرم‌افزار و سخت افزاری که در ناوشکن دنا و مین شکار شاهین مورد استفاده قرار گرفته بدست متخصصان داخلی طراحی و ساخته شده است.

وی تصریح کرد: با اضافه شدن این‌ها به نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، این نیرو با توان بالاتر آفندی، پدافندی و واکنش سریع خواهد توانست امنیت را برای مرزها و آب‌های کشور و منطقه فراهم کند و در سایه این امنیت و آرامش کارهای اقتصادی و توسعه ای در کشور اتفاق خواهد افتاد.

ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناو مین شکار شاهین ایران با دستور رییس جمهوری و به صورت ویدیو کنفرانسی با حضور فرمانده کل ارتش، وزیردفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش و فرمانده نیروی دریایی ارتش روز دوشنبه در بندرعباس به ناوگان نیروی دریایی ارتش پیوستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha