۲۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۰۰
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 84366001
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۰ هزار نفر در ایلام برای اولین بار رای می‌دهند

ایلام - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام گفت: ۱۰ هزار نفر در این استان برای انتخابات ۲۸ خردادماه به عنوان رای اولی برای اولین بار پای صندوق های رای خواهند رفت و در این همه پرسی مشارکت می کنند.

به گزارش ایرنا، الیاس فتاحی روز یکشنبه در نشست ستاد انتخابات استان ایلام اظهار داشت: تعداد واجدان شرایط رای در استان ۵۸۰ هزار نفری ایلام ۴۶۰ هزار نفر است.

وی افزود: هیات های اجرایی ریاست جمهوری در این دوره از انتخابات ۲۹ هیات و شورای اسلامی شهر و روستا نیز ۴۱ هیات هستند و تعداد شعب اخذ رای ریاست جمهوری ۸۲۶ شعبه و شعب شورای اسلامی شهر و روستا نیز ۷۷۲ شعبه است.

رییس ستاد انتخابات ایلام ادامه داد: حدود ۱۶ هزار نفر نیز عوامل اجرایی این انتخابات اعم از عضو شعبه، ناظر، باررس و سایر عوامل هستند و انتخابات در ۱۲ شهرستان، ۲۷ بخش، ۲۷ شهر و ۳۵۶ روستا برگزار می شود.

فتاحی اضافه کرد: ۵۲۴ نفر احراز صلاحیت نهایی در انتخابات شورای شهر و یک هزار و ۹۹۵ نفر نیز تایید صلاحیت شده شورای اسلامی روستاها شدند.

وی یادآور شد: مردم استان ایلام در ۳۰ مورد انتخابات گذشته بیشترین مشارکت را در این همه پرسی ها داشته اند و امید است در انتخابات ۲۸ خردادماه نیز این حماسه ملی مردمی دوباره توسط مردم استان ایلام اتفاق افتد.

استان ایلام دارای ۱۲ شهرستان، ۲۹ شهر و ۵۷۸ روستا است.

به گزارش ایرنا، انتخابات شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری همزمان با سیزدهمین دوره همه‌پرسی ریاست جهموری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha