۵۴ ابتلای جدید کرونا در ایلام شناسایی شد

ایلام - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: ۵۴ ابتلای جدید کرونا در ایلام شناسایی شد و مجموع مبتلایان استان به ۳۹ هزار و ۴۳۸ نفر افزایش یافت.

دکتر محمد کریمیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از کرونا ثبت نشده و مجموع فوتی های استان تا این لحظه ۷۹۹ نفر است.

وی افزود: ۱۸ بستری بیمار جدید کرونا در مراکز درمانی بستری شدند و مجموع بستری های موجود ۷۹ نفر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: از بستری های جدید پنج مورد مربوط به ایلام، سه نفر چرداول، ۲ نفر ایوان، ۲ نفر دهلران، ۲ نفر ملکشاهی، ۲ نفر مهران، یک نفر آبدانان و یک نفر نیز مربوط به دره شهر است.

کریمیان با بیان اینکه مجموع بهیودیافتگان کرونا استان ۳۸ هزار و ۳۵۱ نفر است، گفت: شهرستان های ایلام با مجموع ۱۶ هزار و ۷۸ ابتلا، دهلران با سه هزار و ۱۸۶ ابتلا و چوار با ۴۲۱ ابتلا در وضعیت نارنجی قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام یادآور شد: شهرستان های دره شهر، آبدانان، بدره، ملکشاهی، مهران، سیروان، چرداول و هلیلان نیز در وضعیت زرد قرار دارند.

کریمیان تاکید کرد: با توجه به انتخابات پیش رو و تجمع های انتخاباتی خطر آغاز پیک پنجم وجود دارد و مردم و مسوولان ستادهای انتخاباتی استان باید به این موضوع توجه داشته و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

وی یادآور شد: ۲۷۵ ستاد انتخاباتی شناسایی و از آنها بازدید صورت گرفته که در این راستا بیش از ۴۵ تذکر کتبی جهت عدم رعایت پروتکل ها داده شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: همچنین به بیش از ۲۵ ستاد انتخاباتی نیز به دلیل فعالیت در فضای بسته و موارد لازم به به ستاد مربوطه برای برپایی ۲ کارناوال تبلیغاتی نیز داده شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha