آغاز تشکیل مجدد پرونده سلامت برای ورزشکاران المپیکی

تهران- ایرنا- فدراسیون پزشکی ورزشی در ادامه برنامه جامع خود برای آماده‌سازی ورزشکاران المپیکی، امروز دوشنبه پرونده سلامت برای المپیکی‌ها را دوباره تشکیل داد.

به گزارش ایرنا، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در این خصوص گفت: با توجه به اهمیت مقوله سلامت ورزشکاران اعزامی به بازی‌های المپیک، فدراسیون پزشکی ورزشی از چندین ماه قبل برنامه جامعی را در این خصوص در دستور کار قرارداد، برنامه‌ای که شامل حفظ و ارتقاء سلامت، آنتی کرونا و آنتی دوپینگ است.

‌غلامرضا نوروزی افزود: فدراسیون پیش از همه‌گیری کرونا، کار تشکیل پرونده سلامت ورزشکاران المپیکی را آغاز کرده بود اما با شیوع کرونا و تعویق بازی‌های المپیک،  به حفظ مقوله سلامت ورزشکاران آنتی کرونا نیز اضافه شد که در این رابطه علاوه بر فعالیت‌های آموزشی، پایش مستمر ورزشکاران، واکسیناسیون آنها نیز انجام شد و از امروز تشکیل پرونده سلامت برای المیپیکی آغاز شد که شماری از ورزشکاران المپیکی از رشته‌های تیراندازی، بوکس، تنیس روی میز و قایقرانی با حضور در درمانگاه فدراسیون پزشکی ورزشی معاینه و مشاوره‌های فوق تخصصی و تخصصی شدند.

وی اظهارداشت: برنامه فدراسیون پزشکی ورزشی برای ورزشکاران المپیکی همچنان ادامه خواهد یافت و این مهم شامل فعالیت های آنتی دوپینگ نیز می شود که تدابیر لازم نیز در این خصوص اتخاذ شده است. در روزهای آینده و به مرور ورزشکاران المپیکی در فدراسیون پزشکی ورزشی حضور یافته و معاینات تخصصی پزشکی از آنها انجام شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha