۱۴ طرح زیربنایی منابع طبیعی همدان تا پایان سال اجرا می‌شود

همدان- ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: با هدف تحقق شعار امسال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» ، ۱۴ طرح زیربنایی منابع طبیعی تا پایان سال۱۴۰۰ در این استان اجرا می شود.

اسفندیار خزائی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح‌های زیر بنائی منابع طبیعی برای حفظ منابع پایه آب و خاک شامل طرحهای آبخیزداری و آبخوانداری، حفاظت از ذخیره گاه‌های جنگلی و مرتعی، حدنگاری و حفظ و حراست از اراضی ملی و طرح‌های مقابله با بیابان زائی است.

خزائی با اشاره به طرح محوری «۱۴۰۰*۱۴*۳» سازمان جنگل‌ها اضافه کرد: ثبت مالکیت دولت، تشخیص اراضی ملی از مستثنیات مردم، زراعت چوب و توسعه کشت گیاهان دارویی از جمله برنامه‌های مهم منابع طبیعی استان برای سال ۱۴۰۰ است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری همدان، طرح های حفاظت از مراتع و توسعه جنگل‌های استان، تقویت و توسعه پوشش گیاهی، اجرای طرح‌های مرتعداری و جلوگیری از قاچاق چوب را از دیگر برنامه های سال جاری این اداره‌کل برشمرد.

خزائی با اشاره به نامگذاری سال به «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» گفت: در هر یک از این سه شاخص شعار سال، برنامه و پروژه‌هایی تعریف می شود تا در پایان سال به دستاوردهای مطلوبی برای حفظ و توسعه منابع طبیعی دست یافت.

وی خاطرنشان کرد: تحقق این شعار در اداره کل منابع طبیعی استان به‌ عنوان یکی از برنامه‌های اصلی در نظر گرفته شده و اعتقاد داریم بدون تردید، حفاظت و توسعه منابع طبیعی زیربنای توسعه و پیشرفت سایر بخش‌ها است.

وی با بیان اینکه تخصیص اعتبارات نیاز اصلی برای پیشبرد برنامه‌ها است اظهار داشت: برای اجرای طرح‌های آبخیزداری هنوز از صندوق توسعه مالی رقمی تخصیص پیدا نکرده است همچنین برای اجرای طرح‌های بیابانزدائی به اعتبار نیاز است.

استان همدان دارای ۹۰۵ هزار هکتار اراضی ملی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha