فرماندار کرمانشاه اسامی ۶۵ نامزد انصرافی شورای شهر را اعلام کرد

کرمانشاه - ایرنا - فرماندار شهرستان کرمانشاه ضمن اعلام اسلامی ۶۵ نامزد انصرافی شورای اسلامی شهر کرمانشاه، گفت: تا امروز ۱۵۸ نامزد برای کسب ۱۱ کرسی شورای شهر کرمانشاه با هم رقابت می‌کنند.

«فضل‌الله رنجبر» عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، نامزدهای نهایی در بخش‌های مختلف کرمانشاه را ۶۸ نفر اعلام کرد و افزود: تاکنون هیچ‌گونه نامه تایید صلاحیت جدید هم به فرمانداری نرسیده است.

وی از آمادگی کامل برای برگزاری انتخاباتی پرشور در روز جمعه خبر داد و گفت: برای برگزاری انتخابات الکترونیک آموزش نمایندگان فرماندار، کاربران و اعضای شعب اخذ رای به پایان رسیده و در عین حال از کاربران هم آزمون عملی گرفته شده تا در روز انتخابات با مشکلی مواجه نشویم.

اسامی ۶۵ نامزد انصرافی شورای شهر کرمانشاه به قرار زیر است:

فرماندار کرمانشاه اسامی ۶۵ نامزد انصرافی شورای شهر را اعلام کرد
نامزدهای انصرافی شورای شهر کرمانشاه
فرماندار کرمانشاه اسامی ۶۵ نامزد انصرافی شورای شهر را اعلام کرد
نامزدهای انصرافی شورای شهر کرمانشاه

جمع آوری آرای مردم شهرستان در ۷۲۱ شعبه

رنجبر، تعداد صندوق های الکترونیک اخذ رای را ۲ هزار و ۶۵ عدد اعلام کرد و افزود: یک هزار و ۳۱۴ نفر برای کار با این دستگاه ها و دریافت آموزش‌های لازم فراخوانده شده اند.

وی با بیان این‌که ۷۲۱ شعبه اخذ رای در شهرستان کرمانشاه آرای مردم را جمع‌آوری خواهد کرد، گفت: ۴۵۸ شعبه مخصوص شهر کرمانشاه است که ۴۴۶ شعبه به‌ صورت ثابت و ۱۲ شعبه نیز به‌ صورت سیار آرای مردم را اخذ می کنند.

فرماندار کرمانشاه افزود: تمام فرآیند برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر کرمانشاه به ‌صورت کاملاً الکترونیکی خواهد بود و عوامل برگزاری انتخابات هیچ نقشی در این زمینه ندارند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود عوامل اجرایی انتخابات در شهرستان کرمانشاه را حدود ۱۵ هزار نفر اعلام کرد و گفت: این عوامل شامل عوامل اجرایی، نظارتی، انتظامی، اعضای شعب، نمایندگان فرماندار و بازرسان هستند که کار برگزاری انتخابات را در حوزه انتخابیه شهرستان کرمانشاه انجام خواهند داد.

فرماندار کرمانشاه واجدین حق رای در شهرستان کرمانشاه را حدود ۸۵۰ هزار نفر اعلام و اظهار کرد: پس از تایید نهایی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات، امروز اسامی نهایی کاندیداهای تأیید صلاحیت‌شده را منتشر کرده ایم.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه نیز برگزار خواهد شد.

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای دارند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha