حضور در انتخابات نشان از بلوغ سیاسی جامعه دارد

تهران- ایرنا- رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا بر نقش انتخابات در سرنوشت جامعه و لزوم شرکت آحاد مردم در راستای بلوغ سیاسی افراد جامعه تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از ظهر دوشنبه پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام والمسلمین «علی سعیدی» در بیست و یکمین جلسه جهاد تبیینی و نهضت روشنگری در یگان امداد تهران بزرگ با تاکید بر نقش مردم در تعیین سرنوشت جامعه، افزود: دیدگاه‌های مختلفی در خصوص نقش مردم در تعیین سرنوشت جامعه وجود دارد.

وی به نقل از امام خمینی (ره) گفت: "وصیت من به ملت شریف آن است که در تمام انتخابات در صحنه باشند و اشخاصی که انتخاب می‌کنند روی ضوابطی باشد که اعتبار می‌شود. همه و همه مسئول سرنوشت کشور و اسلام هستند. "

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا اظهار داشت: این نظریه‌ها را به سه دیدگاه تقسیم می‌کنیم؛ نظریه اول انکار نقش مردم در اداره زندگی یعنی برخی معتقدند همه‌چیز در دست خداست و انسان‌ها هیچ نقشی‌ در سرنوشت خود ندارند که این نظریه مربوط به کلیساها و پاپ ها است و مربوط به دوران باستان است.

سعیدی ادامه داد: نظریه دوم مربوط به بعد از انقلاب کبیر فرانسه بوده است که در این نظریه نقش خداوند انکار شده و انسان همه کار است و انسان می‌تواند با عقل خود و تصمیم بگیرد. اما نظریه سوم این است هم خداوند در اداره زندگی انسان‌ها نقش دارد هم خود انسان‌ها.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اهمیت و حساسیت انتخابات ۱۴۰۰ را به عنوان نماد مردم سالاری دینی و دموکراسی در ایران اسلامی، یادآور شد و گفت: راهبرد نظام، مشارکت حداکثری و پرشور مردم پای صندق‌های رای و نظام مشارکت همگانی لازم است.

سعیدی خاطرنشان کرد: مهمترین مسائل در کشور معیشت، تورم و گرانی، تولید و اشتغال، فساد و تبعیض است.

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا بیان داشت: انتخاب اصلح باید براساس تشخیص و شاخصه‌های اعلامی رهبر معظم انقلاب باشد که عبارتند از کفایت مدیریتی چراکه مشکلات ما ریشه در مدیریت دارد.

سعیدی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: افتخار نیروی انتظامی، سربازی ولایت، رضایتمندی رهبر معظم انقلاب و ملت است.  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha